Szoros és izgalmas csatát vívott egymással a két gárda a labdarúgó Nemzetek Ligája C divíziójában, a tét hatalmas volt, hiszen a trikolórok bebiztosíthatták volna a feljutást érő első helyüket. A mérkőzés alatt a házigazda kapufáig jutott, végig a vendégek játszottak veszélyesebben, de gól nem született.
A lefújás előtt két perccel a román szurkolók skandálásaira hivatkozva a koszovói játékosok levonultak a pályáról, a játékvezető kérését is megtagadták és nem folytatták a meccset. Természetesen nagy felháborodást keltett a szituáció mindkét oldalon, a válogatottak abban bíznak, hogy az UEFA zöld asztalnál nekik ítéli a három pontot.
„Ez hihetetlen és egyben elfogadhatatlan. Ha ez más országban történik már 15 perc után eldőlt volna, hogy le kell fújni a meccset és nekünk ítélni a győzelmet. Nem láttam semmilyen transzparenst és nem hallottam semmilyen megnyilvánulást, ami Koszovó ellen irányult volna.
– nyilatkozta az összecsapás után Mircea Lucescu, a román válogatott szövetségi kapitánya az as.ro portálnak.
A tapasztalt szakember hozzátette, hogy a vendég játékosok provokálták a hazai szurkolókat, annak ellenére, hogy a trikolórok mindvégig tisztességesen bántak velük és még csak nem is tanúsítottak agresszív játékot.
„Normális esetben, kérdés nélkül 3–0 kellene legyen javunkra, az UEFA nem is kellene ezen gondolkodjon. Felháborító, hogy ilyesmi előfordulhat. Bízom benne, hogy mielőbb tisztázódik a helyzet és kiderül, hogy sem mi, sem a szurkolóink nem sértegettük Koszovót” – mondta el Lucescu.
Ezzel szemben, a vendégek is biztosak benne, hogy őket illeti a három egység, ugyanis nem részesülhetnek ilyen bánásmódban és szentül állítják, hogy jogosan hagyták el a pályát.
Az ügy kapcsán nyilvánosságra hozta véleményét Qeqa Krelani, Koszovó legismertebb sportújságírója is.
Elmondása szerint a játékosok hősiesen küzdöttek és helyesen cselekedtek amikor elhagyták a pályát. Arra számít, hogy az UEFA mindkét felet megbünteti majd, azonban a három pontot hazájának ítélik majd.
Az Európai Labdarúgó-szövetség szabályai egyértelműen kimondják, hogy ha egy csapat megtagadja a játékot, akkor automatikusan az ellenfélnek jár a győzelem, 3–0-s eredménnyel. Egyelőre azonban még nincs hivatalos döntés.
A magyarországi politikai fordulat hírére a Sepsi OSK és FK Csíkszereda vezetői tiszta vizet öntöttek a pohárba klubjaik jövőjét illetően. A klubvezetők a stabilitásra hivatkozva igyekeznek megnyugtatni a szurkolókat.
Továbbra is rendkívül kiélezett a jégkorong Erste Liga döntője, a harmadik mérkőzésen is hosszabbításra volt a szükség a Gyergyói Hoki Klub és a Brassói Corona között. A fordulatos csatából a címvédő jött ki győztesen és átvette a vezetést összesítésben.
Közzétette a levélszavazatok pártonkénti megoszlását a Nemzeti Választási Iroda: a magyar országgyűlési választáson összesen 256 233 érvényes levélszavazatot adtak le.
Kedden reggel pontban kilenc órakor megérkezett a végrehajtó a nagyváradi premontrei templomhoz, ahol a Fejes Rudolf Anzelm apáttal szolidarizáló hívek fogadták. Ez sem akadályozta meg abban, hogy mise közben, csendőrök kíséretében behatoljon a templomba.
Meg kell várni, hogy mi a viszonya az új magyar kormánynak a határon túli magyarokhoz, milyen nemzetpolitikája van, nekünk ahhoz kell viszonyulnunk – jelentette ki a Krónikának Kelemen Hunor.
Azt a Daciát, amely már 1999 óta nem a sajátja, hanem a Renault-csoporté, amely egyre inkább külföldi gyártósorokban gondolkodik.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!