A népes közönség előtt lejátszott találkozón, ahogyan arra számítani lehetett, az esélyesebb vendégek irányították a játékot. Az első húsz percben két veszélyesebb lehetőséget alakítottak ki, Coman az oldalhálóba lőtt, Antonio Bradu lövése pedig a tizenhatos közeléből kevéssel kerülte el a kaput.
A házigazdák ellentámadásokra rendezkedtek be, és az első félidő közepén szabadrúgás után nagy helyzetük adódott, a Corvinul kapusa elszámította magát, de védőjének Astafei elől sikerült szögletre mentenie.
Aztán a 27. percben megszerezte a vezetést a Corvinul, könnyedén átjátszották a hazai védelmet, Lupu pedig nem hibázta el a befejezést.
A gól után kissé visszahúzódott a vajdahunyadi gárda, a szünetig pedig a nyárádtőiek Istrate és Piper szabadrúgásaival próbálkoztak, amelyek nem találták el a kaput.
A második játékrész elején rövid időn belül többször is növelhették volna az előnyüket a vendégek, de nem voltak eléggé pontosak a kapu előtt.
Az 57. percben megpecsételődött a Maros megyei csapat sorsa, amikor emberhátrányba kerültek, a kameruni légiós, Ndiesse megkapta a második sárga lapját a mérkőzést vezető, szívműtétje miatt tizennégy és fél hónapos kényszerszünet után visszatérő Ovidiu Hațegantól.
A Corvinul hamar kihasználta a mezőnyfölényét, néhány percre rá szöglet után a brazil Garutti fejelt a hálóba. Ezután támadásban maradtak a vendégek játékosai, Neacșa lövésénél a nyárádtői kapus, Bucur nagyot mentett. A végéig még több helyzetet kihagytak, de betalálni már nem tudtak, míg a házigazdák hiába próbálkoztak, komoly esélyük nem volt a szépítésre.
Kétgólos győzelmével a Vajdahunyadi Corvinul nagy lépést tett a 2. Ligába való feljutásért, míg Nyárádtőnek valóságos bravúrt kellene végrehajtania a szerdán 17 óra 30 perctől kezdődő idegenbeli visszavágón ahhoz, hogy megfordítsa a párharcot.
A székelyföldi labdarúgás két legjelentősebb képviselője, az élvonalbeli helye megtartásáért küzdő FK Csíkszereda és a 2. Ligában feljutási álmokat dédelgető Sepsi OSK kihasználva a válogatott szünetet egymás ellen játszott felkészülési mérkőzést.
Fordulatos mérkőzések jellemezték a labdarúgó 4. Liga Hargita megyei csoportjának 18. fordulóját: az Agyagfalva öt gólt szerezve fordított Csíkszentmártonban, a Golimpiákosz pedig magabiztosan nyert Borszéken.
Folytatódik az üzemanyagárak emelkedése: szombaton újabb 15 banival drágult a gázolaj, így literenkénti ára már minden székelyföldi töltőállomáson meghaladja a 10 lejt, míg a prémium gázolaj ára már csak pár banira van a 11 lejes lélektani határtól.
Népszerű turisztikai célpont a válaszúti Bánffy-kastély, amely idén az Év Úti Célja verseny jelöltjei közé került. Szalma Anna-Mária idegenvezetővel a kastély múltjáról, felújításáról és mai kulturális szerepéről beszélgettünk.
Továbbra is folyamatban van annak a két kiskorúnak a felkutatása, akik vasárnap délután tűntek el Dicsőszentmártonból. A hatóságok hétfőre virradóra is megszakítás nélkül folytatták a keresést.
Ha csak egy rövid videót nézne meg arról, hogy miként működik az ország, és mekkora munka a megreformálása, akkor ez legyen az.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!