A labdarúgó 1. Liga tizedik játéknapjának nyitómeccsét péntek késő délután Giurgiuban rendezték, a helyi Astra az Academia Clinceni-t látta vendégül. A házigazdáknak égető szükségük volt a pontokra, hiszen a tabella utolsó helyén tartózkodnak.
Mindkét gárda a biztonságos játékot helyezte előtérbe, arra összpontosított, hogy ne kapjon gólt, így az első játékrész többnyire mezőnyjátékkal telt el, igazi gólszerzési lehetőség egyik kapunál sem alakult ki.
A szünetet követően nem sokat változott a játék képe, bár, mindkét fél tett azért, hogy megszerezze az előnyt, igazából hiányzott a támadásaikból az átütő erő. Már mindenki azzal számolt, hogy osztozkodnak a pontokon a felek, amikor a végjátékban kapitulált a hazai gárda, a vendégek kétszer is megzörgették a hálót.
Az Astra maradt a sereghajtó, az Academica diadalával a hatodik helyre kúszott fel a tabellán.
Labdarúgó 1. Liga, 10. forduló:
Astra Giurgiu–Academia Clinceni 0–2 (0–0).
Gólszerzők: Jovan Markovici (86.), Petrișor Petrescu (90+3.).
Új csatornára költöznek a román élvonalbeli kézilabda-bajnokság mérkőzései a 2026–2027-es idénytől. Sajtóértesülések szerint a TVR jó eséllyel pályázik a közvetítési jogokra, miközben a Digi Sport is versenyben van, elsősorban a női bajnokságért.
Kisorsolták a labdarúgó Román Kupa 2026–2027-es idényének csoportjait. A két székelyföldi együttes idén elkerülte egymást. Mutatjuk, milyen ellenfeleket kaptak.
Két autó ütközött össze szombaton hajnalban Homoródfürdő és Máréfalva között, hat személyt kellett kórházba szállítani – tudtuk meg a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányságtól.
Kelemen Hunor arra számít, hogy ha az államfő szeptemberben megnevez egy miniszterelnök-jelöltet, az újabb kormányalakítási kísérlet már megszerezheti a parlament támogatását.
Felhagyott az agglegényélettel az RMDSZ alsóházi frakcióvezetője, megnősült Csoma Botond parlamenti képviselő. A kolozsvári politikus Deák-Sala Rebekát, Kós Károly dédunokáját vette el feleségül.
Újra működik az online kataszteri szolgáltatás, négy nap alatt több mint 165 ezer kérelem zúdult az e-Terrára. Bicskával és két liter benzinnel a ruhája alatt próbált bejutni a medgidiai bíróságra egy tini.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!