A pihenőig bírta az UTA, a Sepsi OSK lefocizta őket

Józsa Csongor 2022. december 02., 17:36

Küzdelmes első félidőt követően a másodikban megtörte ellenfelét a Sepsi OSK. Az aradi győzelemmel fellépett a felsőházi rájátszást érő hatodik helyre a háromszéki klub.

A második játékrészben nem volt pardon Fotó: Facebook/uta1945arad

Három hetes pihenőt követően pénteken délután a tizenkilencedik játéknappal folytatódott a labdarúgó Szuperliga – azon kevés bajnokságok egyike, amelynek találkozóit megrendezik a katari vébével párhuzamosan. A nyitómeccsen az Aradi UTA a Sepsi OSK-t látta vendégül.

Bálint Lászlóval a kispadon még nem tudott nyerni az aradi gárda, utolsó sikerét a pontvadászatban szeptember 9-én jegyezte, ekkor az FC Botoșani otthonában diadalmaskodott. A háromszékiek a felsőházi rájátszásért hajtanak, minden egyes pont fontos számukra, az utolsó két párharcukat megnyerték.

Nagyon rossz minőségű játéktéren nézett farkasszemet a két fél, rögtön az elején Niczulynak akadt védenivalója. Ezt követően egymást izzasztotta a két fél, többnyire mezőnyben csordogált a meccs.

Fotó: Facebook/uta1945arad

A 23. percben Păun lábán volt az előny megszerzése, tízről lőhetett rá, de „eltörte” a labdát, így a hálóőr könnyedén ölelte magához azt.

Öt percre rá Keserü megmozdulását C. Matei-jal szemben szabálytalannak ítélte meg a sípmester. Előbb szabadrúgást adott, a videóbíró közbeavatkozásával a tizenegyes pontra mutatott. A sértett végezte el a büntetőt, magabiztosan értékesítette (0–1).

Még jóformán meg sem ünnepelte a gólszerzést a Sepsi OSK, jött a válasz: a beívelést elnézte Ninaj, így az érkező Otele úgy ért el találatot, hogy a játékszer rápattant, Niczuly mellett pedig a hálóban kötött ki (1–1).

Viszonylag jó első felvonást követően maradt a döntetlen a pihenőre.

A második félidő elején Rondon remekül tálalt Safranko elé, az utolsó pillanatban odaért egy hazai védő. Az 53. percben aztán Ștefănescuval szemben már nem tudtak tisztázni, egy cselt követően ötről lőtt a hálóba, újból vezetett a Sepsi OSK (1–2).

A csereként a pályára lépő Tudoriének csak négy perc kellett, hogy elgurítsa a kimozduló kapus mellett a játékszert, nagy labdát kapott C. Mateitől.

3–1-re vezetett már a sepsiszentgyörgyi klub, zsebben is érezhette a pontokat.

Sőt, a házigazdák a 69. percben megfogyatkoztak, Abeid leköpte Aganovicot, kiállították.

Az utolsó negyedórában már nem sok minden történt, az UTA nem tudott veszélyes támadásokat vezetni, ellenfele pedig tartotta az eredményt. A hosszabbításban még egy, a végletekig kipasszolt támadást követően Păun állította be a 4–1-es végeredményt.

Megérdemelt győzelmet aratott Cristiano Bergodi csapata, ideiglenesen a hatodik helyre kúszott fel, ami felsőházi rájátszást ér.

Labdarúgó Szuperliga, alapszakasz, 19. forduló:

Aradi UTA–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 1–4 (1–1).
Neuman Ferenc Stadion, Arad, vezette: Cătălin Popa (Pitești).
Gólszerzők: Philip Otele (30.), illetve Cosmin Matei (29., büntetőből), Marius Ștefănescu (53.), Alexandru Tudorie (64.), Nicolae Păun (90+3.).
Kiállítva: Abeid (69.).
UTA: Fl. Iacob – Vukcevici, Benga, Anton, Abeid – Batha, Fl. Matei (Cibi, 58.), – M. Pop (Dobrescu, 72.), Keserü (Stahl, 58.), Otele – Postolachi (Godwin, 70.). Edző: Bálint László.
Sepsi OSK: Niczuly – Aganovic (Dimitrov, 86.),, Ninaj, Tamás, Dumitrescu – Păun, Rodriguez (Junior, 86.) – Rondon (Varga, 86.), C. Matei, Ștefănescu (Gheorghe, 73.) – Safranko (Tudorie, 60.). Edző: Cristiano Bergodi.