A nagyszebeni városi stadionban csütörtökön este rendezett meccs első félidejében nem érződött, hogy a hétszeres kazah bajnok volt a Vajdahunyadi Corvinul vendége, a házigazda védelme hárította az asztanaiak próbálkozásait. A játékrész második felében bátrabban focizott a Corvinul, Rogernek volt egy erős lövése, majd Manolache nagyszerű bólintással megszerezte a vezetést a vajdahunyadiaknak. A találat felrázta a kazahokat, akik veszélyesen fociztak a hajrában, a szünet előtt pedig egy hatalmas helyzetet is kihagytak.
Lupu elpuskázott helyzetével folytatódott a meccs, majd az első igazán nagy kazah helyzetből rögtön gól is lett, Camara cselezett sikeresen a tizenhatosban majd lőtt a kapu bal oldalába. Az egyenlítést követően még nagyobb nyomás nehezedett a Corvinul védelmére, jöttek a kazah helyzetek és az újabb gól is, Chinedu tekert a kapuba a hajrában.
A vége 2–1 lett az Asztanának, a kazah ezüstérmes komoly lépést tett a továbbjutás felé, a Corvinulnak pedig lecsökkentek az esélyei, hogy még egy kört megéljen az európai kupákban.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Kilőttek azt a medvét Gyergyószárhegy községben péntek hajnalban, amelyik az elmúlt napokban több alkalommal visszatért egy esztenához és haszonállatokat pusztított el.
Kettős mérce alkalmazásával vádolta meg a Nemzeti Liberális Pártot (PNL) és a Mentsétek meg Romániát Szövetséget (USR) a magyarellenes kirohanásairól hírhedtté vált Dan Tanasă, a szélsőjobboldlai Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) képviselője.
Történelmi, közel 20 százalékos hozammal zárták a tavalyi évet a romániai önkéntes nyugdíjalapok, miközben már egymillióan választják ezt a biztonságot. Ám a látványos sikerek ellenére sok a tévhit. Összefoglaljuk a legfontosabb tudnivalókat.
Több mint félmilliárd lej eltitkolt vagyonra derített fényt az ANAF legújabb ellenőrzése. Népszavazással váltottak le egy Maros megyei polgármestert.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!