A kazahokra is ráijesztett a Corvinul

Zátyi Tibor 2024. augusztus 08., 23:14

Lassan végéhez ér a Vajdahunyadi Corvinul kiváló európai kupamenetelése, a 2. ligás Román Kupa-győztes vezetett az FC Asztana ellen, a kazah ezüstérmes végül fordított a Konferencia Liga-selejtezőben.

Hazai pályán került hátrányba a Vajdahunyadi Corvinul Fotó: MTI/Kovács Tamás

A nagyszebeni városi stadionban csütörtökön este rendezett meccs első félidejében nem érződött, hogy a hétszeres kazah bajnok volt a Vajdahunyadi Corvinul vendége, a házigazda védelme hárította az asztanaiak próbálkozásait. A játékrész második felében bátrabban focizott a Corvinul, Rogernek volt egy erős lövése, majd Manolache nagyszerű bólintással megszerezte a vezetést a vajdahunyadiaknak. A találat felrázta a kazahokat, akik veszélyesen fociztak a hajrában, a szünet előtt pedig egy hatalmas helyzetet is kihagytak.

Lupu elpuskázott helyzetével folytatódott a meccs, majd az első igazán nagy kazah helyzetből rögtön gól is lett, Camara cselezett sikeresen a tizenhatosban majd lőtt a kapu bal oldalába. Az egyenlítést követően még nagyobb nyomás nehezedett a Corvinul védelmére, jöttek a kazah helyzetek és az újabb gól is, Chinedu tekert a kapuba a hajrában.

A vége 2–1 lett az Asztanának, a kazah ezüstérmes komoly lépést tett a továbbjutás felé, a Corvinulnak pedig lecsökkentek az esélyei, hogy még egy kört megéljen az európai kupákban.