Hatgólos rangadó a fővárosban: a legvégén bukta el a győzelmet a Kolozsvári CFR

Horváth Bálint Ottó 2022. január 23., 22:26 utolsó módosítás: 2022. január 23., 23:17

Rangadóhoz illő mérkőzést játszott egymással vasárnap este a Nemzeti Arénában a második helyezett FCSB és az éllovas Kolozsvári CFR. A gólgazdag összecsapás 3–3-as döntetlennel végződött, a fővárosiak a hosszabbításban egyenlítettek.

Gabriel Debeljuh kiemelkedőt alkotott az FCSB ellen, de ez sem volt elegendő a három pont megszerzéséhez Fotó: Ionut Anghel/Agerpres

Egyáltalán nem túlzás azt kijelenteni, hogy végig kiváló iram jellemezte az élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 22. fordulójának rangadóját, a két rivális jóval az 1. Liga színvonala fölött teljesített.

Már az első percekben veszélyben forogtak a kapuk, az első lehetőség a kolozsváriak előtt adódott, Debeljuh jól helyezett fejesét Vlad kikotorta a gólvonalról, a másik oldalon Olaru próbálkozását védte Hindrich. Nem sokkal később azonban a CFR fiatal kapusa már tehetetlen volt Octavian Popescu pazarul eltalált lövésénél, amellyel a házigazdák megszerezték a vezetést.

A vendégek igyekeztek hamar egyenlíteni, és sikerrel is jártak, szabadrúgás után Debeljuh háttal juttatta a hálóba a labdát.

Pár perccel később pedig már fordított is Dan Petrescu csapata, amely kihasználta az FCSB nagy védelmi hibáját, és ismét a horvát támadó talált be.

Videó: Telekom Sport

Fordulás után a fővárosiak egyből támadásba lendültek, Octavian Popescu ezúttal előkészítő szerepet játszott, de Dumiter kihagyta nagy lehetőségét. Ezután Debeljuh közel volt a mesterhármashoz, de középre fejelt labdája nem okozott gondot Andrei Vladnak.

Többet próbálkozott az FCSB, amely a 71. percben kiegyenlített, Valentin Gheorghe visszahozta a meccsbe csapatát. Rövid ideig volt döntetlen az állás, mivel szöglet után Chipciu védhetetlenül lőtt a kapuba, ezzel újra a kolozsváriak voltak előnyben.

A győzelmet viszont nem tudták megtartani, mivel a hosszabbításban Iulian Cristeának fejsérülése közepette két védő között sikerült betalálnia.

A döntetlennel maradt a tíz pontos különbség a két együttes között, a CFR továbbra is kényelmes előnyben van, de nagy lehetőséget szalasztott el, hogy még jobban elhúzzon riválisától.

Labdarúgó 1. Liga, alapszakasz, 22. forduló:
FCSB–Kolozsvári CFR 3–3 (1–2).
Gólszerzők: Oc. Popescu (24.), Gheorghe (71.), Cristea (90+3.) illetve Debeljuh (36., 40.), Chipciu (77.).
FCSB: Vlad – Ov. Popescu (Gheorghe, 46.), Miron, Cristea, Haruț (Vinicius, 46.) – Olaru, Șut (Coman, 66.), Tănase (Oaidă, 88.) – Cordea, Keșeru (Dumiter, 46.), Oc. Popescu. Edző: Anton Petrea.
CFR: Hindrich – Manea, Burcă, Graovac, Camora – Păun (Neguț, 69), Boateng, Bordeianu (Itu, 90+3.) – Deac (Cestor, 90+3.), Debeljuh (Dugandzic, 88.), Costache (Costache, 69.). Edző: Dan Petrescu.
Vezette: Sebastian Colțescu (Craiova).