A kolozsvári együttes a második helyen végzett a harmadik számú európai kupasorozat G csoportjában, így a sorsoláson az Európa Liga csoportharmadikjai közül kapott ellenfelet. A Sheriff Tiraspol, Lazio, Qarabag, Trabzonspor, Bodö/Glimt, AEK Larnaca, Ludogorec és Braga nyolcas listából a legkeményebb riválist húzták a kolozsváriak mellé.
Az olasz gárda az EL F csoportjában azonos pontszámmal (8) végzett a Feyenoorddal, a Midtjyllanddal és a Sturm Grazzal, gyengébb gólkülönbsége miatt maradt le az első két helyről, és esett le a Konferencia Ligába.
A CFR a Lazióval az Európa Liga 2019–2020-as idényének csoportkörében találkozott, amikor hazai pályán bravúrral 2–1-re győzött ellene, idegenben pedig 1–0-ra alulmaradt, de végül az olaszok előtt a második helyen végzett, és továbbjutott az egyenes kieséses szakaszba.
A Ekl nyolcaddöntőjébe jutásért rendezendő párharcot február 16-án és 23-án rendezik, a CFR az első mérkőzést idegenben, a visszavágót hazai pályán játssza.
A Román Labdarúgó-szövetség Fegyelmi és Etikai Bizottsága komoly büntetést szabott ki Hadnagy Attilára, a labdarúgó 2. Ligában szereplő Sepsi OSK sportigazgatójára, miután a Bihar FC elleni 2–2-es döntetlen után számon kérte a játékvezetőt.
Korán véget ért a 2025–2026-os szezon a Csíkszeredai Sportklub számára, amely a tavalyi döntő után idén már a negyeddöntőben búcsúzott a jégkorong Erste Ligában. A kék-fehérek csapatkapitányát, Becze Tihamért a háttérről és a kérdéses jövőjéről kérdeztük.
Halálos kimenetelű vasúti baleset történt Csíkszeredában a Brassói út mellett vasárnap délután: egy lovas szekérrel a vonat elé hajtottak, egy személy a helyszínen meghalt.
Kulcsár-Terza József parlamenti képviselő, a Magyar Polgári Erő ügyvivő elnöke bocsánatkérést vár Zelenszkijtől, és felszólítja az Ukrajna területén élő kisebbségek jogainak biztosítására.
Magyarországi üzletekből lopott az a román házaspár, amelynek tagjait nemzetközi körözés alapján a román rendőrség tartóztatta le, majd a napokban átadta a magyar hatóságoknak.
Olyan jó nézni, amikor a román értelmiségi elit arról beszél, hogy ej, no, ezen az etnicizmuson túl kellene már lépni, hiszen mind európaiak vagyunk. Komolyan? Serios?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!