A legnagyobb favorit az első elődöntős a Román Kupában

Horváth Bálint Ottó 2021. március 02., 22:56 utolsó módosítás: 2021. március 02., 23:02

Az Universitatea Craiova jutott be elsőként a labdarúgó Román Kupa elődöntőjébe, miután kedden este az első negyeddöntős párharcban búcsúztatta a Chindia Târgoviștét.

George Cîmpanu gólja döntött Fotó: Facebook/Universitatea Craiova

Három nap alatt másodszor találkozott egymással a két együttes, a szombati bajnoki mérkőzésen a Chindia ugyancsak házigazdaként meglepetésre 1–0-ra győzött.

A kedd esti kupameccsen a târgoviștei csapat veszélyeztetett először, a 8. percben Paul Iacob fejese a felső lécen csattant. A vendég craiovai gárda viszont gólra váltotta első kínálkozó lehetőségét, az első játékrész közepén a fiatal George Cîmpanu egy ellenféltől érkező labda után lőtt a hálóba.

A folytatásban az Universitateának semmilyen gondot nem okozott az előnye megtartása, a Chindia ugyanis a második félidőben támadásban semmit nem nyújtott. Az oltyánok fölényesebben is nyerhettek volna, de kihagyták helyzeteiket, Cîmpanu duplázhatott volna, Tudorie pedig a kapufát találta el.

Az 1. Ligában harmadik helyen álló és a bajnoki címre pályázó Craiova magabiztosan jutott be a Román Kupa elődöntőjébe. A kupasorozatot legutóbb 2018-ban megnyert együttes idén a legnagyobb esélyesnek számít a trófea megszerzésére.