A hosszabbításban vesztette el pontját a Ferencváros

Horváth Bálint Ottó 2020. november 25., 00:05 utolsó módosítás: 2020. november 25., 00:19

Sokáig döntetlenre állt a Ferencváros a Juventus otthonában a labdarúgó Bajnokok Ligája G csoportja negyedik fordulójának keddi játéknapján, a végén kapott góllal azonban 2–1-re vesztett.

Sigér Dávidék meccsben voltak az olasz topcsapattal Fotó: Twitter/Juventus FC

A három héttel ezelőtti budapesti találkozón a Juventus fölényesen, 4–1-re győzött, a magyar bajnok viszont Torinóban remekül helytállt, és nagyon közel volt a pontszerzéshez.

Az első negyedórában Dybala előtt adódott az első nagy gólszerzési lehetőség, lövésénél Dibusz lábbal nagyot hárított.

A vezetést röviddel ezután a Ferencváros szerezte meg, Nguen jobb oldali megindulása után beadása Uzunihoz került, az albán megelőzve Cuadradót lőtt a hálóba.

Ezután tovább folytatódtak a hazaiak támadásai, és bár a vendégjátékosok jól védekeztek, a 35. percben Cristiano Ronaldo távolról ballal mégis bevette a magyar kaput, ezzel kiegyenlített.

A folytatásban is maradt a Juventus fölénye, amely azonban pontatlan volt a befejezéseknél,

Bernardeschi és Morata is a kapufát találta el, Ronaldo pedig hibázott a ziccerénél.

A magyar csapat már kevésbé volt veszélyes, igaz Zubkov lövését az utolsó pillanatban blokkolta Danilo, Lovrencsics távoli kísérlete pedig nem okozott gondot.

A végén úgy tűnt, a mérkőzés döntetlennel zárul, de

a hosszabbításban Cuadrado beadását Morata befejelte, Dibuszon nehezen, de csak átjutott a labda.

Győzelmével a Juventus a Kijevben 4–0-ra nyertes, éllovas Barcelonával karöltve továbbjutott a csoportból, míg a Ferencváros az utolsó két fordulóban a Dinamo Kijevvel a harmadik helyért küzd.