A magyar sípmester befújta, az FCSB a főtáblára lőtte magát

Józsa Csongor 2022. augusztus 25., 22:14

Hátrányból indította az FCSB a Viking elleni Konferencia Liga visszavágóját. Úgy tűnt, hosszabbítás dönt a továbbjutóról, amikor a magyar játékvezető büntetőt ítélt.

A végletekig harcolt a két gárda Fotó: Carina Johansen/EPA/Agerpres

Csütörtökön este Norvégiában vendégszerepelt az FCSB a labdarúgó Konferencia Liga rájátszásának visszavágóját. Az első meccsen a Viking 2–1-re nyert Bukarestben.

Az elejétől nekiesett a román ezüstérmes a skandináv ellenfelének. Akárcsak az odavágón, nagyon hamar, a 3. percben megszerezte a vezetést: Coman tekert középre, Edjouma megelőzte a hálóőrt, fejjel csúsztatta a hálóba. 0–1, ezzel pedig összesítésben kiegyenlített az FCSB.

Az első negyedóra teljesen a vendégeké volt, aztán fokozatosan jött fennebb a Viking. A kapus, Târnoveanu előbb a 19. percben nagyot védett, a 26. percben viszont rossz ütemben jött ki, elütötte Karlsbakkot, így a játékvezető a tizenegyes pontra mutatott. Tripic magabiztosan belőtte (1–1). A folytatásban kiegyenlített volt a meccs, maradt a döntetlen a pihenőig.

A második felvonás elejét alaposan megnyomta a román gárda, az 54. percben újból kiegyenlítette az összetettbeli állást, Cordea távoli lövése meglepte a hálóőrt, a lábai között suhant a játékszer a kapuba (1–2).

Közelebb volt az FCSB, hogy lerendezze a továbbjutás sorsát, két ízben is a gólvonalról mentettek a hazaiak.

Már mindenki a hosszabbítást várta, amikor a mérkőzés magyar sípmestere, Bognár Tamás büntetőt ítélt a vendégeknek, Comannal szemben szabálytalankodtak a büntetőterületen belül. Radunovic végezte el, védhetetlenül bebombázta (1–3).

Öt évet követően az FCSB újból bejutott egy európai kupakiírás csoportkörébe.

Labdarúgás, Konferencia Liga, rájátszás, visszavágó:

Viking–FCSB 1–3 (1–1).
Összesítésben 3–4.
Gólszerzők: Tripic (26., büntetőből), illetve Edjouma (2.), Cordea (53.), Radunovic (90+3., büntetőből).