A heves természetéről ismert román szakvezető nem váltott országot, ugyancsak a török élvonalban marad, ahol a bajnokság 16. helyezettjét, a Rizesport irányítja. Marius Șumudică másfél évre szóló szerződést kötött, a jelenleg zajló szezonban egyértelmű célkitűzése, hogy elkerüljék a kiesést az együttessel, amely jelenleg két ponttal a kiesőzóna fölött található.
A bennmaradásért zajló küzdelemben a Rizespor egyik közvetlen vetélytársa a bajnokságban érdekelt másik román edző, Dan Petrescu által vezetett Keyserispor, amely éppen Șumudică új csapata mögött áll a rangsorban. A Kayserispor a legutóbbi mérkőzésén, kedden este Dan Petrescuval a kispadon a román válogatott Dennis Alibec duplájával 2–0-ra legyőzte a címvédő Basaksehirt.
A török Szuperligában 21 együttes játszik, az utolsó négy helyezett búcsúzik az élvonaltól. A bajnokság majdnem a felénél tart, eddig 19 fordulót rendeztek, még 21 játéknap van hátra.
Ismét pénzbírsággal sújtotta a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) fegyelmi bizottsága az FK Csíkszereda együttesét. A Szuperligában szereplő Hargita megyei klub ezúttal minden korábbinál magasabb összeget köteles befizetni.
Nem a pályán történtek miatt marad emlékezetes a Dinamo és U Craiova közötti fociderbi. A fővárosi ultrák ezúttal sem fogták vissza magukat: megdobálták a mérkőzést vezető Kovács Istvánt, és sokadszorra is kiutasították a magyarokat az országból.
Egy 45 éves férfi életét vesztette és ketten megsérültek kedden egy közúti balesetben a 24-es országúton, Iași megyében. Két autó ütközött össze frontálisan, az egyik sérültet, egy terhes nőt helikopterrel vittek kórházba.
Az RMDSZ a kormány tagjaként jobban ki tudja használni potenciálját, mint ellenzékben, de eljöhet egy pont, amikor elgondolkodik a koalícióból való kilépésen – jelentette ki Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
Rendőrségi eljárás indult egy kolozsvári buszon történt incidens miatt, amely során magyarul beszélő fiatalokat ért verbális támadás. Az ügyben gyűlöletkeltés gyanújával vizsgálódnak a hatóságok, szemtanúkat keresnek.
És ez újabb oldalról világít rá arra, hogy a még mindig sínes doszárban gondolkodó romániai bürokrácia semmit sem tud kezdeni a technológia adta lehetőségekkel.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!