A Konstancai Farul a Szuperliga új bajnoka

Horváth Bálint Ottó 2023. május 21., 23:14 utolsó módosítás: 2023. május 21., 23:28

Kétgólos hátrányból felállva 3–2-re győzött az FCSB elleni hazai rangadón a Konstancai Farul, amely egy fordulóval a felsőházi rájátszás vége előtt bebiztosította a bajnoki címet a Szuperligában.

A Farul játékosai éltek a lehetőséggel, elhódították a bajnoki címet Fotó: Facebook/Farul Constanta

A döntővel felérő vasárnap esti összecsapás előtt egy pont választotta el egymástól a két együttest, az éllovas Farul abban a tudatban lépett pályára saját közönsége előtt, hogy amennyiben megszerzi a győzelmet biztosan bajnok lesz, minden más eredmény esetén az utolsó fordulóra marad a döntés.

Nagyon nehéz helyzetbe került az elején a Farul, hiszen a fővárosi rivális Șut és Compagno találataival bő negyedóra után kétgólos előnyre tett szert.

Ezután viszont elkezdett éledezni Gheorghe Hagi vezetőedző gárdája, és kevéssel a szünet előtt szépített a brazil Mateus Santos révén.

Aztán a második félidőben teljes mértékben a házigazda akarata érvényesült, amely az 59. percben Băluță fejesével kiegyenlített.

A végéig több veszélyes támadást vezetett, és a hajrában sikerült is megszereznie a győzelmet, Louis Munteanu gólja a bajnoki címet jelentette a Farulnak.

Videó: Orange Sport

Egy fordulóval a bajnokság vége előtt a konstancai klub négy ponttal elhúzott az FCSB-től, így immár behozhatatlan előnyre tett szert az élen, és második alkalommal hódította el a trófeát, miután 2017-ben még Viitorul néven diadalmaskodott.

Labdarúgó Szuperliga, rájátszás, felsőház, 9. forduló:
Konstancai Farul–FCSB 3–2 (1–2).
Gólszerzők: Mateus (42.), Băluță (49.), Munteanu (86.), illetve Șut (8.), Compagno (17.).