Hirdetés

A pontszerzés is bravúr lenne az FCSB-től és az FTC-től

Folytatná kiváló sorozatát az FCSB
Fotó: Pinti Attila

Újabb játéknap következik a labdarúgó Európa-ligában. A magyar bajnoki címvédő Ferencvárosi TC vereséggel indította a sorozatot, most a Tottenham ellen kell bizonyítson. Az FCSB Görögországban folytatná veretlenségét.

2024. október 03., 12:41

Kiválóan rajtolt a második legrangosabb európai kupasorozatban az FCSB, amely saját közönsége előtt 4–1-es magabiztos sikert aratott az RFS ellen. A fővárosi alakulat ezúttal Görögországban, a PAOK otthonában lép pályára csütörtökön este. A két gárda korábban háromszor találkozott egymással, mindkét fél egyszer győzött és egyszer döntetlen lett a vége.

Nagyszerű formában van Gigi Becali legénysége,

Hirdetés

az elmúlt hat tétmeccséből egyet sem veszített el, négy győzelem és két döntetlen a mérlege.

A görög túra előtti főpróba is kiválóan sikerült, mivel a hétvégén tartalékosan felállva sikerült felülmúlnia a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK-t.

Ezzel szemben az Európa-liga első játéknapján a PAOK vereséggel kezdett, a Galatasaray otthonában ugyan betalált, de 3–1-re alulmaradt.

A hétvégén a bajnokságban sem brillírozott, nagy meglepetésre hazai pályán kapott ki az Arisztól. Ennek ellenére a görög gárda a meccs esélyese. A találkozót csütörtökön este rendezik 22 órától, élőben közvetíti a Digi Sport 1 és a Prima Sport 1 televíziós csatorna.

Már a pontszerzés is bravúr lenne az FTC-től

Nagyon nehéz megmérettetés vár a Ferencvárosra, ugyanis csütörtökön este a Tottenham Hotspur együttesét látja vendégül. A zöld-fehérek az első fordulóban 2–1-es vereséget szenvedtek el az Anderlecht otthonában, ráadásul nagyon sok kritika érte a budapestiek játékát.

A bajnokságban pénteken szerepelt legutóbb, akkor saját közönsége előtt 3–0-ra nyert a Puskás Akadémiával szemben és kiválóan hangolt az Európa-ligára.

Rossz előjel lehet számukra, hogy a Tottenham is kirobbanó formában van, pár napja a Manchester United vendégeként 3–0-ra győzött és három ponttal távozott az Old Traffordról.

A két keret minősége és értéke között hatalmas a különbség, az FTC-től már az is bravúr lenne, ha egy pontot otthon tudna tartani. A mérkőzést 19.45-től rendezik és élőben közvetíti az M4 Sport, a Digi Sport 2 és a Prima Sport 2 tévécsatorna.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Kovásznai siker Csíkszentsimonban, de még nyílt maradt a párharc

Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.

Anderson Ceará mégsem lesz az FCSB játékosa – reagált az FK Csíkszereda elnöke

Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.

Székelyhon

Elpusztított egy lovat és jött a tehénért is a behemót medve, amikor kilőtték

Kilőttek azt a medvét Gyergyószárhegy községben péntek hajnalban, amelyik az elmúlt napokban több alkalommal visszatért egy esztenához és haszonállatokat pusztított el.

`
Krónika

Tanasă most éppen nem a magyaroknak ment neki

Kettős mérce alkalmazásával vádolta meg a Nemzeti Liberális Pártot (PNL) és a Mentsétek meg Romániát Szövetséget (USR) a magyarellenes kirohanásairól hírhedtté vált Dan Tanasă, a szélsőjobboldlai Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) képviselője.

Krónika

Nyugdíj mint magánügy: rekordok és tévhitek a harmadik pillér körül

Történelmi, közel 20 százalékos hozammal zárták a tavalyi évet a romániai önkéntes nyugdíjalapok, miközben már egymillióan választják ezt a biztonságot. Ám a látványos sikerek ellenére sok a tévhit. Összefoglaljuk a legfontosabb tudnivalókat.

Főtér

Száz nyestbőrrel a batyujában akart beutazni Romániába egy ukrán állampolgár – hírmix

Több mint félmilliárd lej eltitkolt vagyonra derített fényt az ANAF legújabb ellenőrzése. Népszavazással váltottak le egy Maros megyei polgármestert.

Ez is érdekelheti

Az FCSB ellenfelet kapott, a CFR-nek még várnia kell rá

Kisorsolták a labdarúgó Konferencia Liga második selejtezőkörének párosításait, ahol egyelőre csak az FCSB ismerte meg ellenfelét, a Kolozsvári CFR az első fordulóból továbbjutó csapattal találkozik.

Elkerülte egymást a Ferencváros és a Kolozsvári U az Európa Ligában

Könnyen összejöhetett volna a magyar–román párharc a labdarúgó Európa Liga első selejtezőkörében. A keddi sorsolás viszont nem így hozta, a Ferencváros szerb, a Kolozsvári U nagynevű ellenfelet kapott.

A szünet után fordított és legyőzte a kazahokat a magyar válogatott

A magyar labdarúgó-válogatott a szünet után fordított és 3-1-re legyőzte Kazahsztánt kedden a debreceni Nagyerdei Stadionban rendezett barátságos mérkőzésen.

A csereként beálló játékosok nyerték meg a meccset Romániának

Második felkészülési mérkőzését játszotta Románia a júniusi válogatott szünetben. A trikolórok szombat este Wales ellen két cserejátékos góljával 2–1-re nyertek, Gheorghe Hagi pedig megszerezte első győzelmét a visszatérése óta.

Varga Barnabás duplázott, legyőzte Finnországot a magyar válogatott

A magyar labdarúgó-válogatott 2–1-re legyőzte Finnországot a Puskás Arénában pénteken rendezett barátságos mérkőzésen.

Kezdők voltak az FK Csíkszereda játékosai a romániai női válogatott vb-selejtezőjén

A Moldovai Köztársaság elleni gól nélküli döntetlennel zárta világbajnoki selejtezőcsoportját a romániai női labdarúgó-válogatott. Az FK Csíkszereda két játékosa, Geréd Erika és Ana Maria Vădulescu egyaránt kezdőként lépett pályára.

Döntetlennel tért vissza Románia kispadjára Gheorghe Hagi

Idegenbeli döntetlennel mutatkozott be a román labdarúgó-válogatott kispadján Gheorghe Hagi, a kedd esti barátságos mérkőzésen a trikolórok 1–1-re végeztek Georgia ellen.

Tizenegyesekkel védte meg Bajnokok Ligája-címét a PSG

Drámai finálét rendeztek a budapesti Puskás Arénában: a Paris Saint-Germain és az Arsenal 120 perc alatt nem bírt egymással, a tizenegyespárbajban viszont a franciák bizonyultak jobbnak, így megvédték Bajnokok Ligája-címüket.

Hosszabbításban dőlt el: a korábbi bajnok készülhet az európai kupaporondra

A két fővárosi rivális párharcából az FCSB került ki győztesként, hosszabbításban győzte le a Dinamót, és sikerével indulhat a Konferencia Liga selejtezőjében.

A Fradiba tartanak a kézdivásárhelyi Szász testvérek

Korosztályuk legígéretesebb tehetségei közt tartják számon a kézdivásárhelyi Szász testvéreket, Hubát és Aport. A fiatal labdarúgók életük lehetősége előtt állnak: a Sepsi OSK mezét a Ferencvároséra cserélik.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!