Marco Rossi csapata a világbajnoki selejtezők nyitányán három mérkőzés alatt hét pontot szerzett: a lengyelek ellen elért hazai döntetlent követően San Marino és Andorra vendégeként is nyert.
Magyarország éppen Románia helyét vette át a ranglistán, amely az eddigi 37. helye után jelenleg a 43. pozícióban található,
miután a világbajnoki selejtezők kezdetén csak három pontot gyűjtött, legyőzte Észak-Macedóniát, illetve kikapott Németországtól és Örményországtól.
A magyarok Eb-riválisai közül a franciák mellett a portugálok (5.) és a németek (12.) is a legjobbak között szerepelnek, csakúgy, mint a 2022-es katari világbajnokság selejtezősorozatában ellenfélnek számító angolok (4.) és lengyelek (21.). A további vb-selejtezős riválisok közül Albánia a 66., Andorra a 158., míg San Marino a 210., utolsó helyen áll.
Az élen továbbra is Belgium található, megelőzve a világbajnok francia, illetve a brazil nemzeti csapatot. A top tízben ketten tudtak előre lépni: az olaszok három helyet javítva hetedikek, míg a dánok két pozíciót ugorva a tizedikek.
Újdonság, hogy a listán már nem csak egész pontokat adnak, hanem a holtverseny elkerülése érdekében bevezették a századpontokat is.
Túl van az életveszélyen és nagyenyedi otthonában lábadozik az FK Csíkszereda ifjúsági labdarúgója Ioó Edvin, aki egy december eleji ifjúsági kupameccsen elszenvedett sérülése után szívműtéten esett át.
Gól nélküli döntetlennel indította a 2026-os naptári évet az FK Csíkszereda: a Szuperliga újonca első felkészülési mérkőzésén a magyar élvonalban szereplő Nyíregyházi Spartacus ellen játszott 0–0-t Törökországban.
Nem mindennapi balesetet szenvedett csütörtök délben egy fiatal, marosvásárhelyi sofőr Predealon: autójával egy üdülőtelepi panzió tetejére csúszott rá az útról.
Elhagyott, megszaggatott hátizsákra bukkantak a hegyimentők a Brassótól délre található Nagykőhavason, ahol számos medve jelenlétét jelentették az elmúlt időszakban is.
Napok óta borzolja a kedélyeket és minden bizonnyal még jó ideig felháborodás övezi a helyi illetékek drasztikus januári megemelését, amely már csak azért is lesz nehezen megemészthető, mert hamarosan újabb ingatlanadó-növelés következhet.
Sokánt, ahogy az úri közönség szokta mondani. Egy meleg karmester vezényelte a 2026-os bécsi újévi hangversenyt. És persze, jött a botrány.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!