Mihai Stoichiță, a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) technikai igazgatója nemrégiben megerősítette, hogy továbbra is bizalmat szavaznak Edward Iordănescu szövetségi kapitánynak a válogatott kispadján, majd a román nemzeti gárda esélyeiről beszélt a 2024-es Eb-selejtezők kapcsán. Elmondta, hogy mindenképp szeretnének egy csoportba kerülni a magyarokkal, mivel könnyű ellenfélnek tartja őket.
Habár Magyarország remekelt az A divízió „halálcsoportjában”, Mihai Stoichiță mégis úgy véli, hogy össze lehet hasonlítani őket a románokkal, sőt, össze kellene csapjon egymással a két csapat a selejtezők során.
„Az utolsó két mérkőzésen megmutattuk mire vagyunk képesek, a magyarok ellen a motivációval nem lenne gond. Az elmúlt időszakban talán jobban játszottak mint mi, de labdarúgás szempontjából nincs nagy különbség köztük, nem hiszem, hogy ne tudnánk legyőzni őket. Bízunk benne, hogy jó sorolást kapunk és kijutunk az Európa-bajnokságra” – nyilatkozta az FRF techinkai igazgatója.
A sorsolást vasárnap tartják 13 órától, Frankfurtban.
A Kézdiszentléleki Perkő hosszú évtizedek óta meghatározó alakja a háromszéki labdarúgásnak, az 1954-ben alapított labdarúgóklub Kovászna megyében egyedülálló módon ötven éve megszakítás nélkül tagja a megyei élvonalnak.
Gyakorlatilag már negyedóra után eldőlt a három pont sorsa, az FCSB kétszer is betalált az FK Csíkszereda ellen. A házigazda székelyföldiek nem tudtak válaszolni, és a második mérkőzésüket is elveszítették a labdarúgó Szuperliga új idényében.
A körforgalomban való közlekedés gyakran okoz nehézséget a járművezetőknek, az egyik leggyakoribb dilemma pedig, hogy kell-e indexelni a kereszteződésbe való behajtáskor. A rendőrség videóban adott egyértelmű választ.
A magyar kormánynak kötelessége a határon túli magyarok jogainak képviselete, ami azt is jelenti, hogy ezekből a jogokból nem lehet elvenni – hangsúlyozta Tarr Zoltán Fehéregyházán.
Ukrajna előbb-utóbb elveszíti majd azokat a nyugati területeit, amelyek korábban Lengyelországhoz, Magyarországhoz és Romániához tartoztak – jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök.
Közben Kazahsztán újraindította a kőolaj szállítását azon a terminálon, ahonnan Románia olajszükségletének nagyobbik részét kapja. És Románia kiutasított egy orosz diplomatát az utóbbi napok drónincidensei miatt.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!