A nagykárolyi sípmester egyike annak a két európai játékvezetőnek, akiket a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) delegált a kontinensek legjobb klubjainak megmérettetésére, amelyet február 1. és 11. között Marokkóban rendeznek meg. Kovács István munkáját Vasile Marinescu és Mihai Artene partjelzők segítik majd. A másik európai bíró az angol Anthony Taylor lesz. Mellettük még négy játékvezető, a kínai Ning Ma, az algériai Mustapha Ghorbal, a salvadori Ivan Barton és az uruguayi Andres Matias Matonte Cabrera vesz részt a tornán.
A klubvilágbajnokságon hét együttes indul, ezek a következők: Al-Hilal (szaúd-arábiai, az ázsiai Bajnokok Ligája győztese), Wydad AC (marokkói, az afrikai Bajnokok Ligája győztese), Seattle Sounders FC (amerikai, az észak- és közép-amerikai régió Bajnokok Ligája győztese), Flamengo (brazil, a Libertadores Kupa győztese), Auckland City FC (Új-Zéland, az óceániai Bajnokok Ligája győztese), Real Madrid (spanyol, az európai Bajnokok Ligája győztese), Al Ahly (egyiptomi, az afrikai Bajnokok Ligája döntőse).
Betalálnia sem sikerült Örményországban az Universitatea Craiovának, amely a hajrában kapott góllal búcsúzott az Európa Ligától. A Ferencváros magabiztosan verte török ellenfelét, a sikerből Marius Corbu góllal vette ki a részét.
Sorsdöntő mérkőzés vár a Ferencvárosra az Európa Liga selejtezőjében, este a Barcelona is pályára lép. Kosárlabda, kerékpár, atlétika, tenisz és sznúker is színesíti a csütörtöki sportműsort.
Egy 68 éves férfi fulladt a tengerbe Eforiénál csütörtök délután, miután a nap folyamán háromszor is kimentették a hullámok közül a vízimentők, de újra és újra bement a vízbe. Eforie Nord strandjain vörös zászló van kitűzve, tilos a fürdőzés.
Saját kérésére visszahívták állomáshelyéről Balla Tullia Imolát, Románia montreáli főkonzulját, aki két és fél éve látta el a diplomáciai kirendeltség irányítását. A korábban számos kormányzati pozíciót betöltő diplomatát több mindennel megvádolták.
John Ratcliffe, az Egyesült Államok Központi Hírszerző Ügynökségének (CIA) igazgatója a héten Moszkvába tett látogatása során figyelmeztette az orosz tisztviselőket, hogy ne fokozzák a feszültséget a balti NATO-tagállamokkal szemben.
Románia legfontosabb ügye: a péksütemények. Egy lepényállam vajaskifli-gyarmatának franciás hadicsele durrant el...
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!