Marco Rossi együttese, amely veretlenül jutott ki a jövő évi, németországi kontinensviadalra, novemberben előbb 2–2-es döntetlent játszott Bulgária vendégeként, majd hazai pályán 3–1-re legyőzte Montenegrót.
Románia novemberben két győzelmet aratott: Felcsúton 2–1-re nyert Izrael ellen, majd Bukarestben 1–0-ra felülmúlta Svájcot.
A legjobb tízben a brazilok két, a portugálok egy helyet rontottak, előbbi válogatott így ötödik, míg utóbbi a hetedik pozíciót foglalja el. A vb-címvédő argentinok mögött továbbra is a franciák a másodikak, míg a harmadik helyre a legutóbb Eb-döntős angolok jöttek fel.
A jövő évi Európa-bajnokság házigazdája, Németország továbbra is a 16. helyen áll. Az Eb – amelyikre Magyarország és Románia is kijutott – csoportsorsolását szombaton 19 órától tartják Hamburgban.
FIFA-ranglista (zárójelben az előző helyezés): 1. (1.) Argentína 1855,2 pont, 2. (2.) Franciaország 1845,44, 3. (4.) Anglia 1800,05, 4. (5.) Belgium 1798,46, 5. (3.) Brazília 1784,09, 6. (7.) Hollandia 1745,48, 7. (6.) Portugália 1745,06, 8. (8.) Spanyolország 1732,64, 9. (9.) Olaszország 1718,82, 10. (10.) Horvátország 1717,57, 11. (15.) Uruguay 1665,99, 12. (11.) Egyesült Államok 1665,27, 13. (13.) Marokkó 1661,69, 14. (12.) Mexikó 1655,21, 15. (17.) Kolumbia 1651,2, … 27. (30.) Magyarország 1525,13, … 43 (48). Románia 1472,73.

Lejárt a megállapodás az egyik tévétársasággal, így a Román Kézilabda-szövetség (FRH) előrehaladott tárgyalásokat folytat egy médiacsoporttal a közvetítési jogokról. Négy helyszínen elkezdődött az U18-as női világbajnokság.
Akárcsak Bukarestben, az Auda saját közönsége előtt is nyert, így az FCSB-nek idén véget ért az európai kupaszereplése. A Debrecen gólnélküli döntetlenje sokat ért Jerevánban.
Kiskorú lányt akart rávenni nemi aktusra a csíkszeredai helyi tömegközlekedési vállalat egyik sofőrje, akinek időközben már megszüntették a munkaviszonyát. Az eset a buszpályaudvaron történt, a rendőrség büntetőeljárást indított.
Januártól megszűnik az aradi székhelyű Nyugati Jelen című regionális hetilap Böszörményi Zoltán, az újság tulajdonosa szerint. A kiadó a múlt héten pénteken Tusványoson jelentette be, hogy nem tudja tovább fenntartani az öt megyében terjesztett lapot.
Hat éve az utolsó hívek is itt hagyták a földi létet a Hunyad megyei Nagypestényben, azóta nincs, aki gondját viselje a hátszegi település műemlék templomának. Július folyamán az Arad megyei Feketegyarmat református Férfiköre „fogta meg a munka végét”.
Közben Kazahsztán újraindította a kőolaj szállítását azon a terminálon, ahonnan Románia olajszükségletének nagyobbik részét kapja. És Románia kiutasított egy orosz diplomatát az utóbbi napok drónincidensei miatt.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!