A legutóbbi négy meccsén vesztes Argeș legyőzte az U Craiovát

Horváth Bálint Ottó 2022. október 07., 23:06 utolsó módosítás: 2022. október 07., 23:12

Véget vett rossz sorozatának a labdarúgó Szuperligában az FC Argeș Pitești, a 13. fordulóban pénteken este hazai pályán 1–0-ra legyőzte az Universitatea Craiovát.

Fotó: Facebook/Universitatea Craiova

A mérkőzés elején több veszélyes támadást is vezettek a craiovaiak, de nagy helyzetig nem tudtak eljutni, mindössze Mitrea távoli próbálkozását lehetett feljegyezni.

A legnagyobb gólszerzési lehetőség a házigazdák előtt adódott, a 27. percben Tofan volt közel a vezetés megszerzéséhez, Lazar nagyot mentett. Szinte azonnal érkezett a válasz a túloldalon, Bancu kapáslövése középre tartott, Stratonnak résen kellett lennie.

Videó: Orange Sport

Sokkal jobban kezdte a második játékrészt az FC Argeș, amely az 52. percben előnybe is került, Garita lódult meg a szélen, a középre tett labdája végül Calcanhoz került, aki higgadtan lőtt a hálóba. Ezután támadásba lendült az Universitatea, nyomás alatt tartotta a hazai kaput, Markovic kétszer is betalálhatott volna.

A másik oldalon a végjátékban Garita bebiztosíthatta volna az FC Argeș győzelmét, a védőjét lehagyta, de a kapusba rúgta a labdát. A kameruni támadó a 89. percben újra kapura tört, Paul Papp pedig utolsó védőként lerántotta, és meg is kapta a piros lapját.

Az FC Argeș 1–0-ra nyert, ezzel megszakította a négymeccses vereségi sorozatát, két pontra megközelítette a hatodik Universitateát, és előrelépett a 9. helyre.