Hirdetés

A parádés első félidőben megalapozta sikerét a CFR

Számtalan helyzetet kialakítottak. Korábbi felvétel
Fotó: Facebook/Fotbal Club CFR 1907 CLUJ-NAPOCA

2022. november 07., 23:19

A megszokottól eltérően jóval izgalmasabb mérkőzést játszott a Kolozsvári CFR, hazai pályán háromszor betalálva magabiztos játékkal húzta be a győzelmet.

2022. november 07., 23:19

Az elmúlt héten a Konferencia Ligában kiharcolt továbbjutás után az FCU Craiova 1948 csapatát fogadta a kolozsvári együttes a labdarúgó Szuperliga 17. fordulójának hétfői zárómérkőzésén.

Remek iramban kezdődött a találkozó, mindkét csapat a támadásépítéssel volt elfoglalva. Az első negyedóra lejártával a CFR szerzett vezetést, két csatár játszott össze, Yeboah pontos beadását Janga váltotta gólra. Pár perccel később megduplázhatták volna előnyüket a kolozsváriak, Yeboah azonban a kapufát találta el.

Hirdetés

Félórához közeledve a vendégeknek megvolt a lehetőségük az egyenlítésre, Chițu túlverekedte magát a védőkön, és szintén a kapufára lőtt.

Nem sokkal később a hazaiak kihasználták az újabb helyzetüket, Deac nagyszerű előkészítése után Manea bombázott a hálóba.

A szünetig hátralévő időben is izgalmas volt a játék, kétszer is közel volt a szépítéshez a craiovai csapat, Asamoah csúnyán elrontotta a befejezést, Bauza lövése a kapufát érintve hagyta el a pályát, a másik oldalon pedig Muhar is telibe lőtte a kapufát.

A térfélcsere után is egymás után alakították ki a helyzeteiket a csapatok, a CFR többször is megszerezhette volna a harmadik találatát Cvek és Yeboah lövéseinél, míg a vendégek Baeten révén veszélyeztettek, Scuffet védett. Aztán egy óra játékot követően be is talált a Craiova, az alig egy perccel korábban beállt Ganea közelről volt eredményes.

A hazaiak gyorsan válaszoltak erre, néhány perccel később Deac a második gólpasszát jegyezte, Yeboah lapos lövése védhetetlen volt, aki visszaállította a kétgólos különbséget.

A végéig kissé ellaposodott a meccs, a kolozsváriak magabiztosan tartották az előnyüket, de Manea és Burcă révén újabb lehetőségeket is kihagytak.

Az előző fordulóban a Rapidtól elszenvedett vereséget követően a két mérkőzéssel kevesebbet játszó CFR begyűjtötte a kötelező három pontot, ezzel visszalépett a harmadik helyre, és egy pontra felzárkózott a fővárosiak mögé.

Labdarúgó Szuperliga, alapszakasz, 17. forduló:

Kolozsvári CFR–FCU Craiova 1948 3–1 (2–0).

Gólszerzők: Janga (16.), Manea (33.), Yeboah (67.), illetve Ganea (61.).
CFR: Scuffet – Manea, Yuri, Burcă, Braun – Boateng (Hoban, 88.), Muhar, Deac (Roger, 69.) – Petrila (Birligea, 76.), Yeboah (Malele, 87.), Janga (Cvek, 46.). Edző: Dan Petrescu.
FCU: Popa – Negru, Duarte, Paramatti, Huyghebaert – Asamoah, Achim (Bahassa, 46.) – Baeten, Bauza, Van Durmen (Ganea, 60.) – Chițu (Iancu, 71.). Edző: Dan Vasilică.
Vezette: Florin Andrei.

Labdarúgó Szuperliga, 2022–2023-as szezon, alapszakasz, 17. forduló

Labdarúgó Szuperliga, 2022–2023-as szezon, alapszakasz

##
CsCs
MM
GyGy
DD
VV
GkGk
PP
1
Konstancai Farul Farul
17
12
4
1
32-13
40
2
Bukaresti Rapid Rapid
17
10
2
5
20-14
32
3
Kolozsvári CFR Kolozsvári CFR
15
10
1
4
26-15
31
4
Universitatea Craiova U Craiova
16
9
3
4
20-16
30
5
FC Hermannstadt Hermannstadt
16
7
5
4
19-14
26
6
Petrolul Ploiești Petrolul
17
8
2
7
17-18
26
7
FCSB FCSB
15
6
5
4
23-21
23
8
Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK Sepsi OSK
17
6
4
7
26-14
22
9
FC Voluntari Voluntari
17
5
5
7
13-17
20
10
FC Argeș Pitești FC Argeș
17
6
2
9
13-25
20
11
Chindia Târgoviște Chindia
16
5
4
7
20-21
19
12
FC Botoșani Botoșani
16
4
7
5
14-21
19
13
Kolozsvári U Kolozsvári U
17
4
5
8
12-18
17
14
FC U Craiova 1948 FC U Craiova
17
4
4
9
17-21
16
15
Aradi UTA UTA
17
4
4
9
15-23
16
16
CS Mioveni Mioveni
17
1
5
11
10-26
8
FC Hermannstadt:
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Új vezetőt választottak a Kovászna megyei futballegyesület élére

Donciu Ștefan személyében új elnöke van a Kovászna Megyei Labdarúgó Egyesületnek, amelynek tisztújító közgyűlését szombaton délelőtt tartották Kovásznán. Az új sportvezetőt egyhangú szavazással választották meg.

Érintetlenek maradtak a kapuk a székelyföldi focicsapatok első élvonalbeli meccsén (videóval)

A sok helyzetet hozó első felvonást követően a Sepsi OSK uralta a második játékrészt a labdarúgó Szuperliga 5. fordulójának székely derbijén. Az FK Csíkszereda megszerezte első pontját.

Székelyhon

Akár tíz fokot is eshet a hőmérséklet azon a napon, amikor elér ide is a lehűlés

Lehűl az idő hétfő estétől, kedden pedig sok helyen lehet esőre, viharokra számítani – közölték a meteorológusok.

`
Krónika

Kiszáll a pártpolitikából az első erdélyi Tisza-sziget alapítója

Nem folytatja pártpolitikai szerepvállalását, sem a Romániai Magyar Egységpárt (RMEP) létrehozását Kátai István, az első erdélyi Tisza-sziget alapítója. Ezt ő maga jelentette be vasárnap egy, a Facebook-oldalán közzétett bejegyzésben.

Krónika

Szatmárnémeti lány a Miss Balaton 2026-os királynője

Antal Emőke lett a Miss Balaton királynője. A szatmárnémeti lány a koronát elődjétől, a 2024-ben győztes Bábel Virágtól vehette át.

Főtér

Ha valaki azt gondolja, nem is olyan vészes ez a szárazság, gondolja át még egyszer…

… nem a Nap meg a szél a hibás a romániai energiakatasztrófáért, mutatják egy szakmai elemzés eredményei… és rendkívüli égi jelenségeket nézhet szerdán az ember, főleg, ha partiumi.

Ez is érdekelheti

Lefutott az első székely fociderbi, éllovasváltás a Szuperligában

Az FCSB visszavette vezető pozícióját a tabellán a labdarúgó Szuperliga 5. fordulója után. Nagy verést kapott a csődeljárás alá kerülő Kolozsvári CFR, a székely fociderbin nem született találat.

A legvégén győzött, élre állt az FCSB a Szuperligában (videóval)

Végig izgalmas mérkőzésen az FCSB 3–2-re győzte le az FC Botoșani együttesét hétfőn este a labdarúgó Szuperliga alapszakaszának ötödik fordulójában.

Ígéretes magyar középpályást vett kölcsön az FK Csíkszereda

Magyarországi játékossal bővült az FK Csíkszereda élvonalbeli együttesének kerete, a középpályás Horváth Artúr kölcsönben az MTK Budapesttől érkezett.

Kiütéses vereséggel kezdte Șumudică a kolozsvári visszatérését

A Kolozsvári CFR Aradon 3–0-s vereséget szenvedett a Vajdahunyadi Corvinul vendégeként a labdarúgó Szuperliga 5. fordulójában. Marius Șumudică számára így rémálomszerűen alakult a visszatérés a kolozsváriak kispadjára.

Első pont, történelmi élmény – így értékelték a székely rangadót

Csürös Attila szerint az FK Csíkszeredának sokat jelent az első megszerzett pont, míg a Sepsi OSK 18 éves csapatkapitánya, Batzula Hunor számára egyszerre volt csalódást keltő és felejthetetlen élmény a döntetlen a történelmi székely rangadón.

Gól nélkül is emlékezetes maradt a székely rangadó

Döntetlennel ért véget az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK közötti székely rangadó a Szuperliga 5. fordulójában. A találkozó után mindkét vezetőedző igazságosnak ítélte a döntetlent, miközben a szurkolótáborok a lelátón felejthetetlen hangulatot teremtettek.

Érintetlenek maradtak a kapuk a székelyföldi focicsapatok első élvonalbeli meccsén (videóval)

A sok helyzetet hozó első felvonást követően a Sepsi OSK uralta a második játékrészt a labdarúgó Szuperliga 5. fordulójának székely derbijén. Az FK Csíkszereda megszerezte első pontját.

Megvannak a kezdőcsapatok az FK Csíkszereda–Sepsi OSK meccsre

Szombaton délután rendezik a székely fociderbit, az élvonalban először találkozik egymással az FK Csíkszereda és a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK. Az edzők kijelölték a kezdőcsapatokat.

Felcserélték a vasárnapi meccseket a Szuperligában

Az előzetes menetrend alapján vasárnap este rendezték volna a Galaci Oțelul–U Craiova mérkőzést a labdarúgó Szuperliga 5. fordulójában, a kezdési időpontot azonban 18.30-ra módosították.

Mindhárom pontot magával vinné Csíkszeredából a Sepsi OSK

Telt házas székely derbire készülnek a szurkolók, a Sepsi OSK szombaton az FK Csíkszereda vendége lesz a Szuperliga ötödik fordulójában. Ovidiu Burcă szerint nehéz mérkőzés vár rájuk, de csapata a három pont megszerzésének reményében utazik Csíkszeredába.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!