A parádés első félidőben megalapozta sikerét a CFR

Horváth Bálint Ottó 2022. november 07., 23:19 utolsó módosítás: 2022. november 07., 23:36

A megszokottól eltérően jóval izgalmasabb mérkőzést játszott a Kolozsvári CFR, hazai pályán háromszor betalálva magabiztos játékkal húzta be a győzelmet.

Számtalan helyzetet kialakítottak. Korábbi felvétel Fotó: Facebook/Fotbal Club CFR 1907 CLUJ-NAPOCA

Az elmúlt héten a Konferencia Ligában kiharcolt továbbjutás után az FCU Craiova 1948 csapatát fogadta a kolozsvári együttes a labdarúgó Szuperliga 17. fordulójának hétfői zárómérkőzésén.

Remek iramban kezdődött a találkozó, mindkét csapat a támadásépítéssel volt elfoglalva. Az első negyedóra lejártával a CFR szerzett vezetést, két csatár játszott össze, Yeboah pontos beadását Janga váltotta gólra. Pár perccel később megduplázhatták volna előnyüket a kolozsváriak, Yeboah azonban a kapufát találta el.

Félórához közeledve a vendégeknek megvolt a lehetőségük az egyenlítésre, Chițu túlverekedte magát a védőkön, és szintén a kapufára lőtt.

Nem sokkal később a hazaiak kihasználták az újabb helyzetüket, Deac nagyszerű előkészítése után Manea bombázott a hálóba.

A szünetig hátralévő időben is izgalmas volt a játék, kétszer is közel volt a szépítéshez a craiovai csapat, Asamoah csúnyán elrontotta a befejezést, Bauza lövése a kapufát érintve hagyta el a pályát, a másik oldalon pedig Muhar is telibe lőtte a kapufát.

A térfélcsere után is egymás után alakították ki a helyzeteiket a csapatok, a CFR többször is megszerezhette volna a harmadik találatát Cvek és Yeboah lövéseinél, míg a vendégek Baeten révén veszélyeztettek, Scuffet védett. Aztán egy óra játékot követően be is talált a Craiova, az alig egy perccel korábban beállt Ganea közelről volt eredményes.

A hazaiak gyorsan válaszoltak erre, néhány perccel később Deac a második gólpasszát jegyezte, Yeboah lapos lövése védhetetlen volt, aki visszaállította a kétgólos különbséget.

A végéig kissé ellaposodott a meccs, a kolozsváriak magabiztosan tartották az előnyüket, de Manea és Burcă révén újabb lehetőségeket is kihagytak.

Az előző fordulóban a Rapidtól elszenvedett vereséget követően a két mérkőzéssel kevesebbet játszó CFR begyűjtötte a kötelező három pontot, ezzel visszalépett a harmadik helyre, és egy pontra felzárkózott a fővárosiak mögé.