A hosszabbításban egyenlítve mentett pontot a CFR az 1. Liga rangadóján

Horváth Bálint Ottó 2021. május 03., 22:33 utolsó módosítás: 2021. május 04., 11:49

Megtartotta első helyét a labdarúgó 1. Liga élén a címvédő Kolozsvári CFR, miután a felsőházi rájátszás ötödik fordulójában 1–1-es döntetlent ért el az FCSB vendégeként.

Andrei Burcă előbb büntetőt okozott, majd pontot mentett Fotó: Facebook/Digi Sport

Kétpontos előnnyel az élen várta a rangadót a CFR, amely győzelem esetén nagy lépést tehetett volna az újabb bajnoki cím felé. A rivális fővárosiaknak sorozatban két vereség után nagy szükségük volt a pozitív eredmény eléréséhez azért, hogy ne kerüljenek még nagyobb hátrányba.

A hétfő esti mérkőzés első lehetősége a koloszváriak előtt adódott, az előző bajnokin duplázó Runar Sigurjonsson ezúttal kihagyta nagy helyzetét. Válaszul a hazaiak a kapufát találták el, szöglet után Andrei Miron fejessel közel volt a gólhoz.

Nem sokkal később Florin Tănase már megszerezte a vezetést az FCSB-nek, aki

a 19. percben értékesítette az általa kiharcolt büntetőt, miután Andrei Burcă szabálytalankodott vele szemben.

A szünetig egyértelmű mezőnyfölényben játszott a CFR, amely megpróbált hamar egyenlíteni, és erre meg is voltak a lehetőségei, de Valentin Costache és Mario Camora lövései pontatlanok voltak.

A második félidőben aztán a fővárosiak dolgozták ki a nagy helyzeteket, de Iulian Cristea és Octavian Popescu is kihagyták ziccereiket.

A hajrára azonban maradt tartalék a CFR-ben, amelyet megfosztottak egy egyértelmű tizenegyestől, Ciprian Deacot felrúgta Adrian Șut, a játékvezető pedig büntető helyett szabadrúgást ítélt kifelé!

Az egyenlítés a legvégén, a hosszabbítás harmadik percében mégis összejött a kolozsváriaknak,

Deac bal oldali szabadrúgása után Andrei Burcă fejjel talált be, köszönhetően annak, hogy a labda megpattant a rossz minőségű talajon Andrei Vlad előtt, akit ez becsapott.

A döntetlennel a CFR maradt a bajnokság élén, a playoff odavágóinak lejártával továbbra is két ponttal előzi meg fővárosi riválisát.