A mérkőzés végére teljesen szétesett a KSE

Daczó Hodor Barna 2024. október 25., 19:00 utolsó módosítás: 2024. október 25., 19:05

Pénteken a Kézdivásárhelyi SE csapata a Bákói CS Aerostar pályáján gyenge második félidő után ötgólos vereséget szenvedett a labdarúgó 3. Liga 2. csoportja alapszakaszának utolsó, kilencedik fordulójában.

Vereséggel zárták az alapszakasz odavágóját a kézdiek. Korábbi felvétel Fotó: László Ildikó

A kézdivásárhelyi alakulat listavezetőként érkezett az Aerostar otthonába, de a házigazdák eltökélten léptek pályára, hogy visszaszerezzék helyüket az élen. Ennek megfelelően hamar támadásba lendültek és a 8. percben megszerezték a vezetést.

A kék-fehérek válasza nem váratott sokáig magára, a 21. percben Nechita révén egyenlítettek. Az első játékrészben nem esett több gól, így a csapatok döntetlen állásnál vonultak pihenőre.

A második félidőben határozottan kezdett a KSE, ám nem sikerült gólt szerezni, a 48. percben Barta, az 54-ben pedig Nechita hagyott ki remek helyzetet.

És ezúttal nem maradt el a kihagyott lehetőségek bosszúja, a hazaiak két perc múlva Băisan góljával újfent előnybe kerültek.

A KSE játékosait megzavarta az újabb bekapott gól, és a házigazdák ezt kihasználva kezdték ostromolni Csíki kapuját. A 69. percben helyzeteik ismét góllá értek (3–1), és ez az újabb találat teljesen összeroppantotta a kézdi gárdát.

A mérkőzés hajrája borzalmasra sikerült a háromszéki alakulat számára, a bákóiak még háromszor találtak be a kék-fehérek hálójába.

A KSE ezzel a vereséggel lecsúszott a harmadik helyre, és legközelebb a Sepsi OSK II. vendégeként lép pályára a háromszéki rangadón.