A lefújás előtt megrázták magukat

Józsa Csongor 2020. november 06., 19:03 utolsó módosítás: 2020. november 06., 19:25

A mezőnyben jól elvolt a két csapat, körülményesen értek el a kapuig, az utolsó percek döntötték el a román foci élvonal tizedik fordulójának első összecsapását.

Fotó: Facebook/Astra Giurgiu

A labdarúgó 1. Liga tizedik játéknapjának nyitómeccsét péntek késő délután Giurgiuban rendezték, a helyi Astra az Academia Clinceni-t látta vendégül. A házigazdáknak égető szükségük volt a pontokra, hiszen a tabella utolsó helyén tartózkodnak.

Mindkét gárda a biztonságos játékot helyezte előtérbe, arra összpontosított, hogy ne kapjon gólt, így az első játékrész többnyire mezőnyjátékkal telt el, igazi gólszerzési lehetőség egyik kapunál sem alakult ki.

A szünetet követően nem sokat változott a játék képe, bár, mindkét fél tett azért, hogy megszerezze az előnyt, igazából hiányzott a támadásaikból az átütő erő. Már mindenki azzal számolt, hogy osztozkodnak a pontokon a felek, amikor a végjátékban kapitulált a hazai gárda, a vendégek kétszer is megzörgették a hálót.

Az Astra maradt a sereghajtó, az Academica diadalával a hatodik helyre kúszott fel a tabellán.