A Rapid és az FC U Craiova is kikapott a 2. Liga élén

Horváth Bálint Ottó 2021. május 07., 23:24 utolsó módosítás: 2021. május 07., 23:28

A másodosztályú labdarúgó-bajnokság felsőházi rájátszásának első két helyén álló együttes vereséget szenvedett idegenben a hetedik forduló pénteki játéknapján.

Nem voltak a helyzet magaslatán a Rapid védői. Archív Fotó: Veres Nándor

Az éllovas FC U Craiova 1948 csapata a Temesvári ASU Poli otthonában lépett pályára, ahol győzelem esetén az utolsó három forduló előtt bebiztosíthatta volna feljutását az élvonalba.

A túl nagy tét viszont rányomta a bélyegét az oltyánok teljesítményére, akik már az első félórában kétgólos hátrányba kerültek.

Rögtön a szünet után ugyan gyorsan szépítettek, de többre már nem futotta részükről. A temesváriak megőrizték a három pontot, és ezzel megelőzték a rájátszásban utolsó helyre lecsúszott FK Csíkszeredát az ötödik pozícióban.

A második helyen álló Bukaresti Rapid már az első percben megszerezte a vezetést a Dunărea Călărași vendégeként, és előnyét a szünetig sikerült is megtartania.

A második félidő elején azonban három perc alatt fordított a házigazda.

Negyedórával később a fővárosiaknak összejött az egyenlítés, de sokáig nem örülhettek, mivel a duplázó Valentin Alexandru értékesített büntetőjével a hazaiak visszavették a vezetést, majd kivédekezték a hátralévő időt. Sikerével a Călărași maradt a negyedik helyen, de egy pontra megközelítette az előtte álló Mioveni-t.

A vereségek ellenére a bajnokság vége felé közeledve a Craiova és a Rapid továbbra is az első számú favoritok a feljutásra, de ezen a játéknapon nagy lehetőséget szalasztottak el arra, hogy végérvényesen elhúzzanak vetélytársaiktól.

Labdarúgó 2. Liga, felsőházi rájátszás, 7. forduló:

Temesvári ASU Poli–FC U Craiova 1948 2–1 (2–0).
Gólszerzők: Axente (17.), Codrea (28.), illetve Campagno (47.).

Dunărea Călărași–Bukaresti Rapid 3–2 (0–1).
Gólszerzők: Alexandru (48., 73.), Tudoran (51.), illetve Ilie (1.), Barbu (66.).