Kemény pályán csaptak össze a 3. ligás székely csapatok, a házigazda kézdivásárhelyiek nem sok levegőt hagytak ellenlábasuknak, intenzív letámadásuk azonban csak a 28. percben érett góllá, Clinciu egy lapos lövéssel szerzett vezetést a hazaiaknak.
A második félidőben Zöld Hunor váratlanul kiegyenlített, ám ezt nem hagyta annyiban a KSE, Clinciu duplájával megszerezte a 2–1-es győzelmet. A gyergyóiak február 19-én hazai környezetben vághatnak vissza a vereségért.
Ezenkívül további két edzőmérkőzés vár még a KSE-re, február 15-én Tatrangban lépnek pályára, majd 22-én a Brassói SR-t fogadják. A Gyergyószentmiklósi VSK legközelebb szombaton a Székelyudvarhelyi FC otthonában játszik edzőmeccset.
„Jó edzőmeccs volt, minden játékosunkat pályára küldhettem, különböző játékhelyzeteket gyakoroltunk és a legfontosabb, hogy senki sem sérült meg. Nem nézzük az eredményeket a felkészülési időszakban, próbálunk a lehető legjobban ráhangolódni a ránk váró feladatra. Remélem sikerül elérni a célunkat, és miért ne, akár az első kettőben végezni” – értékelt a KSE vezetőedzője, Liviu Negoiță.
A tavaszi alapozást január 13-án elkezdő KSE ezt megelőzően négy felkészülési mérkőzést játszott: 3–0-s vereséget szenvedett az FK Csíkszeredától, 2–1-re legyőzte a szintén 2-es csoportban szereplő Onyesti Viitorult, 3–2-re nyert a 6-os csoportot vezető Băicoi ellen, illetve 4–3-ra kikapott a Zernyesti Olimpictől.
Négy mérkőzésre szóló eltiltással sújtotta a jégkorong Erste Liga fegyelmi testülete a Budapest Jégkorong Akadémia HC egyik játékosát, miután súlyos sportszerűtlenség történt a Gyergyói Hoki Klub elleni bajnokin.
Komoly összegeket ajánlottak külföldi klubok a Kolozsvári CFR két koszovói meghatározó játékosáért cserébe, akik nagy eséllyel elhagyják Daniel Pancu csapatát.
Átrepült a kerítésen és a háznak csapódott BMW-jével egy ittas sofőr karácsony első napjának hajnalán.
Két ukrán állampolgárságú nő karácsonyeste hatvanezer dollár elrejtett készpénzzel próbált belépni Romániába. A megtalált összeget a vámosok elkobozták, az elkövetőket pedig megbírságolták.
Beomlott kedden egy nagyszebeni hotel beltéri medencéje fölötti mennyezet, a hatóságok életbe léptették a vörös beavatkozási tervet – közölte a Szeben megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU).
További vasárnapi hírek: Nicușor Dan államfő népszavazást kezdeményez az igazságszolgáltatásban az utóbbi időszakban napvilágra került állapotokról. Nagy méretű drónt találtak az ország közepén, Argeș megyében.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!