A pihenő után megállíthatatlan volt, simán nyert az FK Csíkszereda

Dobos László 2024. augusztus 10., 14:13 utolsó módosítás: 2024. augusztus 10., 14:14

A második magabiztos győzelmét aratta az FK Csíkszereda a labdarúgó 2. Liga új idényében. Ilyés Róbert tanítványai szombaton délben három góllal nyertek a Viitorul Pandurii Tg. Jiu otthonában.

Nem volt kérdéses, hogy kié lesz a három pont. Korábbi felvétel Fotó: Pinti Attila

Nagy hőségben, 30 fokos melegben kezdődött el Szörényváron a Viitorul Pandurii Tg. Jiu első hazai mérkőzése a 2024–2025-ös szezonban. A zsilvásárhelyi együttes a székhelyétől 90 km-re fekvő településen rendezi találkozóit. Az összecsapásra nagyon kevés néző volt kíváncsi, csak 50-en voltak a lelátón.

Az első kapura lövést a hazaiak neve mellé írták fel, de ez nem jelentett veszélyt Simon Máténak, a fiatal csíki kapusnak. Az első játékrészt a székelyföldi együttes uralta. A 22. percben Babati, a 27-ben pedig Dolny lőtte hálóba a labdát, de mindkét találatot les címén érvénytelenítették. A 31. percben Bloj lövését bravúrral védte a hazaiak hálóőre, a 36. percben pedig Csürös távoli próbálkozása kevéssel kerülte el a kaput.

Szünet előtt azonban szabályos gólt szerzett az FK Csíkszereda: mintegy 12 méterről, estében GálAndrezly Péter a hálóba lőtte a labdát (0–1).

A pihenőt követően folytatta gólerős játékát a székelyföldi gárda. Az 54. percben Raul Palmeșt szabálytalanul állították meg a hazaiak a 16-oson belül, a megítélt büntetőt pedig Babati Benjámin értékesítette (0–2). Az 57. percben Torvund löketét védte Lupescu, kicsivel rá azonban Bakos Ervin mintegy tíz méterről leadott lövésénél már tehetetlen volt (0–3).

És nem állt le a csíki gólgyártás, a 69. percben Jozef Dolný volt eredményes hat méterről (0–4). A 72. percben szépíthettek volna a házigazdák, Dumbrăvean 12 méterről leadott lövése az oldalkapufát találta el.

Aztán végül összejött, a ráadás utolsó percében Mohamed Fulake Camara 22 méterről, szabadrúgásból betalált a csíki hálóba (1–4).

Két találkozó, két diadal, jól indította ezt a szezont az FK Csíkszereda.

Labdarúgó 2. Liga, alapszakasz, 2. forduló:

Viitorul Pandurii Tg. Jiu–FK Csíkszereda 1–4 (0–1).
Gólszerzők: Mohamed Fulake Camara (90.+3), illetve Gál-Andrezly Péter (45.+2), Babati Benjámin (54., büntetőből), Bakos Ervin (63.) és Jozef Dolný (69.).
Játékvezetők: Valentin Porumbel (Olteniţa), Gheorghiță Bălan (Piteşti) és Daniel Nistor (Zalatna). Tartalék játékvezető: Darius Florin Iviniș (Zalatna). Megfigyelők: Mircea Ciglenean (Kolozsvár) és George Constantinescu (Slatina).

Viitorul Pandurii Tg. Jiu: Dragoș Lupescu – Mădălin Sturzu, Nikola Gavric, Flavius Dumbrăvean, Adrian Godja, Claudiu Moisie (Ramon Gașpar, 56.), Danilo Dasic ( Okom Zacharie, 71.), Mohamed Camara, Răzvan Vulpe (Nicholas Geană, 86.), Mario Lupulescu (Eduard Croitoru, 71.), Patrick Andreaș (Alexandru Cîniparu, 56.). Másodedző: Bogdan Chiriac (Călin Cojocaru vezetőedző eltiltását tölti).

FK Csíkszereda: Simon Máté – Kelemen Dávid, Hegedűs János, Raul Palmeș, Bloj Erwin, Csürös Attila (Kárándi Botond, 86.), Bakos Ervin (Kovács Márk, 70.), Gál–Andrezly Peter, Babati Benjámin (Szufián Dzsebari, 70.), Jozef Dolný (Makrai Gábor, 75.), Alexander Torvund (Francisco Anderson Ceará, 75.). Stáb: Ilyés Róbert (vezetőedző), Albu László (másodedző), Bajkó Barna (másodedző), Nagy Barna (kapusedző), Vellai Áron (erőnléti edző), Keszler Áron (videoelemző).

Az FK Csíkszereda szerdán, augusztus 14-én Román Kupa meccset játszik a Brassói Kids Tâmpa otthonában, majd augusztus 17-én, bajnoki mérkőzésen az FC Câmpulung Muscel együttesét fogadja.