A csoportkör 6., utolsó fordulóját megelőzően a román bajnok a második helyet foglalja el a G jelű négyesben a biztos csoportelső Sivasspor mögött, amelytől múlt héten 3–0-ra alulmaradt idegenben. A kolozsváriak azonos pontszámmal (7) rendelkeznek a Slavia Prágával, amelyet mind a két egymás elleni mérkőzésen sikerült legyőzniük (1–0-ra idegenben és 2–0-ra hazai pályán), így pontegyenlőség esetén biztosan a csehek előtt végeznek, tehát a második hely megtartásához legalább velük azonos eredményt kell elérniük.
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Sivasspor Sivasspor | 5 | 3 | 1 | 1 | 10-6 | 10 |
2 | Slavia Praha Slavia Praha | 5 | 2 | 1 | 2 | 5-6 | 7 |
3 | Kolozsvári CFR CFR | 5 | 2 | 1 | 2 | 4-5 | 7 |
4 | FC Ballkani FC Ballkani | 5 | 1 | 1 | 3 | 8-10 | 4 |
A B csoportban az utolsó helyen álló és vezetőedző nélkül maradt FCSB (kedden Nicolae Dică lemondott a posztjáról) 22 órakor tét nélküli találkozón fogadja a hibátlanul menetelő és már továbbjutott West Ham együttesét, miután az előző fordulóban az Anderlecht elleni 2–2-es idegenbeli döntetlennel eldőlt, hogy búcsúzik a sorozattól.
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | West Ham West Ham | 5 | 5 | 0 | 0 | 10-4 | 15 |
2 | Silkeborg Silkeborg | 5 | 2 | 0 | 3 | 12-5 | 6 |
3 | Anderlecht Anderlecht | 5 | 1 | 2 | 2 | 4-5 | 5 |
4 | FCSB FCSB | 5 | 0 | 2 | 3 | 3-15 | 2 |
Az Európa Liga H csoportjában 19.45-től az éllovas Ferencváros a Trabzonspor otthonában játszik. Az már az előző játéknapon biztossá vált, hogy a zöld-fehérek az első helyről továbbjutottak a nyolcaddöntőbe, köszönhetően a Monaco elleni hazai 1–1-es döntetlennek.
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ferencvárosi TC FTC | 5 | 3 | 1 | 1 | 8-8 | 10 |
2 | Monaco Monaco | 5 | 2 | 1 | 2 | 5-7 | 7 |
3 | Trabzonspor Trabzonspor | 5 | 2 | 0 | 3 | 10-9 | 6 |
4 | Crvena zvezda Crvena zvezda | 5 | 2 | 0 | 3 | 8-7 | 6 |
Csúfos kudarccal zárta az évet az FK Csíkszereda a labdarúgó Szuperligában, öt gólt kapott az Universitatea Craiovától. A mérkőzés utáni nyilatkozatában Ilyés Róbert vezetőedző nem kertelt és komoly változásokat helyezett kilátásba.
Megsemmisítő vereséget szenvedett az FK Csíkszereda, hétfőn este 5–0-ra veszített az Universitatea Craiova otthonában a labdarúgó Szuperliga alapszakaszának 21. fordulójában.
Tizenhét nappal az eltűnése után megtalálták a fiatal nőt, akit utoljára egy székelyudvarhelyi bevásárlóközpont parkolójában láttak. A holttestére Fenyéd község határában bukkantak rá a keresőcsapatok.
Nem hisz Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke annak a közvélemény-kutatásnak, amely szerint az erdélyi magyarok elsöprő többsége a Fideszre szavazna.
Padlón az IQ-nk: Románia európai utolsó az általános intelligenciahányadost tekintve a World Poulation Review nemzetközi adatgyűjtő portál IQ-teszteket összesítő rangsorában.
További vasárnapi hírek: Nicușor Dan államfő népszavazást kezdeményez az igazságszolgáltatásban az utóbbi időszakban napvilágra került állapotokról. Nagy méretű drónt találtak az ország közepén, Argeș megyében.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!