A Mioveni nyerte az Argeș megyei rangadót

Dobos László 2020. július 24., 22:23 utolsó módosítás: 2020. július 25., 20:40

A vendég CS Mioveni nyerte az Argeș megyei rangadót a labdarúgó 2. Liga rájátszásában. A 2. fordulóból elhalasztott és pénteken este pótolt összecsapáson 3–2-re győztek Pitești-en.

Látványos meccset játszottak a csapatok az üresen kongó Nicolae Dobrin stadionban Fotó: FC Argeș

Vendéggóllal kezdődött a találkozó a Nicolae Dobrin stadionban, ahol a 11. percben Cătălin Alexe tört be lendületben a hazai csapat 16-osára, és mintegy 12 méterről a hosszú sarokba lőtte a labdát (0–1). A 32. percben egy 25 méterről elvégzett hazai szabadrúgás a sorfalon irányt változtatva kötött ki a vendégek hálójában (1–1), a gólszerző Ionuț Năstăsie volt.

Tíz percre rá, egy újabb szabadrúgást követően átvette a vezetést a hazai gárda: Ionuț Șerban 35 méterről elvégzett szabadrúgását Leca bal oldalról a kapu elé centerezte, ahol az üresen hagyott Nini Popescu mintegy 6 méterről a kapuba fejelte (2–1). A 68. percben egyenlítettek a vendégek, egy kapu előtti kavarodás végén a labda Ionuț Rădescuhoz került, aki hat méterről a hálóba rúgta (2–2).

A jó iramú és látványos mérkőzésen a 89. percben Alin Popa (FC Argeș) lövése a kapufán csattant, a következő támadásnál, a másik kapunál azonban góllal zárult az akció.

A vendégek támadását Ișfan vezette a jobb oldalon, azonban őt szabályosan szerelte Șerbănică, aki a labdát hazagurította kapusának. Ducan kapus tévesen lőtte ki a labdát, a játékszer a 16-os környéken Marian Anghelinához került, aki a lövőcselt követően egy jól eltalált lövések beállította a végeredményt (2–3).

Győzelmével a Pitești-től 15 km-re fekvő Mioveni, a kommunista rendszerben a Colibași nevet viselő 26 ezer lakosú település csapata versenyben maradt az élvonalba jutásért zajló harcban.

Labdarúgó 2. Liga, rájátszás, 2. forduló:
Campionii FC Argeș–CS Mioveni 2–3 (2–1)
Gólszerzők: Ionuț Năstăsie (32.) és Nini Popescu (40.), illetve Cătălin Alexe (11.), Ionuț Rădescu (68.) és Marian Anghelina (89.)
Kiállítva: Andrei Tofan (FC Arges, 92.)
FC Argeș: Ducan – Tofan, Leca, Deslandes, Șerbănică, Prepeliță (Brînzan, 55.), Ionut Șerban, Popescu (Mirică, 85.), Matiș, Năstăsie (Grecu, 63.), Buhăescu (Popa, 85.). Vezetőedző: Ionuț Badea.
CS Mioveni: Croitoru – Ghiță (Albăstroiu, 85.), Gherghe, Burnea, Alexe, Marian Șerban, Anghelina, Rădescu (Trașcu, 85.), Massaro (Hergheligiu, 75.) Măzărache (Ișfan, 59.), Balint. Vezetőedző: Claudiu Niculescu.
Játékvezetők: Andrei Florin (Marosvásárhely), Daniel Hulubei (Vaslui) és Vlad Bârleanu (Bukarest). Megfigyelők: Ioan Duma (Nagyszeben) és Cristian Petropulus (Gyulafehérvár).

kedden 17 órától Turris–Mioveni, 19 órától Petrolul–FC Argeș

A rájátszást követően az első két helyezett feljut az 1. Ligába, a harmadik pedig selejtezőmeccset játszik – szintén a feljutásért – a 12. helyen záró élvonalbeli csapattal.