Az 1976-ban alapított klub az elmúlt években a Vâlcea megyei bajnokságban szerepelt, 2019-ben jutott fel a harmadosztályba. A koronavírus-járvány miatt félbeszakadt pontvadászatban a 11. helyen állt a 4-es csoportban, majd egy évre rá már sokkal jobban teljesített, az átalakított 3. Liga 7-es csoportjában a harmadik helyen végzett, hat ponttal lemaradva az osztályozót érő második pozíciótól.
Az idei szezonban még jobban összeállt a mindössze 2900 lelket számláló község csapata, a téli szünetben még vezette a 6-os szériát, végül a CSM Slatina mögött második helyen jutott a felsőházi rájátszásba.
Ez a kör nem sikerült jól a Vâlcea megyei csapatnak, hiszen elherdálta a CSM Alexandriával szembeni hatpontos előnyét
(négy győzelem, egy döntetlen és négy vereség volt a mérleg – egy mérkőzést zöld asztalnál veszítettek el, mivel egy olyan labdarúgó is pályára lépett a csapatban, akinek nem volt játékjoga). A két együttes végül 52 ponttal zárt a második helyen, a Viitorul lépett tovább, mivel az alapszakaszban több pontot gyűjtött a Teleorman megyei riválisával szemben.
A lehető legerősebb Székelyudvarhelyi FC utazott el az osztályozó elődöntőjére, a fiúk kedden késő délután egy átmozgató edzést tartottak Dăești-en. Botorok János sérülés miatt nem tartott a csapattal. Felépült viszont Berkeczi Csongor, aki ott van a keretben, és remélhetőleg már bevethető lesz a szombaton 17.30-kor kezdődő visszavágón – tudtuk meg László Zsolt csapatmenedzsertől.
Szerdán pihenés és a mérkőzésre való ráhangolódás a program, a mérkőzés 18 órakor kezdődik Ovidiu Robu játékvezető sípjelére a Râmnicu Vâlcea városi stadionban.
„Nagyon kemény ellenfélről van szó. Egész Râmnicu Vâlcea városa mellettük áll, mindenki arra koncentrál, hogy feljussanak a másodosztályba. Stabil csapatuk van, anyagilag és játékoskeretileg egyaránt. Alaposan kielemeztük őket, ismerjük a jó és rossz oldalukat egyaránt.
Célunk, hogy olyan eredményt érjünk el, hogy izgalmas legyen az udvarhelyi visszavágó is”
– mondta Mészáros Alpár, az SZFC technikai igazgatója.
Dăești keretében több élvonalbeli tapasztalattal rendelkező labdarúgó található. A védelem oszlopa a már 41 éves Cristian Munteanu, aki közel háromszáz meccset játszott az 1. Ligában (Jászvásári Poli, Brassói FC, Kolozsvári U, Konstancai Viitorul) és megfordult a magyar élvonalban is (Sopron), illetve a 31 éves Cătălin Pârvulescu (Pandurii és Viitorul Târgu Jiu, Hermannstadt, Turris). A támadósorban újabb veteránt találunk, a súlyos sérüléséből nemrég felépült 37 éves Florin Costeát (Universitatea Craiova, Bukaresti Steaua, Kolozsvári CFR). A csapatot a komoly másodosztályos múlttal rendelkező Adrian Popa edzőjátékos irányítja.
Tudjuk, mi vár ránk, fel vagyunk készülve. Apróbb sérülések hátráltatták a csapatunk munkáját, de bizakodók vagyunk. Mivel eltörölték az idegenben szerzett gól szabályát, biztos vagyok benne, hogy bármilyen eredmény is születik az első mérkőzésen, minden az udvarhelyi visszavágón fog eldőlni” – nyilatkozta Mihai Ianc, az SZFC vezetőedzője.
A párharc győztese továbbjut az osztályozó döntőjébe, ahol az FC Pucioasa–CSM Slatina továbbjutójával harcol majd a 2. Ligába jutásért.
A Román Jégkorong-szövetség összesítése szerint 59 csapat jelezte részvételi szándékát a következő idényre. A férfi felnőtt mezőnyben nyolc gárda indul, nem lesz ott a Bukaresti Red Hawks.
Új érkezőről számolt be hétfő délután a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, amely gőzerővel készül a Szuperliga következő idényére. A háromszéki együttes megszerezte Gustavo Cascardo játékjogát, a brazil védő a bolgár élvonal ezüstérmesétől érkezik.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) volt elnöke, Elena Lasconi szombaton felszólította Nicușor Dan államfőt, hogy vállalja a felelősséget a döntéseiért, és ismerje el a romániaiak előtt, hogy hibázott.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Még a nyáron átadhatják az észak-erdélyi autópálya Magyarzsombor és Vaskapu közötti, 12 kilométeres szakaszát Szilágy megyében – közölte a közlekedési tárca illetékese.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!