A második meg nem jelenés, háromszor villant a piros lap

Székely Sport 2022. június 08., 12:10

Újabb játéknapot tudott le az Udvarhely körzeti labdarúgó-bajnokság mezőnye. Nem volt hiány fordításokból, hosszabbításban szerzett, három pontot érő találatokból. Ezúttal Szentábrahám nem utazott el Kapolnásra, így utóbbiak zöldasztalnál nyerték a párharcot.

A mérkőzés végén Zeteváralja csapata leszaladta az oklándiakat Fotó: Beliczay László

A nyolcadik fordulót játszották az 5. Ligában. Az A csoportban a szentpáliak a szünetben 2–0-ra vezettek Bögözben. A hazaiak a második játékrészben megtáltosodtak, nem csupán szorossá tették a párharcot, hanem három találatot jegyezve megnyerték a mérkőzést. Megmutatták, hogy nincs elveszített meccs, jutalmuk pedig három pont volt. A csoport másik találkozója, a Malomfalva–Gagy összecsapás szoros küzdelmet hozott, egy-egy gólt követően a 40. percben egy játékvezetői ítéletet kérdőjeleztek meg a vendégek. Olyannyira vehemensen, hogy a játékvezető három piros lapot mutatott fel – mindhármat a gagyiaknak. Ez pedig megváltoztatta a találkozó további képét, a házigazdák kihasználták ezt, végül simán nyertek.

A B csoportban a rangsor alapján rangadót játszott Korond és Parajd. A mutatott játék viszont nem ezt igazolta, két gyors gólt követően kevés volt a foci, nem igazán lehetett derbinek nevezni a párharcot. A másik két meccsen Kobátfalva a hosszabbításban szerzett góllal otthon tartotta a pontokat, míg Siménfalva nem bírta a végét Etéden.

Fotó: Beliczay László

A C csoportban csak egy összecsapást játszottak le, ezen Farcád magabiztosan diadalmaskodott, vezeti a tabellát. A szentábrahámiak nem jelentek meg Kápolnásfalun, ez a körzeti idei kiírásának második távolmaradása – előzőleg a siménfalviak nem utaztak el egyik találkozójukra.

Labdarúgó 5. Liga, Udvarhely körzeti

A csoport, 8. forduló:

Bögöz–Szentpál 3–2 (0–2), gólszerzők Tófalvi Lajos (65., 73), László Arnold (85.) illetve Máté Balázs (4.), Csáka Roland Nándor (24.);

Zeteváralja–Oklánd 4–1 (2–0), gólszerzők Bíró Zalán (27.), Péter Nándor (45.), Ilyés Richárd (78., 90+1.), illetve Egyed Csongor (55.);

Malomfalva–Gagy 4–1 (1–1), gólszerzők Gálfi Artúr (23.), Vas Arnold (57., 81.), Hadnagy István (83.), illetve Fazakas Árpád (16.), kiállítva Fábián Szabolcs (40.), Fodor Attila (40.), Fazakas Levente (42.) – mind Gagy.