Hirdetés

A Kolozsvári CFR-nél pallérozódott, játszott az NB1-ben, most az FK-nál folytatja Szilágyi Szabolcs

A Vasas FC-től érkezett a fiatal középpályás
Fotó: vasasfc.hu

2024. július 17., 13:48

Fiatal, alig 20 éves, de a felnőttek között már tapasztalttal rendelkező középpályást igazolt le az FK Csíkszereda. A kolozsvári születésű Szilágyi Szabolcs a székelyföldi csapat ötödik nyári igazolása.

2024. július 17., 13:48

Szilágyi Szabolcs Krisztián 2003. szeptember 23-án született Kolozsváron, és CFR utánpótlásában nevelkedett. A 183 cm magas középpályás az utóbbi éveket Magyarországon töltötte, ahol a Vasas és a Mezőkövesd csapatában az élvonalban is bemutatkozott. Szilágyi szerepelt a romániai U20-as válogatottban is.

„Valóra vált álom volt számomra, hogy 17 évesen már felnőtt fociban tudtam játszani és 18 évesen már NB1-ben is bemutatkozhattam. Sajnos a szezon végén kiestünk a Vasassal, úgyhogy a következő évben újból NB2-ben indultunk. Az első félévben meg a Vasas csapatát erősítettem, de a második félévben kölcsön mentem, újból NB1-ben találtam magam a Mezőkövesd Zsóry csapatánál. Ezek után jött a lehetőség, hogy Csíkszeredába igazoljak.

Azonnal tudtam, hogy ide szeretnék jönni, mivel nagyon sok pozitív dolgot hallottam a csapatról, mind a közegről, mind az infrastruktúráról. Tudtam, hogy egy olyan csapathoz fogok jönni, amelyik komoly célokkal vág neki a következő szezonnak.

Leginkább a középpálya tengelyében játszottam eddig, de ott fogok játszani, ahol az edzőnek szüksége van rám, és ahol a legjobban tudom segíteni a csapatot, ott próbálom a lehető legjobban megoldani a feladatomat. Olyan játékos vagyok, aki szereti kivenni a részét a támadásokból és a védekezésből is. Azt gondolom, hogy a játékintelligencia az, ami jellemző rám, támadásban szeretek vállalkozni kulcspasszokkal, a védekezésben pedig agresszívan próbálom a labdákat visszaszerezni” – nyilatkozta Szilágy az FK Csíkszereda honlapjának.

Hirdetés
Szilágyi Szabolcs •  Fotó: FK Csíkszereda Galéria

Szilágyi Szabolcs
Fotó: FK Csíkszereda

Távozók, érkezők

A csíki csapattól idén nyáron távozott Gyenge Szilárd kapus, illetve Apró Claudiu, Nistor Ákos, Dezamits Dominik, Jelena Richárd és Alexandru Ureche mezőnyjátékos. Gyenge és Nistor a Sepsi OSK-nál folytatja, Apró az Újszenteshez igazolt, Dezamits visszatért a Pakshoz, Jelena a Tatabányához igazolt, Ureche pedig a BVSC-Zugló csapatához.

Szilágyi Szabolcs az ötödik labdarúgó, aki idén nyáron az FK Csíkszeredához igazolt. Korábban a 19 éves Kovács Márk visszatérését, illetve Hegedűs János, Alexander Torvund és Jozef Dolný leigazolását jelentette be hivatalosan a csíki klub vezetősége.

A román labdarúgó 2. Liga 2024–2025-ös idényének alapszakasza augusztus első hétvégéjén kezdődik, a bajnokság programját szerdán, július 17-en délután készíti el a Román Labdarúgó-szövetség (FRF).

szóljon hozzá!
Hirdetés

Ajánljuk még

Ilyés Róbert távozófélben az FK Csíkszeredától?

Nagyon úgy tűnik, hogy a bennmaradás kiharcolása után Ilyés Róbert nem folytatja az FK Csíkszereda kispadján, sajtóértesülések szerint a szezon végén távozik a csapattól.

Elszalasztott meccslabda Munténiában, hazai pályán harcolhatja ki a feljutást a Sepsi OSK

Kaput eltaláló lövés és pont nélkül zárta a kedd esti voluntari-i vendégjátékát a Sepsi OSK, így a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásának utolsó fordulójában dől el, hogy automatikusan visszajut-e a Szuperligába, vagy osztályozóra kényszerül.

Székelyhon

14 és 16 éves kamaszok erőszakoltak meg egy 13 éves lányt

Egy 13 éves lány megerőszakolásával gyanúsítanak két küküllővári kamaszt.

`
Krónika

A Tisza győzelmét „megjósoló” előrejelzési piac már beárazta, honnan érkezhet az új román miniszterelnök

Esélyesebb, hogy technokrata miniszterelnöke lesz Romániának, mint hogy valamely pártpolitikus – derül ki a Polymarket előrejelzési piac fogadásaiból.

Krónika

Premontrei botrány: tovább küzd igazáért a nagyváradi apát

Az április 14-én megszabott 30 napos határidő lejártával újra számítani lehet a végrehajtó megérkezésére Nagyváradon a premontrei rendházban, hogy kilakoltassa az önkormányzat által sajátjának tekintett ingatlanból Fejes Rudolf Anzelm apátot.

Főtér

Trianonban vált magyar állammá a román állam

A trianonitisz nem gyógyítható, de meg lehet tanulni együtt élni vele anélkül, hogy folyamatosan tüneteket produkálna. MCC-történészkerekasztal, hetedik szint.

Ez is érdekelheti

Diószegi László beszédet intézett a játékosokhoz a sorsdöntő mérkőzés előtt (videóval)

Az utolsó, mindent eldöntő mérkőzéséhez érkezett a Sepsi OSK a labdarúgó 2. Liga play-offjában. A háromszéki klub hazai pályán biztosíthatja be visszajutását a Szuperligába, a klub tulajdonosa, Diószegi László pedig személyesen motiválta a játékosokat.

Kovács István vezeti a feljutási harc egyik csatáját a 2. Ligában

A Román Labdarúgó-szövetség játékvezetői bizottsága közzétette az utolsó forduló küldéseit. Románia legismertebb játékvezetője, Kovács István a labdarúgó 2. Liga rájátszásában kapott főszerepet. Tapasztalt játékvezető fújja a sípot a Sepsi OSK meccsén.

Magyari Szilárd megtalálta a helyét a CSM Slatinánál

A székelyföldi támadó az év elején igazolt a CSM Slatina együtteséhez, ahol hamar beilleszkedett és alapemberré vált. Magyari Szilárd és klubja sikeres tavaszi szezont zárt a labdarúgó 2. Liga alsóházában, a következő idényben szeretnének előrébb végezni.

Egy pont kell a Sepsi OSK-nak a Szuperligához

Az utolsó fordulóra maradt a döntés, hogy a bajnok Vajdahunyadi Corvinul mögött a Sepsi OSK vagy az FC Voluntari jut fel automatikusan a Szuperligába. Szombaton délben mindenre fény derül.

Elszalasztott meccslabda Munténiában, hazai pályán harcolhatja ki a feljutást a Sepsi OSK

Kaput eltaláló lövés és pont nélkül zárta a kedd esti voluntari-i vendégjátékát a Sepsi OSK, így a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásának utolsó fordulójában dől el, hogy automatikusan visszajut-e a Szuperligába, vagy osztályozóra kényszerül.

Eltiltották a fogadási botrányba keveredett Szatmárnémeti Olimpia játékosait

A másodosztályú bajnokságtól hétvégén búcsúzó Szatmárnémeti Olimpia VSK négy játékosát eltiltotta a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) fegyelmi és etikai bizottsága, mivel az érintetteknek fogadási számláik voltak.

„A székely ember nem hajol meg” – Diószegi László Budapestről üzent a sorsdöntő meccs előtt

Sorsdöntő mérkőzés előtt áll a Sepsi OSK, amely a Voluntari otthonában már ma este bebiztosíthatja visszajutását a Szuperligába. Ezúttal nem lesz ott a lelátón az igazoltan hiányzó Diószegi László klubelnök, aki közösségi oldalán üzent a szurkolóknak.

Karnyújtásnyira az élvonaltól, riválisa otthonában juthat vissza a Szuperligába a Sepsi OSK

Sorsdöntő meccsre készül a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, amely közvetlen riválisának, az FC Voluntari otthonába látogat kedd este. A képlet egyszerű: ha nem kapnak ki a háromszékiek, akkor hivatalosan is visszajutnak a Szuperligába.

Kiesett a másodosztályból a Szatmárnémeti Olimpia

Alig egy szezon után búcsúzott a labdarúgó 2. Ligától a Szatmárnémeti Olimpia VSK, miután az utolsó előtti helyen végzett az alsóházi rájátszás B csoportjában.

Megőrizte első helyét a 2. Liga alsóházában a Marosvásárhelyi ASA

Győzelemmel zárta a labdarúgó 2. Liga alsóházi rájátszását a Marosvásárhelyi ASA, az utolsó fordulóban 3–1-re nyert a Bukaresti Dinamo SK vendégeként, és ezzel megszerezte az első helyet az A csoportban.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!