A kolozsváriaké volt az utolsó szó a Sepsi OSK otthonában

Józsa Csongor 2023. május 20., 22:37

A pihenő előtt kiegyenlítette az állást a címvédő ellen a sepsiszentgyörgyi focicsapat. A végjátékban a Kolozsvári CFR elvitte a pontokat.

A lefújáskor a címvédő örvendett. Korábbi felvétel Fotó: Pinti Attila

Szombaton este a Sepsi OSK a Kolozsvári CFR-t látta vendégül a labdarúgó Szuperliga felsőházi rájátszásnak kilencedik fordulójának meccsén, egyben az utolsó hazai összecsapásán.

A címvédő az elmúlt négy mérkőzésen nem tudott nyerni, edzőjük Dan Petrescu keretproblémával küszködött, ezért főképp a támadószekciót fiatal sportolók alkották. A háromszékiek a jövő héti Román Kupa döntőre fókuszáltak, melynek elhódítása újból európai kupaszereplést ér. Amennyiben a rangsorra tekintünk, akkor a CFR-nek volt fontosabb a pontok megszerzése, hogy a harmadik pozíciója ne kerüljön veszélybe.

Jó ritmusban indult a mérkőzés, többnyire a vendégek irányítottak, mezőnyben többet adogattak, az első negyedórában nem igazán alakult ki gólszerzési lehetőség. Két távoli lövéssel tették próbára a kapusokat, mind Camora, mind Gheorghe löketét magabiztosan védték. A 26. percben Cvek rossz passzát követően a háromszékiek lendülhettek ellentámadásba, Varga küldte kapura a tizenhatoson belül leadott bombája kicsivel fölé szállt.

A Sepsi OSK volt játékosának, Petrila nevéhez fűződik az első találat. Egy előrevágott labdát nem tudott felszabadítani a hazaiak védelme, a támadó pedig a tizenhatos vonaláról a bal alsóba lőtte (0–1).

A középkezdés után egyenlíthetett volna a sepsiszentgyörgyi gárda, Gheorghe jó helyzetben fölé lőtt. A szünetig azért összejött ez, Tamás indította Tudoriét, akinek arra is volt ideje, hogy ráforduljon a kapura, senkitől sem zavartatva kilőtte a jobb felsőt (1–1).

A második játékrész elején rögtön gólt lőtt a CFR, Boateng közeli találatát a VAR hosszas vizsgálódása után les címén érvénytelenítették. Nyomott a kolozsvári együttes, Begannak két ízben is nagyot kellett védenie. Túloldalt Păun szúrta rá húszról, mellé ment.

A 82. percben született meg a második CFR-találat, Petrila távoli lövését Began épp csak kiütni tudja, a kipattanóra érkező Jangának be kellett pöccintenie (1–2).

A minimális előnyt megtartotta a kincses város együttese a lefújásig, így valamelyest visszavágott a legutóbbi sepsiszentgyörgyi vereségéért, amelyet a Román Kupa elődöntőjében szenvedett el.

Labdarúgó Szuperliga, felsőházi rájátszás, 9. forduló:

Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–Kolozsvári CFR 1–2 (1–1).
Sepsi Aréna, vezette: Sorin Costreie.
Gólszerzők: Alexandru Tudorie (43.), illetve Claudiu Petrila (33.), Rangelo Janga (82.).
Sepsi OSK: Began – Bălașa (Dimitrov, 63.), Ninaj, Tamás, Dumitrescu – Gheorghe (Rondon, 79.), Păun, Rodriguez (Junior, 79.), Varga (Matei, 67.) – Tudorie, Safranko (Aganovic, 67.). Edző: Cristiano Bergodi.
CFR: Scuffet – Manea, Yuri (Țîru, 46.), Burcă, Camora (Peteleu, 32.) – Boateng, Cvek – Fica, Bîrligea (Maglica, 79.), Petrila (Muhar, 90.) – Janga (Hoban, 90.). Edző: Dan Petrescu.