Csütörtökön este nem tudott élni a hazai pálya előnyével a Paksi FC, amely idegenben 2–2-es döntetlent harcolt ki a Mladá Boleslav otthonában. Ezúttal is jól kezdte a találkozót, távoli lövésekkel próbálkozott és tesztelte a csehek kapusát, aki tökéletesen hárította a kísérleteket. Szünetben gól nélküli döntetlenre álltak a felek, a második játékrész elején egy rövidzárlat elég volt a magyar alakulattól, pár perc leforgása alatt kétszer is eredményes volt a vendég csapat.
A hosszabbításban újabb gólt szerzett, így 3–0-ra nyert és 5–2-es összesítéssel jutott a Konferencia-liga főtáblájára, a Paksi FC számára pedig véget ért a nemzetközi kaland.
Késő este a Puskás Akadémia a Fiorentina együttesét látta vendégül, a firenzeiek pedig nagy meglepetésre visszafogottan kezdtek, inkább a felcsútiak előtt adódtak lehetőségek. Ennek ellenére az olasz gárda negyedórával a szünet után előnybe került, amire a magyar alakulat a 97. percben válaszolt Nagy Zsolt büntetőjével. Érdekesség, hogy a kétszer 15 perces hosszabbítást kettős emberhátrányba játszotta a Fiorentina, de még így is sikerült megtartania az 1–1-es állást.
A büntetőpárbajban megérződött a lilák rutinja, 5–4-re győztek és kiejtették a Puskás Akadémiát.
Ezzel a párharccal egyidőben rendezték a Borac Banja Luka–Ferencvárosi TC összecsapást, amely Budapesten gól nélküli döntetlennel ért véget. A rendes játékidő Bosznia-Hercegovinában sem hozott túl sok izgalmat, így következhetett a hosszabbítás. A 104. percben előnybe került a bosnyák együttes, amire Varga Barnabás büntetőből válaszolt.
A tizenegyespárbajban nagyon pontatlan volt a hazai csapat, amely így végül 3–2-re kikapott és a Konferencia-ligában folytatja ősszel, míg a Ferencvárosi TC az Európa-ligában bizonyíthat.
Az idei évben is mindössze egyetlen gárda fogja képviselni Magyarországot a nemzetközi kupaporondon.
Sajnálatos események történtek a lelátón a Gyergyói Hoki Klub legutóbbi hazai mérkőzésén, amelyet követően a vezetőség közleményt adott ki, ebben megpróbálták nyugalomra inteni, ugyanakkor figyelmeztették is a csapat szurkolóit.
Székelyudvarhely újra bizonyította, hogy tökéletes házigazdája a küzdősportoknak: szombaton este szinte felrobbant a városi sportcsarnok a Hargita Fight Night harmadik kiadásán. A székely harcosok bombaformában voltak és kiütötték ellenfeleiket.
Elkápráztatta a közönséget és a zsűrit is a székelyudvarhelyi apa-lánya duó: Kristóf Béla és Rebeka tarolt a Csillag születik tehetségkutató műsorban bemutatott produkciójukkal.
Több mint 3000 román és szövetséges katona részvételével rendezték meg hétfőn Bukarestben a hagyományos katonai díszszemlét a Román Királyság és Erdély egyesülését egyoldalúan kikiáltó 1918-as gyulafehérvári román nemzetgyűlés 107. évfordulója alkalmából.
Élesen bírálja Nicuşor Dan román államfőt Cătălin Avramescu filozófus, politológus, aki azt állítja, hogy az elnök olyan háborús veteránt tüntetett ki a román nemzeti ünnep alkalmából, aki a nácik oldalán részt vett többek között az odesszai mészárlásban.
Orosz oligarchák és bűnözők szerezhettek hamis román személyazonosságot, hatalmas vizsgálat folyik. Bukarest mellett megint gázrobbanás történt.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!