A korai bekapott gól megpecsételte az FK Csíkszereda sorsát

Székely Sport 2021. április 06., 20:58

Kevésbé látványos, sok megszakítással tarkított mérkőzésen kapott ki hazai pályán az FK Csíkszereda a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásának első fordulójában. A Bukaresti Rapid visszavágott az alapszakaszban elszenvedett vereségéért.

Fotó: Veres Nándor

Többet kezdeményezett, többet támadott a kedd esti mérkőzésen a házigazda FK Csíkszereda a Rapid elleni találkozón, a győzelmet azonban mégis a bukarestiek szerezték meg. A meccs egyetlen gólja a 16. percben született, amikor a vendégek első szögletrúgását követően, a csíki kapu elé beívelt labdát Adrian Bălan a hosszú sarokba fejelte, a labda pedig a kapufáról a kapuba gurult (0–1).

Az első 45 percben a csíki dominancia ellenére kevés veszélyes helyzet alakult ki a vendégek kapujánál, a legnagyobbat Bauza hagyta ki a 36. percben, amikor 10 méterről kapásból fölé lőtte a labdát. A 42. percben Hlistei növelhette volna a Rapid előnyét, de Gyenge, a csíki kapus bravúrral mentett.

A második játékrészben a Rapid előtt két gólszerzési lehetőség adódott: az egyiknél a csíki védelem hibáját hagyták kihasználatlanul, a másiknál pedig Pănoiu az oldalhálóba lőtte a labdát.

A második félidőben szinte végig az FK Csíkszereda támadott, a mérkőzés legnagyobb helyzetét Bauza hagyta ki, a 65. percben a székelyföldiek argentin idegenlégiósa kihagyta a ziccert, csak a kapussal szemben nem tudott gólt lőni.

A vendégek tipikus román focival, sok színészkedéssel, időhúzással, cirkusszal, és kevésbé szép futballal vitték el a három pontot.

A házigazdák hiába birtokolták többet a labdát, helyzeteiket nem tudták góllal befejezni.

Labdarúgó 2. Liga, rájátszás, felsőház, 1. forduló:

FK Csíkszereda–Bukaresti Rapid 0–1 (0–1).
Gólszerző: Adrian Bălan (16.).
Játékvezetők: George Cătălin Găman (Craiova), Ionel Valentin Dumtru (Gherghița, Prahova) és Szabó Gerő (Kolozsvár).
Megfigyelők: Daniel Sabou (Zilah) és Constantin Gheorghe (Suceava).
FK Csíkszereda: Gyenge Szilárd – Takács Rareș, Apró Claudiu, Kelemen Dávid, Bor Dávid, Cătălin Savin (Raul Palmeș, a 87. perctől), Casiadi-Bakó Soma (Bogdan Rotar, 87.), Bara Levente, Juan Francisco Bauza (Pintér Norbert, 68.), Marvin Schieb, Suciu Tóni (Mészáros András, 61.). Vezetőedző: Valentin Suciu.
Rapid: Horațiu Moldovan – Petre Goge, Alexandru Dandea, Anesztisz Nasztosz, Enrich Finica (Amir Jorza, 7.), Bogdan Barbu (Rareș Lazăr, 78.), Raul Costin, Antonio Sefer, Rareș Ilie (Ștefan Pănoiu, 46.), Cătălin Hlistei (Octavian Ursu, 78.), Adrian Bălan (Alexandru Ioniță, 68.). Edző: Mihai Iosif.