HIRDETÉS

Két nyert trófea után is reális célokat tűz ki magának a Sepsi OSK

Hadnagy Attila, Diószegi László és Cristiano Bergodi is részt vett a sajtótájékoztatón
Fotó: Sebestyén Ervin

2022. július 13., 17:45

A Sepsi OSK számára pénteken kezdődik a labdarúgó Superliga 2022–23-as idénye, ebből kifolyólag sajtótájékoztatót tartottak, ahol részt vett Cristiano Bergodi, Diószegi László és Hadnagy Attila. Értékelték az előző szezont, jövőbeli céljaikról beszéltek.

2022. július 13., 17:45

Nem indult jól az előző szezon a háromszékieknek, ugyanis tizenhárom bajnoki fordulót követően mindössze egy győzelmük volt, hét döntetlen és öt vereség mellett. Végül megnyerték az alsóházi rájátszást, a Román Kupát, majd a Román Szuperkupát is.

„Rendkívül hosszú és nehéz idényt tudhatunk magunk mögött. Voltak problémák a legelején, azonban úgy gondolom, elég jól kijöttünk a gödörből és szenzációs évet zártunk.

HIRDETÉS
Az egésznek a kulcsa Bergodi érkezése, akinek az irányítása alatt teljesen megváltozott a Sepsi OSK játéka, sokkal felszabadultabban játszott mindenki, illetve eredményesebb lett a csapat.

Jó az összhang, remek a hangulat az öltözőben” – mondta el Hadnagy Attila.

A szentgyörgyi együttes sportigazgatója hozzátette, hogy jövőre rendkívül nehéz dolguk lesz, ugyanis legalább 10–12 csapat pályázik majd a felsőházi pozíciókra. Egy ilyen sikeres szezon után pedig most már az összes együttes komolyan veszi majd őket, sokkal nehezebb mérkőzésekre számíthatnak az OSK játékosai.

•  Fotó: Veres Nándor Galéria

Fotó: Veres Nándor

Sokat várnak most tőlünk az emberek, sok helyen lehet hallani, hogy a legjobb háromba várnak bennünket. Ez nem fog nyomásként nehezedni ránk, reális célokat tűztünk ki magunk elé: a felsőházba szeretnénk bejutni, valamint a Konferencia Ligában minél tovább menetelni

– vázolta fel a terveket Cristiano Bergodi, a háromszékiek edzője.

Az 57 éves szakember ezt követően köszönetet mondott a vezetőségnek, hogy bizalmat szavaztak neki, valamint külön kiemelte a szurkolótábor jelentőségét.

„Nagyon boldog vagyok, hogy októberben aláírtam az együtteshez, szenzációs helyre kerültem. Rendkívül szimpatikus volt mindenki már az elejétől kezdve, Diószegi László hozzáállása pedig hihetetlen, mindenben támogatott és mindent megtett annak érdekében, hogy sikeres legyen a csapat. A szurkolótábornak óriási érdeme van az általunk elért sikerekben, mindig minden körülmények között követtek bennünket bárhová és buzdítottak, erőt adtak a legnehezebb időszakban is” – folytatta Bergodi.

•  Fotó: Pinti Attila Galéria

Fotó: Pinti Attila

Diószegi László, az együttes tulajdonosa felhívta a figyelmet a korosztályos csapatok sikereire is, úgy gondolja ezek is rendkívül fontos tényezők a klub jövőjét nézve.

„Egészen hihetetlen módon az U17-es csapatunk a kupában az elődöntőig menetelt, ahol csupán tizenegyesekkel kapott ki a Kolozsvári CFR-től, valamint az U19-esek a fináléban kaptak ki egy góllal az FK Csíkszereda fiataljaitól. A célunk az, hogy minél több szentgyörgyi, vagy környékbeli játékost neveljünk ki és építsünk be a csapatba. Nagyon sokat számít, ha egy labdarúgó kötődik egy együtteshez, én ebben hiszek” – folytatta.

Diószegi ezt követően azt is bejelentette, hogy szerdán a korosztályos csapatok élére kinevezték Suciu Valentint szakmai igazgatónak, aki korábban a felnőtt csapattal írt történelmet, ugyanis az ő irányítása alatt jutottak fel a 4. Ligából az élvonalba.

A Sepsi OSK tulajdonosa az új légiósrendeletről is kifejtette a véleményét.

„Összesen nyolc külföldi játékosunk van, emellett további 20–22 romániai labdarúgónk, így a mi filozófiánkat nem befolyásolja ez az új határozat. Ettől függetlenül megvan a véleményem róla, úgy gondolom át kellene még ezt gondolni, ugyanis tekintettel kell lenni a többi csapatra is” – fogalmazott Diószegi László.

•  Fotó: Veres Nándor Galéria

Fotó: Veres Nándor

A szentgyörgyiek hetek óta megkezdték a felkészülést az új szezonra, voltak játékosok, akik időközben csatlakoztak az edzőtáborhoz, de lassan véglegesnek nevezhető a keret.

„Nagyjából véglegesnek nevezhető a játékoskeretünk a következő idényre, de ha mégis szükség lenne valakire, nyitva áll az ajtó” – jelentette ki Hadnagy Attila sportigazgató. Majd hozzátette, hogy szerdán sikerült véglegesíteni Jonathan Rodríguez leigazolását, aki a Kolozsvári CFR keretéből csatlakozik a szentgyörgyiekhez. A 32 éves argentin játszott korábban a FC Botoșani és a Bukaresti Dinamo színeiben is.

A román Szuperliga első játéknapján Universitatea Craiova–Sepsi OSK rangadót rendeznek, az összecsapást péntek este fél 10-től játsszák.  

Nemrégiben edzőváltás történt az Universitatea Craiovánál, ez pedig hosszútávon jövedelmező lehet számukra. Eddig is rendkívül erősek és szervezettek voltak, hamarosan ez még inkább igaz lehet rájuk. Az első bajnoki összecsapás mindig rendkívül fontos, ezúttal is nagyon nehéz megmérettetésre számítunk, biztos vagyok benne, hogy a hazaiak mindent megtesznek majd a győzelem érdekében

– vélekedett a csapat első bajnoki ellenfeléről Cristiano Bergodi.

szóljon hozzá!
HIRDETÉS
HIRDETÉS
Ajánljuk még

Niczuly Roland újra a csapattal készül, testvérével szerződést bontott a Sepsi OSK

Nemcsak Niczuly Roland lett kegyvesztett a Sepsi OSK-nál, hanem öccse, Rajmund is, akivel június 30-án bontott szerződést a sepsiszentgyörgyi klub. Időközben viszont fordulat állt be Roland ügyében: újra a nagycsapattal edzhet.

Nem bírt a Szuperliga újoncával a Sepsi OSK

Második nyári felkészülési mérkőzésén sem tudott győzni a Sepsi OSK: a háromszékiek ezúttal a Bukaresti Metaloglobusszal játszottak 1–1-es döntetlent a Sepsi Duna Aréna melletti pályán.

Székelyhon

Motorost ölt meg a medve a Transzfogarason – videóval

Egy 70–80 méteres szakadékból került elő annak a motorosnak a holtteste, akit csütörtökön megtámadott egy medve a Transzfogarasi úton, a Vidraru-tó közelében.

`
Krónika

„Itt a medve, milyen szép, felém jön” – lelkesedett a transzfogarasi halálos támadás áldozata

Az olasz sajtó részleteket közölt a csütörtöki transzfogarasi halálos medvetámadás áldozatáról, a 48 éves Omar Farang Zinről, aki Facebook-oldalán tett közzé szerdán medvés fotókat és videókat.

Krónika

Augusztus 1-től nő az áfa – Jóváhagyta a kormány a deficitcsökkentő intézkedések első csomagjára vonatkozó törvénytervezetet

Pénteki ülésén a kormány megvitatta és jóváhagyta a deficitcsökkentő intézkedések első csomagjára vonatkozó törvénytervezetet – számolt be a Facebook-oldalán a pénzügyminiszter.

Főtér

Miért nincs íze a paradicsomnak?

Esszük a vízízű, papírízű zöldségeket és közben álmodozunk letűnt korok finomságairól. De mi ennek az oka?

Ez is érdekelheti

A bajnoké lett a szezon első trófeája (videóval)

A címvédő FCSB sikerével indul a 2025–26-os labdarúgószezon, a szombat esti Szuperkupadöntőben bombagólokkal győzte le a Román Kupa-győztes Kolozsvári CFR-t.

Ki szerzi meg a szezon első trófeáját?

Óriási érdeklődés kíséri a román Szuperkupa-döntőt, amelyen az elmúlt szezon két meghatározó csapata, a bajnok FCSB és a kupagyőztes Kolozsvári CFR csap össze szombaton este 8 órától a bukaresti Steaua Stadionban.

Nem bírt a Szuperliga újoncával a Sepsi OSK

Második nyári felkészülési mérkőzésén sem tudott győzni a Sepsi OSK: a háromszékiek ezúttal a Bukaresti Metaloglobusszal játszottak 1–1-es döntetlent a Sepsi Duna Aréna melletti pályán.

A Szuperligára hangolva: háromnyelvűre váltott az FK Csíkszereda

Új szintre lépett az FK Csíkszereda kommunikációja: a klub honlapja immár három nyelven – magyarul, románul és angolul – is elérhető, a közösségi oldalon pedig kétnyelvű tájékoztatás zajlik.

A szépítés összejött az FK Csíkszeredának az MTK-val szemben

Az ausztriai edzőtábor végéhez közeledve a szlovéniai Muraszombaton játszott felkészülési mérkőzést csütörtök délben az FK Csíkszereda, az NB I-es MTK Budapest ellen. Alaposan megnyomta az elejét a fővárosi alakulat.

Az FK Csíkszeredánál nyitottak mindenki előtt, de a közösségi küldetés mentén építkeznek

Kendőzetlen kérdésekkel szembesítették Szondy Zoltánt, az FK Csíkszereda elnökét a Digi Sportnak adott interjújában. Többek között a román játékosok és a román nyelvű kommunikáció mellőzését kifogásolták. A klubvezető egyértelmű válaszokat adott.

Az FK Csíkszereda egyensúlyozni kényszerül a szabálytisztelet és a bennmaradás között

Az FK Csíkszereda elnöke, Szondy Zoltán szerint a klub mindent megtesz, hogy megfeleljen az új élvonalbeli 5+6-os szabálynak, ám a magyar és román szövetségi döntések együttes hatása rendkívül megnehezítette a keretépítést.

Önbizalommal telve várja a szezonrajtot a Kolozsvári CFR

Remekelt az ausztriai edzőtáborban lejátszott barátságos meccsein a Kolozsvári CFR. A hétvégén már hivatalos mérkőzésen lép pályára, az FCSB elleni párharcban a Szuperkupa elhódítása a tét. A nyári szünetben számos változás történt az együttes keretében.

Az FK Csíkszereda példát mutat – bérletkörkép a romániai fociélvonalban

Miközben a román labdarúgó Szuperliga nagyágyúi prémium árakat kérnek a VIP-szektorért, az FK Csíkszereda közösségbarát bérletekkel mutat példát. Körképet készítettünk a 2025–2026-os élvonalbeli szezon jegy- és bérletárairól.

Egyetlen meccsen sem tartotta be a hazai játékosokra vonatkozó szabályt a szuperligás klub

Egyetlen mérkőzésen sem tartotta be a hazai játékosokra vonatkozó 5+6-os szabályt a Galaci Oțelul a 2024–2025-ös idényben. Jövőre 150 ezer eurós bírság vár azokra a klubokra, amelyek továbbra is figyelmen kívül hagyják a rendeletet.

HIRDETÉS
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!