Hirdetés

A Rapid meglepte a CFR-t

Adrian Bălan duplájával eldöntötte a mérkőzést
Fotó: Facebook/FC Rapid

2021. október 17., 22:45

Elszenvedte második idegenbeli vereségét a bajnokságban a címvédő Kolozsvári CFR, vasárnap este 2–0-ra kikapott a Bukaresti Rapid vendégeként a labdarúgó 1. Liga 12. fordulójában.

2021. október 17., 22:45

A mérkőzést Mioveni-ben játszották, mivel a bukaresti csapat eddigi otthona, a Nemzeti Aréna foglalt volt a hétvégén, ott rendezték ugyanis az esport (Dota 2) világbajnokságot.

Hirdetés

A kolozsváriak vezetőedzője, Dan Petrescu a kezdőbe nevezte a 19 éves kapust, Hindrich Ottót, aki már az elején nagy bravúrt hajtott végre, Sefer távoli próbálkozását tolta a léc fölé.

Az újonc Rapid jóval veszélyesebben játszott, és az első félidő közepén túl teljesen megérdemelten szerzett vezetést, Albu nagyszerű kiugratása után a leshatárról induló Bălan gurított a kapuba.

A CFR gyorsan válaszolhatott volna, Chipciu a tizenhatoson kívüli lövését kellett védenie a fővárosiak kapusának, a szünetig pedig nem változott az eredmény.

Videó: Telekom Sport

A folytatásban is a vendégeké volt az első gólszerzési lehetőség, Manea lapos beadására a csereként beállt Debeljuh érkezett, de védője szorításában nem találta el a kaput.

A második oldalon a Rapid kihasználta első helyzetét a második játékrész elején, Sefer tört be a tizenhatos területére, a kapu elé továbbított Bălanhoz, aki másodszor is betalált.

Félórával a vége előtt hármas cserére szánta el magát a CFR edzője, de az új játékosok sem segítettek a csapaton, amely rögzített szituációk után volt közel a szépítéshez, előbb Deac szabadrúgását Moldovan szögletre mentette, majd szöglet után Cestor mellé fejelt.

A listavezető kolozsvári együttes elszenvedte második vereségét a bajnokságban (korábban ugyancsak idegenben, Botoșani-ban kapott ki), így előnye hat pontra csökkent az FCSB és Voluntari kettőssel szemben.

Labdarúgó 1. Liga, alapszakasz, 12. forduló:
Bukaresti Rapid–Kolozsvári CFR 2–0 (1–0)
Gólszerző: Bălan (27., 55.)
Rapid: Moldovan – Săpunaru, Dandea, Grigore, Morais – Albu, Crepulja – Sefer (Ioniță, 90+2.), Stahl (Ilie, 67.), Hlistei – Bălan (Marzouk, 70.). Edző: Mihai Iosif
CFR: Hindrich – Manea, Burcă, Cestor, Camora – Păun, Boateng (Bordeianu, 62.), Deac – Chipciu (Costache, 62.), Alibec (Debeljuh, 46.), Omrani (Sigurjonsson, 62.). Edző: Dan Petrescu
Vezette: Ovidiu Haţegan (Arad), Radu Ghinguleac (Bukarest), Mircea Grigoriu (Bukarest)

Labdarúgó 1. Liga, 2021–2022-es szezon, alapszakasz, 12. forduló

Labdarúgó 1. Liga, 2021–2022-es szezon, alapszakasz

Medgyesi Gaz Metan:
Medgyesi Gaz Metan:
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Csillagászati összegre büntették az FK Csíkszeredát

Ismét pénzbírsággal sújtotta a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) fegyelmi bizottsága az FK Csíkszereda együttesét. A Szuperligában szereplő Hargita megyei klub ezúttal minden korábbinál magasabb összeget köteles befizetni.

Megdobták Kovács Istvánt és a magyarokat gyalázták a Dinamo ultrái

Nem a pályán történtek miatt marad emlékezetes a Dinamo és U Craiova közötti fociderbi. A fővárosi ultrák ezúttal sem fogták vissza magukat: megdobálták a mérkőzést vezető Kovács Istvánt, és sokadszorra is kiutasították a magyarokat az országból.

Székelyhon

Luxusautók frontális ütközése: egy üzletember életét vesztette, egy terhes nőt helikopterrel vittek kórházba

Egy 45 éves férfi életét vesztette és ketten megsérültek kedden egy közúti balesetben a 24-es országúton, Iași megyében. Két autó ütközött össze frontálisan, az egyik sérültet, egy terhes nőt helikopterrel vittek kórházba.

`
Krónika

Tánczos elárulta, mikor gondolkodik el az RMDSZ a kormányból való kilépésen

Az RMDSZ a kormány tagjaként jobban ki tudja használni potenciálját, mint ellenzékben, de eljöhet egy pont, amikor elgondolkodik a koalícióból való kilépésen – jelentette ki Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.

Krónika

Szemtanúkat keres a rendőrség a kolozsvári buszon történt magyarellenes támadás ügyében

Rendőrségi eljárás indult egy kolozsvári buszon történt incidens miatt, amely során magyarul beszélő fiatalokat ért verbális támadás. Az ügyben gyűlöletkeltés gyanújával vizsgálódnak a hatóságok, szemtanúkat keresnek.

Főtér

Az e-személyivel rendelkezők ingyen utaznak a tömegközlekedésen, mert az ellenőrök tehetetlenek

És ez újabb oldalról világít rá arra, hogy a még mindig sínes doszárban gondolkodó romániai bürokrácia semmit sem tud kezdeni a technológia adta lehetőségekkel.

Ez is érdekelheti

Csillagászati összegre büntették az FK Csíkszeredát

Ismét pénzbírsággal sújtotta a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) fegyelmi bizottsága az FK Csíkszereda együttesét. A Szuperligában szereplő Hargita megyei klub ezúttal minden korábbinál magasabb összeget köteles befizetni.

Az idegenlégiósok magyarul tanulnak, a fiatalok értettségire készülnek az FK Csíkszeredánál (videóval)

Pályán és tanteremben is fejlődnek az FK Csíkszereda játékosai: a külföldiek magyarul tanulnak, az akadémisták a román érettségire hangolnak.

A felsőházért küzd új csapatával a Sepsi OSK és az FK Csíkszereda korábbi alapembere

Hosszú évekig meghatározó játékos volt a két székelyföldi labdarúgócsapatnál a szlovák Gál-Andrezly Peter, aki a hazai másodosztályban folytatja, a Nagyváradi Bihar FC-vel kötött szerződést.

Sokba kerülhet a Dinamónak a „Ki a magyarokkal az országból!” rigmus

A fegyelmi bizottság elé hívták a házigazda Bukaresti Dinamo illetékeseit az U Craiova elleni bajnokin történt incidensek miatt. Kovács István megállította a mérkőzést a magyarellenes megnyilvánulások miatt.

Az FK Csíkszereda gólvágója és kapusa is a forduló legjobbjai között

Az élvonalbeli bajnokságot szervező Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) a székelyföldi együttes két játékosát is beválasztotta az alapszakasz 26. fordulójának csapatába.

Megdobták Kovács Istvánt és a magyarokat gyalázták a Dinamo ultrái

Nem a pályán történtek miatt marad emlékezetes a Dinamo és U Craiova közötti fociderbi. A fővárosi ultrák ezúttal sem fogták vissza magukat: megdobálták a mérkőzést vezető Kovács Istvánt, és sokadszorra is kiutasították a magyarokat az országból.

Drasztikus eltiltást is kaphat a Sepsi OSK volt edzője a kolozsvári balhé után

A Kolozsvári CFR 3–2-es győzelmet aratott az U elleni városi rangadón, ám a mérkőzés utóélete beárnyékolta a futballt. Cristiano Bergodi lefújás utáni viselkedése komoly botrányt kavart, az ügynek pedig súlyos fegyelmi következményei lehetnek.

Botrányosan és a CFR győzelmével ért véget a kolozsvári derbi (videóval)

Öt gól, hatalmas védelmi hibák, 3–2-es CFR siker és lefújás utáni óriási balhé – röviden így lehet összefoglalni a kolozsvári rangadót a labdarúgó Szuperliga 26. fordulójában.

Ilyés Róbert: amikor Andersonnak kedve van futballozni, megállíthatatlan

Látványos brazil megmozdulásokkal és fegyelmezett védekezéssel aratott 2–0-s győzelmet az FK Csíkszereda az Aradi UTA ellen. A lefújást követően a vezetőedzők és a főszereplők is megosztották gondolataikat a mérkőzésről.

Brazil varázslattal legyűrte az aradiakat az FK Csíkszereda (videóval)

A brazil játékmester Anderson Ceara szépségdíjas találataival az FK Csíkszereda már az első félidőben kétgólos előnyre tett szert, majd a szünet után hatékonyan védekezett, így mindhárom pontot otthon tartotta az Aradi UTA ellen.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!