A két együttes azonos csoportban szerepelt a harmadosztályú bajnokság 9-es csoportjában, ahol nem tudtak dűlőre jutni egymással.
Ötször találkoztak, mindkét fél egy-egy győzelmet szerzett, három mérkőzés pedig döntetlennel zárult.
Az alapszakaszban lejátszott meccseken Nyárádtőn 1–1-es eredmény született, Besztercén a Gloria 1–0-ra győzött, míg a felsőházi rájátszásban a nyárádtőiek hazai pályán 3–1-re visszavágtak, az utolsó két találkozón pedig osztozkodtak a pontokon (0–0 idegenben és 2–2 otthon). A tabellán a csoportgyőztes Gloria nyolc ponttal előzte meg a második helyen végzett Maros megyei csapatot.
Az osztályozó elődöntőjében Nyárádtő magabiztosan jutott tovább,
a Zilahi SCM elleni párharcban 3–0-ra nyerte meg a hazai első mérkőzést, majd 1–1-es döntetlent játszott az idegenbeli visszavágón.
Ezzel szemben a Gloria megszenvedett a döntőbe kerülésért,
a Máramarosszigeti VSK-val szemben az idegenben elért 0–0-s eredményt követően hazai pályán 1–1-gyes rendes játékidő és hosszabbítás után tizenegyes-párbajban győzött.
A döntőben szintén oda-visszavágót rendeznek, Nyárádtő szombaton 18 órától Besztercén kezd, majd jövő héten szerdán 17 óra 30 perctől hazai környezetben harcolhatja ki a feljutást a 2. Ligába.
A Pro TV szerezte meg a 2026 és 2031 közötti időszakra összesen tizenkét férfi és női kézilabdatorna, Európa- és világbajnokság közvetítési jogát. Sajtóértesülések szerint mindegyik sportesemény mérkőzéseit kizárólag az interneten lehet követni.
Nagyon kevés játéklehetőséget kapott az őszi idényben a török élvonalbeli csapatánál Marius Ștefănescu. Az edzőváltás után sem javult a helyzet, ráadásul az új szakvezető nem számol vele a szezon második részére.
Közúti baleset történt az év utolsó napjának délelőttjén a 12A jelzésű országúton, Csíkszentmiklós és Csíkszereda között. A rendőrség közleménye szerint három autó összeütközött, egy személy megsérült.
Orbán Viktor magyar miniszterelnök napjai meg vannak számlálva – így vélekedik Ludovic Orban egykori román kormányfő.
Robbanás történt egy bárban szilveszter éjszaka a Wallis kantonbeli Crans-Montanában, a híres síparadicsomban, többen meghaltak – közölte a svájci rendőrség.
… Bukarest új főpolgármesterének szakmai önéletrajza icipicit hamis, de szerinte az egész csak félreértés… és a Pruton túli parlament plenáris ülésén nem kisebb dologról kommunikáltak a honatyák, mint egy jó kis bulikáról.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!