Javában átalakul a labdarúgó Szuperligában vitézkedő Sepsi OSK kerete, az együttes több távozóról és több érkezőről számolt be az elmúlt napokban. A sepsiszentgyörgyi gárda csütörtökön délután a Facebook-oldalán tette közzé, hogy januártól Dorian Babunski is a csapatot fogja erősíteni.
A 28 éves támadó leginkább klasszikus kilences pozícióban mozog otthonosan és annak ellenére, hogy Észak-Macedóniában született, Spanyolországban indította a karrierjét. Dorian Babunski neve először a Real Madrid U17-es csapatában tűnt fel, de később megfordult a magasabb korosztályokban is.
A Királyi Gárdától három évvel később, 2016-ban igazolt el a CF Fuenlabrada együtteséhez. Később szerencsét próbált Japánban, Bulgáriában, Szlovéniában, és Magyarországon is. Legutóbb a svájci Grasshoppers mezét viselte, ahová 2023. augusztusában került. Idén már rendkívül kevés játéklehetőséget kapott, mindössze két találkozón szerepelt, gólban nem vállalt szerepet.
Az észak-macedón válogatottban hét mérkőzésen egy gólpassz a termése, azonban mindent egybevetve csupán 130 játékpercet töltött a gyepen.
A Sepsi OSK-val két és fél éves szerződést írt alá, hamarosan csatlakozik a többiekhez. A háromszéki alakulat jelenleg Törökországban edzőtáborozik, ahol két felkészülési mérkőzést játszott eddig, pénteken pedig a Nyíregyházi Spartacus FC-vel méri össze tudását.
Visszatér a román élvonalba Marius Ștefănescu. A korábban a Sepsi OSK-ban szereplő szélső a következő idénytől az ezüstérmes klub játékosa lesz.
Harmadikként jutott tovább csoportjából, majd a nyolcaddöntőben nagyon nehéz kihívás várt a magyar minifutball-válogatottra a szlovákiak Európa-bajnokságon. Kétszer is hátrányba került a bosnyákok ellen, ám végül kiharcolta a továbbjutást.
77 évesen elhunyt Kurkó Árpád a Hargita Gyöngye (Perla Harghitei) ásványvíz-palackozó korábbi vezérigazgatója.
A marosvásárhelyi orvosképzés meghatározó egyéniségétől, dr. Brassai Zoltán belgyógyász professzortól búcsúzunk, aki tartalmas életének 92. évében a lelki és szellemi folytatás bizonyosságával távozott közülünk.
Aki ma megtakarított pénzzel rendelkezik, könnyen szembesül a kérdéssel: bankban tartsa, állampapírba tegye, euróban őrizze, vagy hosszabb távú befektetésben gondolkodjon.
Ilyen országot, mint a mioritikus haza, nem látott vén Európa. Ja, de.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!