Hirdetés

A magyar kapitányt kérdezték, ismét a labdarúgók honosításától tartanak a románok

Marco Rossi készségesen nyilatkozott a román portálnak. Archív
Fotó: MTI

2022. február 23., 20:46

Hosszabb interjút közölt Marco Rossival, a magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitányával a Prosport portál. A szakvezető mesélt többek között a romániai kapcsolatairól, a magyarországi munkájáról és eredményességéről, de szóba kerültek a magyar élvonalban játszó és a jövőben honosítható romániai labdarúgók is.

2022. február 23., 20:46

A portál megjegyzi, hogy az olasz szakvezető labdarúgói pályafutása során több román futballistával, Gheorghe Hagival, Ioan Ovidiu Sabăuval, Florin Răducioiuval együtt játszott a Brescia csapatának színeiben, akárcsak Mircea Lucescuval, akiről már többször elmondta, hogy inspirálta az edzői pályafutása során, és megtisztelő volt számára, amikor a Dinamo Kijev edzője tavaly nyáron őt ajánlotta, hogy legyen Románia szövetségi kapitánya.

Hirdetés

Marco Rossi elmondása szerint fokozatosan, eredményeket elérve jutott el a magyar szövetségi kapitányi pozícióig, de hosszas folyamat volt, amíg megismerte a magyar labdarúgást, amelynek történetét nagyapjától sajátította el, aki Puskásék válogatottjának szurkolója volt.

Rámutatott, az ország és a szövetség iránti tiszteletből ő és a segítői 2018 óta Magyarországon élnek, mert úgy véli, a szövetségi kapitánynak tökéletesen ismernie kell a bajnokságot, a belföldön és külföldön játszó játékosokat.

Rossi megjegyezte, ki szeretné tölteni a még három és fél évig tartó szerződését a magyar szövetséggel, de tudja, ha nincsenek eredmények, minden megváltozhat, a jövőben pedig még egy klubcsapatot is irányítani akar.

Az interjúban kitérnek két romániai születésű játékos, Marius Corbu és Claudiu Bumba helyzetére, akik kiválóan teljesítenek a Puskás Akadémia, illetve a Kisvárda színeiben. Újságírói kérdésre

Marco Rossi közölte, mindkét labdarúgó érdekelheti a magyar válogatottat, de meg kell vizsgálniuk, hogyan lehet honosítani őket, az eljárás során ugyanis nehézségekbe ütköznek. Hozzátette azonban, hogy ha eddig nem hívták be őket a román válogatottba, az nem jelenti azt, hogy a jövőben sem kaphatnak behívót.

A szövetségi kapitányt arról is kérdezték mi a siker titka, hogy komoly eredményeket tudott elérni a magyar válogatottal, páldául a tavalyi Európa-bajnokságon. Mint mondta, az erős ellenfelekkel szemben taktikailag tökéletes mérkőzést kell játszani, valamint erőnlétileg és mentálisan is a legjobb állapotban kell lenni. Ha ebben a tekintetben a csúcson vannak, akkor abban kell reménykedni, hogy az ellenfél nem a legjobb meccset játssza, és persze nem kell félni a játékosainak a nevétől sem.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Egy évtized a háttérben – a csapatmenedzser bevezetett az SZFC kulisszái mögé

Tíz éve dolgozik a Székelyudvarhelyi FC mellett, végigjárta a 3. Liga minden hullámhegyét és hullámvölgyét, kétszer pedig testközelből élte át, milyen közel lehet a másodosztály. László Zsolt csapatmenedzserrel beszélgettünk.

Labda helyett ecset: szuperhősökkel népesítette be egykori iskolája falát a bajnok kézilabdázó

Nemcsak tehetséges kézilabdázó Kerekes Éva, hanem igazi művészlélek. A nyári szünetben azzal bizonyította művészi vénáját, hogy egy szívügyének számító projektet valósított meg: kifestette egykori iskolájának falait.

Székelyhon

Hátulról, teljes sebességgel – nyilvánosságra hozták a halálos biciklisgázolást rögzítő videót

Meghalt az a férfi a kórházban, akit néhány nappal korábban egy Argeș megyei településen elütött egy autó, miközben az országút szélén közlekedett kerékpárral. A levegőbe repült, miután hátulról, teljes sebességgel elgázolták.

`
Krónika

A nyugdíjkorhatár nő, de a várható élettartam nem követi, legalábbis Romániában

Az európai államok közel kétharmada készül emelni a férfiak nyugdíjkorhatárát, háromnegyedük pedig a nőkét is a 2060-as évek végéig a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet Pensions at a Glance 2025 című jelentésén alapuló tanulmány szerint.

Krónika

TikTokon terjesztett rémhír miatt támadtak mentősökre egy erdélyi településen

Kövekkel, botokkal és fejszékkel támadtak a Kolozs megyei Récekeresztúron (Recea-Cristur) feldühödött falusiak egy mentőautóra az úgynevezett „fekete mentőről” szóló rémhírek hatására, súlyos szemsérülést okozva a jármű vezetőjének.

Főtér

„A Kárpátok szimbólumát egy gyűlölt, kártékony, kóborló vadállattá züllesztette a politikum”

A medveproblémára egyetlen valódi megoldás létezik, az állomány visszalövése az optimális létszámra. Birtalan István gyergyószentmiklósi vadásszal beszélgettünk, nemcsak a medvékről.

Ez is érdekelheti

Nagy pofonba szaladt belé a Kolozsvári CFR, kikapott a Győr és a Loki is

Súlyos vereséget szenvedett hazai pályán a Kolozsvári CFR a Konferencia Liga selejtezőjének harmadik fordulójában. A magyar színeket képviselő Győr és a Debrecen is hátrányból várja a visszavágót.

Idegenben vezetett, a pihenő után visszavett az U Craiova az EL-selejtezőn

Döntetlennel zárult az Universitatea Craiova finnországi vendégjátéka az Európa Liga selejtezőjének harmadik fordulójában. A román bajnok vezetett a KuPS Kuopio otthonában, a továbbjutó a jövő heti visszavágón dől el.

Két FK-játékos kapott meghívót a válogatottba

Az FK Csíkszereda két labdarúgója is helyet kapott a romániai U19-es női válogatott keretében, amely augusztus 7. és 15. között edzőtáborozik és két felkészülési mérkőzést játszik Moldovával.

Corbu góljától hangos a román és a magyar sajtó, válogatott meghívót sürgetnek

Győztes gólt szerzett, a mérkőzés legjobbjának választották, teljesítményével pedig a román sportsajtó figyelmét is felkeltette Marius Corbu. Több szaklap szerint a Székelyföld Labdarúgó Akadémia neveltje már megérdemelné a román válogatott meghívóját.

Corbu bombagólja döntött, előnyből várja a visszavágót a Ferencváros

Egygólos előnyt szerzett a Ferencváros a labdarúgó Európa Liga selejtezőjének harmadik fordulójában. A magyar bajnok szerdán este hazai pályán Marius Corbu kiváló találatával 1–0-ra legyőzte a lengyel Górnik Zabrze együttesét.

BL-, EL- és EKL-meccseket is vezetnek a romániai játékvezetők

Öt román játékvezetői brigád kapott megbízást az UEFA-tól a Bajnokok Ligája, az Európa Liga és a Konferencia Liga selejtezőinek harmadik fordulójára.

Öt pont hátrányból lett első – így élték meg győzteseink a Székely Sport tippversenyét

A végletekig kiélezett hajrá döntött a Székely Sport labdarúgó-világbajnoki tippversenyében: Csatlós Tibor az utolsó négy mérkőzésen ledolgozta ötpontos hátrányát, és megszerezte az első helyet.

A BL-selejtezőben kapott megbízást Kovács István

Újabb nemzetközi küldetést kapott Kovács István, a nagykárolyi bíró vezeti a Bodø/Glimt és az Union Saint-Gilloise közötti Bajnokok Ligája-selejtező visszavágóját.

Továbblépett a Kolozsvári CFR és a Fradi, búcsúzott a Paks

A szünetig eldöntötte a továbbjutó sorsát a Kolozsvári CFR, a Ferencváros kettővel vezetett, de a végén izgulnia kellett. A Paks bátran játszott a labdarúgó európai kupaküzdelmekben.

A lettek kiverték az FCSB-t, a Loki továbbjutott a Konferencia Ligában

Akárcsak Bukarestben, az Auda saját közönsége előtt is nyert, így az FCSB-nek idén véget ért az európai kupaszereplése. A Debrecen gólnélküli döntetlenje sokat ért Jerevánban.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!