Az Ilfov megyei törvényszék szerdán elutasította a klub azon kérését, hogy csődvédelem alá kerüljön. Az Academica még fellebbezhet ugyan a döntés ellen, de mivel az ügy elhúzódik, kifutnak az időből.
A klub abban reménykedett, hogy amennyiben csődvédelem alá kerül ezzel átütemezheti az adósságokat, és megkaphatja a licencet. Ennek megszerzéséért a kluboknak ugyanis április 30-ig kell bizonyítaniuk, hogy nincsenek tartozásaik az elmúlt év végéről.
A clinceni-i csapat támogatója, Adrian Budeanu polgármester a Gsp.ro portálnak megerősítette, hogy már nincs semmi esélyük az élvonalbeli licenc megszerzéséhez. Mint mondta, a fellebbezéssel az ügy elhúzódik legkevesebb két hónapig, így eltelik a határidő.
A kialakult helyzet haszonélvezője a jelenleg az Academicát két ponttal megelőző, osztályozós helyet elfoglaló Bukaresti Dinamo, amely biztos lehet abban, hogy legalábbis egyenes ágon nem eshet ki.
Elhunyt Jenei Imre, a román labdarúgás legendás alakja, a Bukaresti Steaua történetének egyik legnagyobb edzője. A BEK-győztes, a magyar és a román válogatottat is irányító szakember otthonában, Nagyváradon hunyt el 88 éves korában.
Nagy skalpot gyűjtött be a Sepsi OSK, amely idegenben vetett véget a Voluntari hat meccse tartó veretlenségének. Ovidiu Burcă csapata álomrajtot vett és magabiztos játékkal lépett a felsőházi helyek közé a 2. Ligában.
Beazonosította a rendőrség a focihuligánokat, akik Etéd és Szentábrahám községekben, ugyanakkor Szentegyházán rongáltak székely zászlókat nagyjából egy hónapja a Kolozsvári U és az FK Csíkszereda mérkőzésének napján.
Ezer liter gázolaj folyt szét egy üzemanyag-töltőállomáson Beszterce-Naszód megyében, miután összeütközött egy autó és egy pótkocsis jármű.
88 éves korában szerdán elhunyt Jenei Imre, a román és a magyar labdarúgó-válogatott egykori szövetségi kapitánya, aki a Bukaresti Steaua csapatának edzőjeként 1986-ban megnyerte a Bajnokcsapatok Európa-kupáját.
Két évig üzemelt engedély nélkül egy polgármester családi tulajdonú benzinkútja. Főnöke macskájának bántalmazása miatt vettek őrizetbe egy nagyváradi férfit.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!