A litvánoktól is elhozta a pontokat a román válogatott

Zátyi Tibor 2024. október 15., 23:53

Folytatja tökéletes menetelését a labdarúgó Nemzetek Ligájában Románia, a C liga 4. fordulójában, kedden este Litvánia vendégeként hátrányból fordítva győzött és nagy lépést tett a feljutás felé.

Răzvan Marin nagyszerű formában, legutóbbi négy meccsén eredményes volt Fotó: frf.ro

A csoport első és utolsó helyezettjének Kaunasban rendezett csatájában Nicolas Walsh skót játékvezető már a 4. percben büntetőt ítélt a hazaiak javára (egy beadás Rațiu könyökéről vágódott le), amit hosszas videóbírózás után megerősített, a tizenegyest Kucys bevágta.

Hamar jött a válasz, ez is büntetőből, egy román szögletet követően az egyik hazai védő kezén változtatott irányt a labda, Walsh pedig ismét a büntetőpontra mutatott, Răzvan Marin elemi erővel vágta a labdát a hálóba a 17. percben. A gólváltás után kiegyenlített és eseménytelen volt a csata a pályán, egyik oldalon Drăguș közeli fejesét védte a kapus, túloldalt egy egy távoli lövésnél Niță volt kissé bizonytalan, de sikerült elhárítania a veszélyt.

Térfélcserét követően támadásban próbált aktívabb lenni a román válogatott, ám egy-két pontatlan lövésnél többre nem futotta erejéből. Aztán egy kiváló ellentámadás végén, amit egy veszélyes helyről elvégzett litván szabadrúgást követően indítottak, átvette a vezetést Románia: Drăgușin robbant ki a labdával, majd egy nagy sprint után Mannak passzolt, aki kiválóan szolgálta ki Drăgușt, a ziccert pedig a Trabzonspor támadója góllal fejezte be.

Az egygólos előny tudatában magabiztosabban focizott a román csapat, a litvánokban pedig nem volt meg a kellő erő, hogy áttörjék akcióból is az ellenfél védelmét – nem is találták el Niță kapuját.

Mivel a csoport másik meccsén Koszovó 3–0-ra legyőzte Ciprust, matematikailag is biztossá vált, hogy legalább az osztályozót érő második helyen végez Románia a 2. csoportban.

Mircea Lucescu szövetségi kapitánysága alatt ez volt zsinórban a negyedik győzelme a válogatottnak. Két hazai meccs következik novemberben, előbb Koszovó, majd Ciprus látogat Romániába

Labdarúgó Nemzetek Ligája, C Liga, 2. csoport, 4. forduló
Litvánia–Románia 1–2 (1–1)
gólszerzők Kucys (7. – 11-esből), illetve R. Marin (17. – 11-esből), Drăguș (65.).
Románia: Niță - Rațiu, Drăgușin, Burcă, Sorescu - Stanciu, M. Marin, R. Marin (Olaru, 73.) - Man (Hagi, 84.), Drăguș, Mihăilă (Coman, 72.). Szövetségi kapitány: Mircea Lucescu.
A másik mérkőzésen: Koszovó–Ciprus 3–0 (1–0)

A 2. csoport állása: 1. Románia 12 pont (11–2), 2. Koszovó 9 (9–4), 3. Ciprus 3 (1–10), 4. Litvánia 0 (3–8).