A másodosztály kapujában, belépne rajta a nyárádtői labdarúgócsapat

Horváth Bálint Ottó 2024. május 31., 13:34

Idegenben kezdi a labdarúgó 2. Ligába jutásért zajló osztályozó döntőjét a Nyárádtői Unirea, amely a Besztercei Gloria legyőzésével hatalmas sikert érhet el, a következő szezont a másodosztályban töltheti.

Hatalmas sikert érhet el a Nyárádtői Unirea Fotó: Haáz Vince

A két együttes azonos csoportban szerepelt a harmadosztályú bajnokság 9-es csoportjában, ahol nem tudtak dűlőre jutni egymással.

Ötször találkoztak, mindkét fél egy-egy győzelmet szerzett, három mérkőzés pedig döntetlennel zárult.

Az alapszakaszban lejátszott meccseken Nyárádtőn 1–1-es eredmény született, Besztercén a Gloria 1–0-ra győzött, míg a felsőházi rájátszásban a nyárádtőiek hazai pályán 3–1-re visszavágtak, az utolsó két találkozón pedig osztozkodtak a pontokon (0–0 idegenben és 2–2 otthon). A tabellán a csoportgyőztes Gloria nyolc ponttal előzte meg a második helyen végzett Maros megyei csapatot.

Az osztályozó elődöntőjében Nyárádtő magabiztosan jutott tovább,

a Zilahi SCM elleni párharcban 3–0-ra nyerte meg a hazai első mérkőzést, majd 1–1-es döntetlent játszott az idegenbeli visszavágón.

Ezzel szemben a Gloria megszenvedett a döntőbe kerülésért,

a Máramarosszigeti VSK-val szemben az idegenben elért 0–0-s eredményt követően hazai pályán 1–1-gyes rendes játékidő és hosszabbítás után tizenegyes-párbajban győzött.

A döntőben szintén oda-visszavágót rendeznek, Nyárádtő szombaton 18 órától Besztercén kezd, majd jövő héten szerdán 17 óra 30 perctől hazai környezetben harcolhatja ki a feljutást a 2. Ligába.