A magyar válogatott négyet vágott az andorrai műfüvesen

MTI 2021. március 31., 23:50 utolsó módosítás: 2021. április 01., 00:25

A magyar labdarúgó-válogatott 4–1-re győzött Andorra vendégeként a világbajnoki selejtezősorozat harmadik fordulójának szerdai játéknapján.

A magyarok három meccs után még veretlenek a csoportjukban Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt

Az első perctől a magyarok irányítottak, de az andorrai játékosok sok és helyenként durva szabálytalansággal tördelték szét a játékot, egy ilyennél Kalmár Zsolt megsérült.

Alig volt a labda a hazai csapatnál, de amikor megszerezte, megpróbált támadásba lendülni, így Dibusznak is kellett védenie. Ugyanakkor a magyar együttes mezőnyfölényben futballozott, noha ez sokáig meddőnek bizonyult, mivel helyzete nemigen akadt.

A 30. perctől aztán folyamatosabbá vált a játék, így még jobban beszorult a pireneusi együttes, amely végül nem bírta ki a nyomást a szünetig, mert a ráadásban egy szöglet után Fiola fejjel volt eredményes (0–1).

A második félidőre ugyanolyan lendületes futballal érkezett ki a magyar válogatott, ahogy az első abbahagyta. Ez a hozzáállás hamar kifizetődött, mert szűk negyedóra alatt két újabb góllal eldöntötte a három pont sorsát.

Az 52. percben Kleinheisler első jobb oldali beadását még blokkolták, de másodjára már pontos volt a labdája, amelyet Gazdag fejelt közelről a kapu jobb oldalába (0–2). Nem sokkal később Nagy Ádám emelését Szalai Ádám csúsztatta a kiugró Kleinheisler elé, aki öt méterről a kapus mellett a kapu jobb oldalába gurított (0-3.

A biztos előny birtokában is a magyarok irányítottak, további lehetőségeik voltak a gólszerzésre, a hajrában aztán a csereként beállt Nego is eredményes volt, miután egy másik cserejátékos, Varga Roland szabadrúgásból a bal kapufát találta el.

A slusszpoén viszont az andorraiaké volt, akik büntetőből szépítettek az utolsó percben.

Marco Rossi szövetségi kapitány együttese a nyári, részben hazai rendezésű Európa-bajnokságon a Puskás Arénában fogadja a címvédő portugálokat és a világbajnok franciákat, majd a németek vendége lesz Münchenben.

A vb-selejtezők szeptember eleji folytatását a százszázalékos teljesítménnyel éllovas angolok mögött második helyen várja a magyar csapat.

Európai vb-selejtezők, I csoport, 3. forduló:
Andorra–Magyarország 1–4 (0–1)
Andorra La Vella, 300 néző, vezette: Vilhjalmur Thorarinsson (izlandi)
gólszerzők: Pujol (93., tizenegyesből), illetve Fiola (45+2.), Gazdag (52.), Kleinheisler (58.), Nego (90.)
Andorra: Josep Gomes – Moises San Nicolas (Chus Rubio, 61.), Max Llovera, Emili Garcia, Albert Alavedra Jimenez (Marc Rebes, 77.) – Alexandre Martinez (Cristian Martínez, 61.), Marcio Vieira (Marc Pujol, 77.), Marc Vales, Joan Cervos – Cucu (Aaron Sanchez, 82.), Jordi Alaez. Szövetségi kapitány: Koldo Alvarez.
Magyarország: Dibusz Dénes – Fiola Attila, Lang Ádám, Szalai Attila – Lovrencsics Gergő (Varga Kevin, 83.), Kleinheisler László (Nego Loic, 83.), Nagy Ádám (Sigér Dávid, 61.), Kalmár Zsolt (Gazdag Dániel, 29.), Hangya Szilveszter – Nikolics Nemanja (Varga Roland, 61.), Szalai Ádám. Szövetségi kapitány: Marco Rossi.