A nyárádtőiek nem tudták eldönteni, a régeniek büntettek

Horváth Bálint Ottó 2022. október 22., 17:29 utolsó módosítás: 2022. október 22., 17:32

Maros megyei rangadót játszottak szombaton délután a labdarúgó 3. Liga 9-es csoportjának 9. fordulójában: a házigazda Nyárádtői Unireának többször is megvolt a lehetősége, hogy növelje előnyét, de ez nem sikerült, így a Szászrégeni Avântul pontot mentett.

Kihagyták a jobbnál jobb lehetőségeiket a hazaiak. Korábbi felvétel Fotó: Haáz Vince

A mérkőzés elejétől enyhe mezőnyfölényben voltak a hazaiak, de nem tudtak veszélyesek lenni a kapura. Mind a két csapat szöglet után alakította ki az első lehetőségét, majd a nyárádtői játékosok távoli lövésekkel próbálkoztak, de ezek elkerülték a kaput.

Aztán az első félóra végén a nyárádtőieknek sikerült átjátszaniuk a vendégek védelmét, a tapasztalt Astafei a kapust is kicselezve lőtt a hálóba, ezzel vezetést szerzett. A régenieknek hamar megvoltak a lehetőségeik az egyenlítésre, a befejezések azonban pontatlanok voltak.

A térfélcsere után egyértelműen uralta a játékot a nyárádtői csapat, amely sorra alakította ki a jobbnál jobb lehetőségeket, de mindet kihagyták. Ezek pedig megbosszulták magukat, a 65. percben egy hazai szöglet utáni kapuskirugásnál nagyot hibázott a nyárádtői kapus, aki mellett Chîrlejan elvitte a labdát, és közelről kiegyenlített.

A végéig támadtak a győzelemért a hazaiak, de már jóval kevesebbszer jutottak el veszélyesen a kapuig, a vendégek jobban védekeztek, így tehetetlenek voltak.

Maradt az 1–1-es döntetlen, amivel Nyárádtő megtartotta a második helyét, míg a régeniek továbbra is a negyedik pozíciót foglalják el.