A rangadó döntetlent hozott a Csík körzeti focibajnokság nyitófordulójában

Dobos László 2024. szeptember 03., 16:23

Három hazai siker, egy döntetlen és öt vendéggyőzelem a labdarúgó 5. Liga Csíkszéki csoportja első fordulójának mérlege. A játéknap rangadóján döntetlennel zárult a Szépvíz–Kászon összecsapás.

Döntetlennel zárult a Szépvíz–Kászon összecsapás Fotó: Szépvízi MÜ

A 18 csapatosra nőtt bajnokság újoncai közül a Karcfalva és a Fitód-Mindenszlélek SE is győzelemmel mutatkozott be a bajnokságban, a harmadik hazai siker a Gyimesközéplok neve mellé íródott.

A Fiság Csíkszentkirályról, a Csíkszentdomokos Csatószegről, a Tusnádi Pilsike Csíkszentimréről, a Gyimesbükk Lázárfalváról, a Csíkszentmárton pedig Csíkmadarasról hozta el a három pontot.

•  Fotó: Gyimesközéploki Loki SE
Fotó: Gyimesközéploki Loki SE

Szépvízen a 73. percben a vendég kászoniak még 2–0-ra vezettek, a hazaiak azonban a mérkőzés utolsó negyedórájában kiegyenlítettek, és otthon tartottak egy pontot.

Labdarúgó 5. Liga, Csíkszéki csoport, alapszakasz, 1. forduló:

Csíkszentkirály Borsáros–Csíkszentgyörgyi Fiság 0–3 (0–2).
Gólszerzők: Bándi Szilárd (22.), Gál Áron Attila (45.) és Bálint Ádám (60.).

Csatószegi SE–Csíkszentdomokosi SK 1–6 (1–2).
Gólszerzők: Péter Ákos (24.), illetve Máthé Richárd (4. és 58.), Eduard Cadar (30., 52. és 61.), Böjte Szilveszter (65.) és Ionuț Maloș (80.).

Fitód–Mindszentlélek SE–Kozmási Komisz 3–2 (1–1).
Gólszerzők: Szabó-Balog Szilárd (4.), Pál Mátyás (58. és 70.), illetve Páll-Kasza Vince (28. és 61.).

Csíkszentimrei Töviske–Tusnádi Piliske 3–7 (1–4).
Gólszerzők: Jakab Arnold (40.), Bíró Mátyás (61., öngól) és Sinka Zsolt (65.), illetve Pál Szabolcs (6., 36., 70. és 76.), Cristian Măgdălina (13.), András Attila (33. és 90.+5)

Gyimesközéploki Loki–Madéfalvi SK 6–0 (2–0).
Gólszerzők: Gábor Tihamér (12., 33., 74. és 90.), Tímár Ábel (76. és 77.).

Csíkkarcfalvi Hargita–Csíkszentmihályi Törekvés 7–0 (3–0).
Gólszerzők: Baricz Csaba (32.), Márton Benedek (40., 72 és 86.), Both Tamás (44.), Both Máté (55.) és Jére Alpár (75.).

Lázárfalvi Mohos–Gyimesbükki SE 1–5 (0–3).
Gólszerzők: Baczoni Gellért (74.), illetve Karácsony Botond (31., öngól), Zamă-Orbán Róbert (38.), Ambrus Csongor (44.), Szőcs Harald (58.) és Antal Szilárd (76.).

Csíkmadarasi Sörkert–Csíkszentmártoni SE 1–2 (0–2).
Gólszerzők: Tankó Norbert (59.), illetve Balázs István (35.) és Bocskor Ádám (43.).

Szépvízi MÜ–Kászonaltízi dr. Lukács Mihály SE 2–2 (0–1).
Gólszerzők: Marucza Csanád (74., büntetőből) és Imre Endre (78.), illetve Nagy Norbert (39.) és Balázs István (47.).

A következő forduló (szeptember 7-8.) programja: Piliske–Sörkert, Csíkszentmárton–Mindszent, Kozmás–Középlok, Madéfalva–Lázárfalva, Szentdomokos–Szépvíz, Gyimesbükk–Csatószeg, Kászon–Karcfalva, Csíkszentmihály–Borsáros és Fiság–Töviske.