HIRDETÉS

A kolozsváriaké volt az utolsó szó a Sepsi OSK otthonában

A lefújáskor a címvédő örvendett. Korábbi felvétel
Fotó: Pinti Attila

A pihenő előtt kiegyenlítette az állást a címvédő ellen a sepsiszentgyörgyi focicsapat. A végjátékban a Kolozsvári CFR elvitte a pontokat.

Szombaton este a Sepsi OSK a Kolozsvári CFR-t látta vendégül a labdarúgó Szuperliga felsőházi rájátszásnak kilencedik fordulójának meccsén, egyben az utolsó hazai összecsapásán.

HIRDETÉS

A címvédő az elmúlt négy mérkőzésen nem tudott nyerni, edzőjük Dan Petrescu keretproblémával küszködött, ezért főképp a támadószekciót fiatal sportolók alkották. A háromszékiek a jövő héti Román Kupa döntőre fókuszáltak, melynek elhódítása újból európai kupaszereplést ér. Amennyiben a rangsorra tekintünk, akkor a CFR-nek volt fontosabb a pontok megszerzése, hogy a harmadik pozíciója ne kerüljön veszélybe.

Jó ritmusban indult a mérkőzés, többnyire a vendégek irányítottak, mezőnyben többet adogattak, az első negyedórában nem igazán alakult ki gólszerzési lehetőség. Két távoli lövéssel tették próbára a kapusokat, mind Camora, mind Gheorghe löketét magabiztosan védték. A 26. percben Cvek rossz passzát követően a háromszékiek lendülhettek ellentámadásba, Varga küldte kapura a tizenhatoson belül leadott bombája kicsivel fölé szállt.

A Sepsi OSK volt játékosának, Petrila nevéhez fűződik az első találat. Egy előrevágott labdát nem tudott felszabadítani a hazaiak védelme, a támadó pedig a tizenhatos vonaláról a bal alsóba lőtte (0–1).

•  Fotó: Pinti Attila Galéria

Fotó: Pinti Attila

A középkezdés után egyenlíthetett volna a sepsiszentgyörgyi gárda, Gheorghe jó helyzetben fölé lőtt. A szünetig azért összejött ez, Tamás indította Tudoriét, akinek arra is volt ideje, hogy ráforduljon a kapura, senkitől sem zavartatva kilőtte a jobb felsőt (1–1).

A második játékrész elején rögtön gólt lőtt a CFR, Boateng közeli találatát a VAR hosszas vizsgálódása után les címén érvénytelenítették. Nyomott a kolozsvári együttes, Begannak két ízben is nagyot kellett védenie. Túloldalt Păun szúrta rá húszról, mellé ment.

A 82. percben született meg a második CFR-találat, Petrila távoli lövését Began épp csak kiütni tudja, a kipattanóra érkező Jangának be kellett pöccintenie (1–2).

A minimális előnyt megtartotta a kincses város együttese a lefújásig, így valamelyest visszavágott a legutóbbi sepsiszentgyörgyi vereségéért, amelyet a Román Kupa elődöntőjében szenvedett el.

Labdarúgó Szuperliga, felsőházi rájátszás, 9. forduló:

Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–Kolozsvári CFR 1–2 (1–1).
Sepsi Aréna, vezette: Sorin Costreie.
Gólszerzők: Alexandru Tudorie (43.), illetve Claudiu Petrila (33.), Rangelo Janga (82.).
Sepsi OSK: Began – Bălașa (Dimitrov, 63.), Ninaj, Tamás, Dumitrescu – Gheorghe (Rondon, 79.), Păun, Rodriguez (Junior, 79.), Varga (Matei, 67.) – Tudorie, Safranko (Aganovic, 67.). Edző: Cristiano Bergodi.
CFR: Scuffet – Manea, Yuri (Țîru, 46.), Burcă, Camora (Peteleu, 32.) – Boateng, Cvek – Fica, Bîrligea (Maglica, 79.), Petrila (Muhar, 90.) – Janga (Hoban, 90.). Edző: Dan Petrescu.

Labdarúgó Szuperliga, 2022–2023-as szezon, rájátszás, felsőház, 9. forduló

Labdarúgó Szuperliga, 2022–2023-as szezon, rájátszás, felsőház

##
CsCs
MM
GyGy
DD
VV
GkGk
PP
1
Konstancai Farul Farul
9
5
3
1
20-12
50
2
FCSB FCSB
9
5
2
2
14-10
46
3
Kolozsvári CFR Kolozsvári CFR
9
2
4
3
10-12
42
4
Universitatea Craiova U Craiova
9
3
4
2
15-13
40
5
Bukaresti Rapid Rapid
9
2
3
4
12-19
35
6
Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK Sepsi OSK
9
1
2
6
9-14
26
Konstancai Farul:
Kolozsvári CFR:
FCSB:
Universitatea Craiova:
Bukaresti Rapid:
Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK:
szóljon hozzá!
HIRDETÉS
HIRDETÉS
Ajánljuk még

Andrej Taratuhin: minden szezon és azon belül minden győzelem egy külön kis élet

A Csíkszeredai Sportklub korábbi legendájával, a csapatot öt szezonon át erősítő Andrej Szergejevics Taratuhinnal beszélgettünk a jégkorong Erste Liga elődöntőjének negyedik mérkőzését megelőzően.

Először kapott ki a Steaua a 2. Ligában, óriási a harc a feljutásért

Vasárnap kora délután zárult a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásának nyitófordulója. Kisebb meglepetést okozott az FC Argeș.

Székelyhon

Saját lakásán szervezett drogpartikat egy rendőr

A nyomozóhatóságok két férfi, akik közül egyik rendőr, előzetes letartóztatását kérték vasárnap a Temes megyei törvényszéken egy drogkereskedelemmel kapcsolatos ügyben.

`
Krónika

Életveszélyessé vált az erdélyi nagyváros közúti hídja

A helyiek szerint éjszaka nincs bátorságuk átkelni azon a közúti hídon, amely a brassói régi kerülőúton található, mert olyan rossz állapotba került, hogy már életveszélyessé vált.

Krónika

Mennie kellett a Kakasos templomból a túlköltekező lelkésznek

Áprilistól a mezőségi szórványban folytatja lelkészi szolgálatát Ballai Zoltán, miután a Kolozsvár Felsővárosi Református Egyházközség presbitériuma megvonta tőle a bizalmat.

Főtér

A magyarok Hitler oldalán – kényszer vagy önkéntesség?

Magyarország (a szomszédos országokkal ellentétben) egészen 1941. június 27-ikéig kimaradt lényegében a második világháborúból. Aztán történt valami, ami mindent megváltoztatott. De mi volt a valós oka a hadba szállásnak?

Ez is érdekelheti

A Sepsi OSK és a Kolozsvári CFR is hátrányba került a rájátszásban

Véget ért a második forduló a labdarúgó Szuperliga felső- és alsóházi rájátszásában. Az eddigieknél még szorosabbá vált a küzdelem az első helyekért és a kiesés elkerüléséért. Vereségével a Sepsi OSK és a Kolozsvári CFR is hátrányba került.

Végig támadta a meccset a CFR, az egyetlen gólt az U szerezte

Hiába uralta teljes egészében a kolozsvári rangadót a CFR, mégis vesztesen hagyta el a pályát, a rivális U az egyetlen komolyabb lehetőségét kihasználta és mindhárom pontot otthon tartotta.

Dorinel Munteanu: sajnálom a szurkolókat, de meg fogom oldani ezt a helyzetet

Vereséggel mutatkozott be a Sepsi OSK kispadján Dorinel Munteanu, a piros-fehérek pénteken a Hermannstadtól kaptak ki a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszásában. A vezetőedző azt ígérte, a játékosokkal közösen kilábalnak a gödörből.

Óriási kapushiba és bombagól okozta a Sepsi OSK újabb vesztét

Ismét vereséget szenvedett el a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszásában a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, miután pénteken este nem bírt az FC Hermannstadt együttesével és 2–0 arányban kikapott.

Elkezdődött a visszaszámlálás a Sepsi OSK-nál

Újra hazai pályán bizonyíthat a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, az elmúlt időszakban edzőváltáson átesett együttes pénteken este az FC Hermannstadt ellen küzd a három pontért a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszásának második fordulójában.

Több alsóházi csapat sem indulhat az európai kupaporondon

Érdekes helyzet állt elő a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszásában, ahol az első két hely megszerzésére esélyes csapatok közül többen nem jogosultak az európai kupákban való részvételre.

Ismerjük a Sepsi OSK következő három mérkőzésének időpontját

A Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) elkészítette a Szuperliga alsóházi rájátszásának menetrendjét a 3. és 4. fordulóra. A Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK előbb a legkésőbbi, majd a legkorábbi időpontban lép pályára.

Meghagyták a rájátszást, beütemezték az új idény rajtját a Szuperligában

A Román Labdarúgó-szövetség (FRF) végrehajtó bizottsága az élvonalbeli bajnokság létszámát, illetve lebonyolítását jónak ítélte, nem változtattak rajta. Eldöntötték, mikor kezdődik a Szuperliga és mikor játsszák a Szuperkupa-döntőt.

Kényszerigazolás, a Sepsi OSK volt kapusa a Rapidhoz szerződött

Megsérült a fővárosiak elsőszámú hálóőre, így gyors megoldást kellett találniuk. A háromszékiektől januárban elköszönt, most új szerződést kapott a hálóőr.

Edzőkeringő az alsóházban, nem csak a Sepsi OSK cserélte le a trénerét

Nemcsak a sepsiszentgyörgyi labdarúgóklub váltott vezetőedzőt a hét elején. Mellette másik két, a Szuperliga alsóházi rájátszásában érdekelt együttes, a Petrolul Ploiești és a Galaci Oțelul is új trénerrel készül a bajnokság folytatására.

HIRDETÉS
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!