A csoport első és utolsó helyezettjének Kaunasban rendezett csatájában Nicolas Walsh skót játékvezető már a 4. percben büntetőt ítélt a hazaiak javára (egy beadás Rațiu könyökéről vágódott le), amit hosszas videóbírózás után megerősített, a tizenegyest Kucys bevágta.
Hamar jött a válasz, ez is büntetőből, egy román szögletet követően az egyik hazai védő kezén változtatott irányt a labda, Walsh pedig ismét a büntetőpontra mutatott, Răzvan Marin elemi erővel vágta a labdát a hálóba a 17. percben. A gólváltás után kiegyenlített és eseménytelen volt a csata a pályán, egyik oldalon Drăguș közeli fejesét védte a kapus, túloldalt egy egy távoli lövésnél Niță volt kissé bizonytalan, de sikerült elhárítania a veszélyt.
Térfélcserét követően támadásban próbált aktívabb lenni a román válogatott, ám egy-két pontatlan lövésnél többre nem futotta erejéből. Aztán egy kiváló ellentámadás végén, amit egy veszélyes helyről elvégzett litván szabadrúgást követően indítottak, átvette a vezetést Románia: Drăgușin robbant ki a labdával, majd egy nagy sprint után Mannak passzolt, aki kiválóan szolgálta ki Drăgușt, a ziccert pedig a Trabzonspor támadója góllal fejezte be.
Az egygólos előny tudatában magabiztosabban focizott a román csapat, a litvánokban pedig nem volt meg a kellő erő, hogy áttörjék akcióból is az ellenfél védelmét – nem is találták el Niță kapuját.
Mivel a csoport másik meccsén Koszovó 3–0-ra legyőzte Ciprust, matematikailag is biztossá vált, hogy legalább az osztályozót érő második helyen végez Románia a 2. csoportban.
Mircea Lucescu szövetségi kapitánysága alatt ez volt zsinórban a negyedik győzelme a válogatottnak. Két hazai meccs következik novemberben, előbb Koszovó, majd Ciprus látogat Romániába
Az FK Csíkszereda megállapodott a Győri ETO-val Bödő Efraim Zoltán szerződtetéséről, így a saját nevelésű fiatal középpályás a magyar bajnoki címvédőnél folytatja – az átigazolást Szondy Zoltán klubelnök megerősítette a Székely Sportnak.
Betalálnia sem sikerült Örményországban az Universitatea Craiovának, amely a hajrában kapott góllal búcsúzott az Európa Ligától. A Ferencváros magabiztosan verte török ellenfelét, a sikerből Marius Corbu góllal vette ki a részét.
Egy 68 éves férfi fulladt a tengerbe Eforiénál csütörtök délután, miután a nap folyamán háromszor is kimentették a hullámok közül a vízimentők, de újra és újra bement a vízbe. Eforie Nord strandjain vörös zászló van kitűzve, tilos a fürdőzés.
Rengeteg erdélyi magyar dolgozott életében Magyarországon vagy más európai államban, sokan most is a „messzi idegenben”, külföldi munka során keresik meg kenyerüket. A nyugdíj előtt ezért fontos kérdés: elvesznek-e a külföldön szerzett évek.
Saját kérésére visszahívták állomáshelyéről Balla Tullia Imolát, Románia montreáli főkonzulját, aki két és fél éve látta el a diplomáciai kirendeltség irányítását. A korábban számos kormányzati pozíciót betöltő diplomatát több mindennel megvádolták.
Románia legfontosabb ügye: a péksütemények. Egy lepényállam vajaskifli-gyarmatának franciás hadicsele durrant el...
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!