A Kolozsvári CFR legyűrte az FCSB-t, ezzel beérte a listavezetőt

Józsa Csongor 2022. december 15., 22:15

Felejthető első játékrészt követően a második felvonás egészen jó volt a labdarúgó élvonal rangadóján. Az erdélyiek örülhettek a lefújáskor.

Amiért ment, a pontokért, elhozta a Kolozsvári CFR Fotó: Kolozsvári CFR

A labdarúgó Szuperliga kilencedik fordulójából elhalasztott mérkőzést pótolta be csütörtökön este az FCSB és a Kolozsvári CFR. A Nemzeti Arénában mintegy 15 ezer néző előtt a tavalyi ezüstérmesnek volt fontosabb a címvédővel szembeni párharc, egy esetleges diadallal ugyanis felugrott volna a dobogóra, épp a kincses város gárdája mellé.

Az első felvonásra a ritmusra és a harciasságra nem lehetett panasz, mindkét gárda odatette magát. Csakhogy, szinte helyzetek nélkül pörgött le az első negyvenöt perc.Egyetlen valamirevaló szituációt a házigazdák hoztak össze, de ekkor sem tudták kapura küldeni a játékszert, az utolsó pillanatban felszabadított a védelem.

Nem is lehetett más az eredmény, mint a 0–0.

A második félidő jobb volt, ekkor már többször elért a két együttes a kapuhoz. Az FCSB akciókkal, a CFR pedig rögzített játékelemekkel veszélyeztetett. A kolozsváriak kétszer is közel voltak a gólszerzéshez, mindkétszer tisztázott a hálóőr.

A 69. percben tört meg a jég, ekkor a vendégek ismét egy szabadrúgást íveltek be, Yuri fejesét még védte a kapus, a kipattanót Janga közelről bepasszolta (0–1).

Megvolt az esélye a fővárosiaknak, hogy gyorsan válaszoljon, de előbb Coman ziccerét fogta a hálóőr, aztán Edjouma kapura tartó lövésébe csúszott belé egy védő.

A végjátékban nyomott az FCSB, a Dan Petrescu által irányított bajnokcsapat kibírta a lefújásig. Ezzel a győzelemmel a Kolozsvári CFR beérte pontszámban a listavezető Konstancai Farult, az FCSB maradt a negyedik a tabellán.

A hétvégén még egy fordulót lejátszik a mezőny ebben a naptári évben.