Hirdetés

A Sárga Tengeralattjáró elsüllyeszti a Vörös Ördögöket?

A lengyel kikötőváros négy UEFA-csillagos létesítménye ad otthont a finálénak
Fotó: UEFA Europa League/Facebook

2021. május 26., 15:45

A Villarreal és a Manchester United játssza a labdarúgó Európa Liga döntőjét. A találkozót a francia Clément Turpin vezeti, és szerdán este 10 órakor kezdődik Gdanskban, a 41 620 férőhelyes municípiumi stadionban, ahová 9500 nézőt engednek be.

2021. május 26., 15:45

Az Európa Liga-specialista Unay Emery (a Sevillával háromszor is megnyerte az EL-t) által irányított spanyol csapat (becenevén Sárga Tengeralattjáró) még nem szenvedett vereséget az idei kiírásban. Az I csoportból öt győzelemmel és egy döntetlennel az első helyen jutott tovább az egyenes kiesési szakaszba.

Hirdetés

Az elődöntőig rendre kettős győzelmet aratott a Villarreal, a legjobb 32 között a Red Bull Salzburgot (4–1-es összesítés), a nyolcaddöntőben a Dinamo Kijevet (4–0), a negyeddöntőben pedig a Dinamo Zagrebet (3–1) búcsúztatta. Az elődöntő első meccsén 2–1-re verte az Arsenalt, és az előnyt a visszavágón is meg tudta őrizni.

A Manchester United a Bajnokok Ligájából csatlakozott az EL-hez, miután a Paris Saint-Germain és az RB Leipzig mögött a harmadik helyen végzett a H csoportban. A legjobb 32 között 4–0-val ejtette ki a Real Sociedad csapatát, majd a következő kör sztárösszecsapásán 2–1-es összesítéssel búcsúztatta az AC Milant.

A negyeddöntőben a Granada sem okozott gondot Ole Gunnar Solskjaer gárdájának (kétszer 2–0), majd az elődöntő első mérkőzésén letarolta az AS Romát, így belefért, hogy a visszavágón kikapjon (6–2 és 2–3).

A Villarreal korábban háromszor jutott el a legjobb négy közé az Európa Ligában (vagy korábban az UEFA Kupában), ám egyszer sem sikerült fináléba jutnia. Nemzetközi trófeája viszont van a spanyol csapatnak, 2003-ban és 2004-ben is megnyerte az azóta megszűnt Intertotó Kupát.

A húszszoros angol bajnok Manchester United komoly trófeagyűjteménnyel rendelkezik az európai kupákban is, háromszor nyert Bajnokok Ligáját (1967–68, 1998–99 és 2007–08), továbbá egyszer elhódította a Kupagyőztesek Európa-kupáját (1990–91), az Európai Szuperkupát (1991) és az Európa Liga trófeáját (2016–17) is.

Sérülés miatt a spanyolok keretéből csak a nigériai válogatott támadó, Samuel Chukwueze hiányzik, míg az angoloknál a gyakorlatilag a teljes szezont kihagyó Phil Jones középhátvéd mellett az április elején kidőlt csatár, Anthony Martial nem lett nevezve a mérkőzésre.

A Vörös Ördögök legutóbbi négy mérkőzését bokaszalag-sérülés miatt kihagyó csapatkapitány, Harry Maguire elutazott a csapattal, ám játéka kérdéses.

UEFA Európa Liga, döntő
Gdansk, Lengyelország
22.00 Villarreal CF (spanyol)–Manchester United (angol) – Digi Sport 1, Telekom Sport 1, Look Sport 
Lehetséges kezdőcsapatok:
Villarreal: Rulli – Gaspar, Albiol, Pau Torres, Pedraza – Trigueros, Parejo, Capoue, Moi Gómez – Bacca, Moreno. Edző: Unai Emery.
Manchester United: De Gea – Wan-Bissaka, Lindelöf, Tuanzebe, Shaw – Fred, McTominay – Rashford, Bruno Fernandes, Pogba – Cavani. Edző: Ole Gunnar Solskajer.
Vezeti: Clement Turpin (francia)
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Egy vérből valók vagyunk: Diószegi László frappáns üzenete a fanyalgóknak a gól nélküli döntetlen után (videóval)

Közel nyolcezren énekelték teli torokból az Ismerős Arcok Nélküled című dalát a Sepsi Duna Arénában a FCSB elleni mérkőzés előtt. Diószegi László klubelnök szerint ez a válasz azoknak, akik az utóbbi időben megkérdőjelezték a csapat identitását.

Egy évtized a háttérben – a csapatmenedzser bevezetett az SZFC kulisszái mögé

Tíz éve dolgozik a Székelyudvarhelyi FC mellett, végigjárta a 3. Liga minden hullámhegyét és hullámvölgyét, kétszer pedig testközelből élte át, milyen közel lehet a másodosztály. László Zsolt csapatmenedzserrel beszélgettünk.

Székelyhon

Hátulról, teljes sebességgel – nyilvánosságra hozták a halálos biciklisgázolást rögzítő videót

Meghalt az a férfi a kórházban, akit néhány nappal korábban egy Argeș megyei településen elütött egy autó, miközben az országút szélén közlekedett kerékpárral. A levegőbe repült, miután hátulról, teljes sebességgel elgázolták.

`
Krónika

A nyugdíjkorhatár nő, de a várható élettartam nem követi, legalábbis Romániában

Az európai államok közel kétharmada készül emelni a férfiak nyugdíjkorhatárát, háromnegyedük pedig a nőkét is a 2060-as évek végéig a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet Pensions at a Glance 2025 című jelentésén alapuló tanulmány szerint.

Krónika

Erdély ma új autópálya-szakasszal gazdagodik

Kedden 16 órakor a tervek szerint megnyitják a forgalmat az A3-as észak-erdélyi autópálya Magyarzsombor és Vaskapu közötti 12,24 kilométeres szakaszán.

Főtér

„A Kárpátok szimbólumát egy gyűlölt, kártékony, kóborló vadállattá züllesztette a politikum”

A medveproblémára egyetlen valódi megoldás létezik, az állomány visszalövése az optimális létszámra. Birtalan István gyergyószentmiklósi vadásszal beszélgettünk, nemcsak a medvékről.

Ez is érdekelheti

Nagy pofonba szaladt belé a Kolozsvári CFR, kikapott a Győr és a Loki is

Súlyos vereséget szenvedett hazai pályán a Kolozsvári CFR a Konferencia Liga selejtezőjének harmadik fordulójában. A magyar színeket képviselő Győr és a Debrecen is hátrányból várja a visszavágót.

Idegenben vezetett, a pihenő után visszavett az U Craiova az EL-selejtezőn

Döntetlennel zárult az Universitatea Craiova finnországi vendégjátéka az Európa Liga selejtezőjének harmadik fordulójában. A román bajnok vezetett a KuPS Kuopio otthonában, a továbbjutó a jövő heti visszavágón dől el.

Két FK-játékos kapott meghívót a válogatottba

Az FK Csíkszereda két labdarúgója is helyet kapott a romániai U19-es női válogatott keretében, amely augusztus 7. és 15. között edzőtáborozik és két felkészülési mérkőzést játszik Moldovával.

Corbu góljától hangos a román és a magyar sajtó, válogatott meghívót sürgetnek

Győztes gólt szerzett, a mérkőzés legjobbjának választották, teljesítményével pedig a román sportsajtó figyelmét is felkeltette Marius Corbu. Több szaklap szerint a Székelyföld Labdarúgó Akadémia neveltje már megérdemelné a román válogatott meghívóját.

Corbu bombagólja döntött, előnyből várja a visszavágót a Ferencváros

Egygólos előnyt szerzett a Ferencváros a labdarúgó Európa Liga selejtezőjének harmadik fordulójában. A magyar bajnok szerdán este hazai pályán Marius Corbu kiváló találatával 1–0-ra legyőzte a lengyel Górnik Zabrze együttesét.

BL-, EL- és EKL-meccseket is vezetnek a romániai játékvezetők

Öt román játékvezetői brigád kapott megbízást az UEFA-tól a Bajnokok Ligája, az Európa Liga és a Konferencia Liga selejtezőinek harmadik fordulójára.

Öt pont hátrányból lett első – így élték meg győzteseink a Székely Sport tippversenyét

A végletekig kiélezett hajrá döntött a Székely Sport labdarúgó-világbajnoki tippversenyében: Csatlós Tibor az utolsó négy mérkőzésen ledolgozta ötpontos hátrányát, és megszerezte az első helyet.

A BL-selejtezőben kapott megbízást Kovács István

Újabb nemzetközi küldetést kapott Kovács István, a nagykárolyi bíró vezeti a Bodø/Glimt és az Union Saint-Gilloise közötti Bajnokok Ligája-selejtező visszavágóját.

Továbblépett a Kolozsvári CFR és a Fradi, búcsúzott a Paks

A szünetig eldöntötte a továbbjutó sorsát a Kolozsvári CFR, a Ferencváros kettővel vezetett, de a végén izgulnia kellett. A Paks bátran játszott a labdarúgó európai kupaküzdelmekben.

A lettek kiverték az FCSB-t, a Loki továbbjutott a Konferencia Ligában

Akárcsak Bukarestben, az Auda saját közönsége előtt is nyert, így az FCSB-nek idén véget ért az európai kupaszereplése. A Debrecen gólnélküli döntetlenje sokat ért Jerevánban.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!