Mané a 20. percben vezetést szerzett, uralta a játékot a már bajnok Liverpool, de aztán csak a dominancia maradt, eredménytelenül. Van Dijk és Alisson, a liverpooli védelem oszlopai, – akiknek a BL és a bajnokság megnyerése nagyban köszönhető – hibái végzetesnek bizonyultak.
A két baki után hiába ment előre a Pool, a 61 százalékos labdabirtoklás, 24 kapuralövés (mindössze 3 ellenében) nem volt elég. A vereség azt jelenti, hogy a vörösök maradtak 93 ponttal a bajnokság vége előtt két fordulóval, így nem lehet meg a rekorddöntés.
A Manchester City–AFC Bournemouth mérkőzésen lőtt két gólt ugyan a címvédő, de alaposan meg kellett szenvednie a kiesőjelölttel. Többször óriási szerencse árán úszta meg kapott gól nélkül, és örülhetett, hogy csak egyet kapott végül.
A Tottenham a Newcastle vendégeként tudott nyerni és ezzel felkapaszkodott a 7. helyre. Habár sokáig úgy tűnt, José Murinho legénysége jövőre lemarad az európai kupákról, most már nem kizárt ez a lehetőség sem. Ebben a Burnley segített neki, amely sorozatban 6. mérkőzésén maradt veretlen, úgy, hogy ezek mindegyikén egyetlen gólt lőtt. Ezt most a 94. percben büntetőből érte el és ez döntetlent jelentett a Wolves ellen.
A 36. forduló nyitómeccsén a Chelsea szintén kínlódva nyert a már kiesett Norwich ellen.
Premier League, 36. forduló:
Arsenal–Liverpool 2–1
Gólszerzők: Lacazette (32.), Nelson (44.), illetve Mané (20.)
Manchester City–AFC Bournemouth 2–1
G.: D. Silva (6.), Gabriel Jesus (39.), ill. D. Brooks (88.)
Newcastle United–Tottenham Hotspur 1–3
G: Ritchie (56.), ill. Szon (27.), Kane (60., 94.)
Burnley–Wolverhampton 1–1
G: Wood (94. – 11-esből), ill. Jiménez (76.)
Chelsea–Norwich City 1–0
G.: Giroud (45+3.)
Nagyon úgy tűnik, hogy a bennmaradás kiharcolása után Ilyés Róbert nem folytatja az FK Csíkszereda kispadján, sajtóértesülések szerint a szezon végén távozik a csapattól.
Jelen állás szerint nem indulhat a Szuperliga következő idényében az Unirea Slobozia, miután a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) fellebbviteli bizottsága elutasította a kérését. A klub a Nemzetközi Sportdöntőbírósághoz (CAS) fordult.
Halálos baleset történt pénteken este Csíkszereda közelében: egy 17 éves csíkszentkirályi fiú életét vesztette, két másik fiatal kórházba került, miután felborultak egy buggy típusú járművel. A sofőr jogosítvány nélkül és ittasan vezetett.
Megdöbbentő fordulatot vett a már készülő nagybányai akvapark ügye: a bíróság hatályon kívül helyezte a közbeszerzési eljárás eredményéről szóló értesítést, miközben a kivitelezővel már szerződést kötöttek.
Az április 14-én megszabott 30 napos határidő lejártával újra számítani lehet a végrehajtó megérkezésére Nagyváradon a premontrei rendházban, hogy kilakoltassa az önkormányzat által sajátjának tekintett ingatlanból Fejes Rudolf Anzelm apátot.
A trianonitisz nem gyógyítható, de meg lehet tanulni együtt élni vele anélkül, hogy folyamatosan tüneteket produkálna. MCC-történészkerekasztal, hetedik szint.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!