Hirdetés

A pontszerzés is bravúr lenne az FCSB-től és az FTC-től

Folytatná kiváló sorozatát az FCSB
Fotó: Pinti Attila

Újabb játéknap következik a labdarúgó Európa-ligában. A magyar bajnoki címvédő Ferencvárosi TC vereséggel indította a sorozatot, most a Tottenham ellen kell bizonyítson. Az FCSB Görögországban folytatná veretlenségét.

Kiválóan rajtolt a második legrangosabb európai kupasorozatban az FCSB, amely saját közönsége előtt 4–1-es magabiztos sikert aratott az RFS ellen. A fővárosi alakulat ezúttal Görögországban, a PAOK otthonában lép pályára csütörtökön este. A két gárda korábban háromszor találkozott egymással, mindkét fél egyszer győzött és egyszer döntetlen lett a vége.

Nagyszerű formában van Gigi Becali legénysége,

Hirdetés

az elmúlt hat tétmeccséből egyet sem veszített el, négy győzelem és két döntetlen a mérlege.

A görög túra előtti főpróba is kiválóan sikerült, mivel a hétvégén tartalékosan felállva sikerült felülmúlnia a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK-t.

Ezzel szemben az Európa-liga első játéknapján a PAOK vereséggel kezdett, a Galatasaray otthonában ugyan betalált, de 3–1-re alulmaradt.

A hétvégén a bajnokságban sem brillírozott, nagy meglepetésre hazai pályán kapott ki az Arisztól. Ennek ellenére a görög gárda a meccs esélyese. A találkozót csütörtökön este rendezik 22 órától, élőben közvetíti a Digi Sport 1 és a Prima Sport 1 televíziós csatorna.

Már a pontszerzés is bravúr lenne az FTC-től

Nagyon nehéz megmérettetés vár a Ferencvárosra, ugyanis csütörtökön este a Tottenham Hotspur együttesét látja vendégül. A zöld-fehérek az első fordulóban 2–1-es vereséget szenvedtek el az Anderlecht otthonában, ráadásul nagyon sok kritika érte a budapestiek játékát.

A bajnokságban pénteken szerepelt legutóbb, akkor saját közönsége előtt 3–0-ra nyert a Puskás Akadémiával szemben és kiválóan hangolt az Európa-ligára.

Rossz előjel lehet számukra, hogy a Tottenham is kirobbanó formában van, pár napja a Manchester United vendégeként 3–0-ra győzött és három ponttal távozott az Old Traffordról.

A két keret minősége és értéke között hatalmas a különbség, az FTC-től már az is bravúr lenne, ha egy pontot otthon tudna tartani. A mérkőzést 19.45-től rendezik és élőben közvetíti az M4 Sport, a Digi Sport 2 és a Prima Sport 2 tévécsatorna.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

A szünet után letarolta Resicabányát, felsőházban a Sepsi OSK (videóval)

Rég voltak ennyien kíváncsiak a Sepsi OSK-ra a labdarúgó 2. Ligában, és milyen jól tették, hogy szombaton délelőtt kilátogattak a Sepsi Duna Arénába a Resicabányai CSM elleni bajnokira: a háromszékiek kiütötték ellenfelüket és ott vannak a felsőházban.

Moses Mawa a mesterhármasa után: minden tőlem telhetőt megteszek a csapatért és a szurkolókért

Moses Mawa mesterhármasával 5–0-ra győzte le a Resicabányai CSM-et a Sepsi OSK, amely ezzel matematikailag is bebiztosította helyét a 2. Liga felsőházi rájátszásában. A norvég támadó boldogan és elégedetten értékelt a Székely Sportnak.

Székelyhon

Holtan került elő a szentegyházi férfi, aki szombaton tűnt el

Megtalálták a Szentegyházi Polgármesteri Hivatal szombaton délután eltűnt munkatársát. A férfi életét vesztette.

`
Krónika

Dubajban rekedt egy magyarellenessége miatt hírhedtté vált román politikus

Adrian Cozma Szatmár megyei nemzeti liberális párti (PNL) képviselő, a román képviselőház alelnöke és családja Dubajban rekedt, miután az Egyesült Államok és Izrael által Irán ellen indított támadás nyomán törölték a légi járatukat.

Krónika

A DK mellett, a külhoni magyarok szavazati joga ellen kampányol az RMDSZ volt honatyája

Nyíltan felsorakozott a Demokratikus Koalíció (DK) mögé Lakatos Péter, az RMDSZ Bihar megyei szervezetének egykori elnöke, aki egyetért Dobrev Klára ellenzéki alakulatával, hogy a határon túli magyaroknak nem kellene szavazniuk az anyaországi választáson.

Főtér

Valós riport a nagyváradi premontrei apát elhalasztott kilakoltatásáról

Fejes Rudolf Anzelm és hívei hosszú időn át farkasszemet néztek a végrehajtóval, a patthelyzetet végül a polgármesteri hivatal oldotta fel, ideiglenesen.

Ez is érdekelheti

Bizonytalanság, veszélyben Irán focivébé-részvétele

Komoly bizonytalanság lengi körül a labdarúgó-válogatott részvételét a 2026-os világbajnokságon, miután az Egyesült Államok katonai műveletet indított Irán ellen. A geopolitikai feszültség immár a futballt is elérte.

Gyorsabb játék, kevesebb időhúzás – jelentős szabályváltozások jönnek a labdarúgásban

A labdarúgás szabályalkotó testülete (IFAB) szombaton olyan intézkedéscsomagot fogadott el, amelynek célja a mérkőzések tempójának felgyorsítása, valamint az időhúzás visszaszorítása.

Magyarországi klub rendelkezik a legfiatalabb csapattal Európában

A magyar élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban szereplő Zalaegerszegi TE számít a legfiatalabb élvonalbeli együttesnek az összes európai pontvadászatot figyelembe véve.

A Real a City-vel, az FTC a Bragával találkozik a nyolcaddöntőben

Csak a szokásos: Real Madrid–Manchester City párharc is lesz a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében. A Liverpool a Galatasarayjal, a PSG pedig a Chelsea-vel találkozik. Az Európa Ligában a Ferencváros ellenfele a portugál SC Braga lesz.

Korán ledolgozta a hátrányát, belőtte magát a nyolcaddöntőbe a Ferencváros

Félórát követően a javára fordította a párharcot és már továbbjutásra állt a Ferencváros a bolgár Ludogorec ellen, majd a végéig megőrizte az előnyét, ezzel bejutott a labdarúgó Európa Liga nyolcaddöntőjébe.

Elege lett a mellőzésből, felrúgta szerződését a Sepsi OSK volt alapembere

Idén még egyáltalán nem játszott török csapatánál Marius Ștefănescu, aki még a keretbe sem került be a Konyaspornál. A Sepsi OSK volt alapembere emiatt úgy döntött, hogy egyoldalúan felmondja a szerződését.

A franciák párharcát vezeti Kovács István a Bajnokok Ligájában

A Paris Saint Germain és az AS Monaco párharcának visszavágóján bíráskodik Kovács István a labdarúgó Bajnokok Ligája rájátszásában.

Határtalan szenvedély: foci és magyarellenesség

A büntetésáradat, a fokozódó magyargyalázás, a stadionokban tapasztalható gyűlölethullám aggasztó méreteket ölt nemcsak Romániában, hanem Szlovákiában is, azonban egyik ország szakszövetsége sem lép fel határozottan mindezek megfékezéséért.

Megerősítették, Lucescu irányítja a román fociválogatottat a vb-pótselejtezőkön

A Román Labdarúgó-szövetség (FRF) hivatalosan bejelentette, hogy Mircea Lucescu ül le a román válogatott kispadjára a világbajnoki pótselejtezők mérkőzésein.

Hátrányba került a bolgárok otthonában a Ferencváros

A Ferencváros 2–1-es vereséget szenvedett a bolgár Ludogorec vendégeként a labdarúgó Európa-liga nyolcaddöntőjébe jutásért zajló párharc csütörtöki első mérkőzésén.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!