Albu László edzőt a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) vezetői arról értesítették telefonon, hogy elfogadták benevezésüket a másodosztályba, a tervek szerint az augusztus második felében kezdődő új bajnokságot a 2. Ligában kezdhetik el.
„A világjárvány kitörése után, amíg kijárási tilalom volt, a csapat tagjai otthon készültek, a feloldásokat követően előbb öt-hat tagú, jelenleg pedig tízfős csoportokban zajlanak az edzések. Az alapozást végezzük, a lányok járnak erőterembe, van olyan edzés, amit ők kértek, ez a spinning (edzőteremben végzett, magas intenzitású, zenés kerékpáros aerobik), a futó és labdagyakorlatos foglalkozások pedig hetente háromszor az Erőss Zsolt Aréna melletti műgyepes pályán zajlanak.
A bajnokságról egyelőre konkrét adatok, csoportbeosztás, időpontok nincsenek, de tárgyaltunk már a székelyudvarhelyiekkel, hogy szervezzünk felkészülési mérkőzéseket” – mondta el Albu László, a csapat edzője.
Amatőr csapatról van szó, a lányok iskola és munkahely mellett fociznak, és mint tapasztalhattuk, nagy lelkesedéssel végzik a kiírt gyakorlatokat.
Jó hír a csíkszeredai női labdarúgás háza tájáról, hogy a szakágnak van alapja,
az elmúlt szezonban a Portik Helga által felkészített U15-ös és U13-as csapatok részt vettek az országos bajnokságban, az ennél kisebb korosztályú csoportokba pedig az utóbbi időben nagyon sok kislány jelentkezett.
Az FRF döntése értelmében a 2020–2021-es bajnokságban minden élvonalbeli férfi csapattal rendelkező klubnak lánycsapatot kell indítania legalább az U15-ös bajnokságban. A 2021–2122-es szezontól az 1. ligás férfi csapatoknak az U15-ös lánycsapatok mellett a női felnőtt bajnokságok valamelyikében (1., 2. vagy 3. Liga) is képviselve kell lenniük.
Furcsa helyzet állt elő a két székelyföldi jégkorongcsapat kedd esti párharcát megelőzően: a Csíkszeredai Sportklub törzsszurkolói jóval kevesebb belépőhöz jutottak, sokan lemaradnak a Gyergyói Hoki Klub elleni rangadóról.
Vasárnap este az 56. percig fej-fej mellett haladtak a felek a Brassói Corona és a Gyergyói HK közötti hokirangadón. A végjátékban jobban kijött a lépés a házigazdáknak, helyet cserélt a két együttes a tabellán.
Újabb tűzeset történt Kászonjakabfalván: az elmúlt éjszaka leégett a plébánia csűrje. Mindössze tíz nappal korábban, ugyanitt, a templom közvetlen közelében egy fatároló semmisült meg. Két hónapon belül ez már a harmadik, helyi egyházat érintő eset.
A volt román raliversenyző, Titi Aur elmagyarázta, hogy Pitești-Craiova autópályán történt pénteki tömegkarambol – amelyben 12 autó és 32 személy volt érintett – oka az úgynevezett „nyájszellem” volt.
Harmincöt éve szolgál Marosszentgyörgyön, nemrég jelent meg a századik verseskötete, és december elején a prefektúra is kitüntette a közösségért végzett szolgálatáért. Baricz Lajos római katolikus plébánossal a szolgálatáról és az ünnepről beszélgettünk.
Petri György költőnek avattak emléktáblát két nyelven az egyik kolozsvári Petry hús- és hentesáruboltban, és ez a legelvontabb és legjobb dolog, ami 2025 végén történhetett.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!