Pénteken kezdődött és február 6-ig tart a tavalyról idénre halasztott labdarúgó Afrika-kupa, amely hivatalosan a 2021-es Afrikai Nemzetek Kupája nevet viseli. A kameruni rendezésű torna játékoskereteit böngészve a román és a magyar futball követői több ismerős nevet is felfedezhetnek a 24 válogatottat felvonultató listán.
A Sepsi OSK mezében korábban 49 mérkőzésen pályára lépő, majd kölcsönben az FK Csíkszerdánál szereplő Yasin Hamed a szudáni válogatottal utazott a tornára.
A román anyától és szudáni apától származó, Nagyszalontán született szélső, aki még mindig csak 22 éves, jelenleg a magyar másodosztályú Nyíregyházi Spartacust erősíti.
A magyar élvonalat összesen öt játékos képviseli az Afrika-kupán, a Ferencvárostól Samy Mmaee és öccse, Ryan a marokkói, klubtársuk, a Voluntari-nál is megfordult Aissa Laidouni a tunéziai nemzeti csapatba kapott meghívott. A másik két játékost a Fehérvár adja, a zöld-foki szigeteki Stopira és gambiai Lamin Jallow révén.
A román labdarúgó 1. Ligából két klubnak kell nélkülöznie játékost az Afrika-kupa miatt, a Medgyesi Gaz Metannak a comore-szigeteki Nasser Chamedet, valamint a Kolozsvári CFR-nek a mauritániai Guessouma Fofánát.
Érdekesség, hogy egy román szövetségi kapitány is érdekelt a tornán, Mario Marinică, a Bukaresti Rapid korábbi mestere Malawi legjobbjait készíti fel.
Három év börtönbüntetést kapott Răzvan Began, a Sepsi OSK korábbi kapusa. A 29 éves labdarúgó ügye testi sértés miatt került a bíróságra, az ítélet egyelőre nem jogerős.
Sima gyergyói továbbjutásra utalt a papírforma, ehhez képest nem ez történt. Adorján Örs hőssé vált, bevédte a Steauát a jégkorong Román Kupa döntőjébe. A GYHK csak a harmadik helyért játszik vasárnap.
Nem fizetik többé a betegszabadság első napját Romániában, az erről szóló sürgősségi kormányrendelet február elsején lépett hatályba.
Az Erdélyi Református Egyházkerület megfontolja, vagy elgondolkodik azon, hogy kilép a Református Egyházak Világközösségéből, vagy felfüggeszti tagságát – jelentette ki Kolumbán Vilmos, az egyházkerület püspöke szombaton az M1 aktuális csatornán.
Heves indulatokat váltott ki a közösségi oldalakon Korodi Attilának, Csíkszereda polgármesterének az állásfoglalása, amelyben elfogadhatatlannak nevezte, hogy a szélsőséges Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) tüntetést szervezzen a városban.
A nagyváradi premontrei apát kilakoltatásáról szóló bírósági döntés félelmetes képet fest az igazságszolgáltatás állapotáról, és az államérdekből elkövetett jogtiprásról.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!